LINKS trgovina prevara za Cyber Monday

Eh posto je rasprava pri kraju, niti ja nemam vise nista za nadodati, sve sto sam imao sam napisao.
Slazem se s @wampir to bi bio donekle normalan potez svake vece kompanije koja drzi do sebe, ali posto se prica odvija u hrvatistanu gdje ubojice gule krumpir, pljackasi i lopovi idu na SP u Rusiju, ostali hrane golube po Zagrebu, ovaj postupak mi je sasvim “uobicajen”.

Hvala svima na raspravi, vidimo se u nekoj novoj :slight_smile:

Kupio sam u webshopu artikal od 0kn i postarina 30kn sta je uredno placeno,a dolazi mi mail da artikl nije raspoloziv, imam kakve sanse dobiti zamjenski po istoj cijeni ili cekati raspolozivost? Znam da je bila tu neka tema da je lik cini mi se na ekupi isto tako kupio po nekoj sitnoj cijeni pa su mu ga nakraju morali prodati po toj al nemogu naci temu

ja sam bio tako kupio i isto tako dobio mail da je artikl nedostupan, nakon prepiske s njima gdje sam tražio da mi isporuče što sam platio oni nisu htjeli, žalio sam se na HANFI te nakon što je inspektor izašao kod njih drugi dan su mi poslali mail da imaju robu i da mi šalju te se ispričavaju
uglavnom u ovom slučaju je zakon na tvojoj strani i ako ti se da možeš to riješiti u svoju korist
prvo s njima razmjeniš par mejlova, pozoveš se na Zakon o zaštiti potrošača, obavezno čuvaj svu prepisku jel ćeš ju priložiti, isto tako prije nego se obraćaš HANFI moraš njima u pisanom obliku s povratnicom uputiti žalbu na što su oni dužni odgovoriti u roku 15 dana. Ako ne odgovore ili bilo što da ti odgovore, a ne dobiješ robu tada upućuješ zahtjev prema HANFI

Evo vam s jednog drugog foruma c/p kak se radi kad platiš i onda ti napišu da nemaju taj proizvod… Ima i primjer kad je bila kriva cijena napisana na webshopu i htjeli su vratiti novce pa su ipak morali isporučiti proizvod…

Znači kupio sam dva 1 tb prijenosna diska za 157 kn (uredno je stigla ponuda po kojoj sam platio, te nakon toga i račun)
drugi dan dobivam mail od njih da je kriva cijena i traže me broj računa kako bi mi vratili novce
Ja odgovaram na taj mail da sam ja to kupio po cijeni koja je bila i za to dobio račun te da mi izvole isporučiti robu (tako par dana ide prepiska, oni traže broj računa, ja tražim robu)
nakon toga ih zovem gdje dobivam isti odgovor
onda ja zovem udrugu potrošač koja me savjetuje da im pošaljem mail s svim člancima zakona i da mi moraju isporučiti robu po toj cijeni jel njihova odluka nije jača od hrv zakona, te ako ni na to ne odgovore da se javim u mingo
Šaljem im i poštom dopis (što morate obavezno napraviti, jel bez toga vam u mingo neće razmatrati zahtjev)
Nakon 15 dana od predaje zahtjeva na pošti oni su se dužni očitovati, a kako meni nisu ja sam pokrenuo postupak (što možete na mingo.hr i jako je jednostavno). Dobijete svoj broj po kojem pratite postupak i to je to.
Inspektor koji zaprimi vaš zahtjev ode do njih i ako ste u pravu (a ja sam bio) zovu vas da će vam dati robu po toj cijeni.

BTW tamo ima i lik koji je na mall.hr dobio projektor od oko 15000kn za punih 0.01kn (JEDNU LIPU)! :smiley:

3 Likeova

Kakve veze ima HANFA s kupnjom na webshopu?

To je copy/paste s drugog foruma, nije mi stavilo quote na to, sad tek vidim… A nemam pojma kakve veze ima, ali očito nekakve ima kad su izašli i kad su ovi na kraju poslali.