Lista provajdera za kupovinu domena i hostinga

Ovo su po samo mom vlastitom mišljenju provajderi gdje bi trebali držati svoje hostinge i domene. Sve provajdere sam koristio, ne pišem na pamet.

Domene:
www.internet.bs - Firma registrovana na Bahamima, jeftine .com domene jer je njima mali porez, besplatan WHOIS, iza leđa ima CentralNic, ICANN akreditacija. Tu držim svoje domene.
www.easydns.com - Firma u Kanadi, neda lako suspendovati domene, kod njih je i ThePirateBay registrovan. Ali su skupi, 15$ za domenu.
www.enom.com - Firma u Kanadi (kupio ga Tucows), preporučeno firmama da drže svoje domene ovde.
www.epik.com - Američka firma, slogan “Švicarska banka za domene”, besplatan whois, odlična live support podrška (nema Indijaca sa lošim engleskim), ICANN akreditacija.
www.gandi.net - Firma u Francuskoj, održava RIPE-ovu domenu, 2 mail adrese gratis.

Web Hosting:
www.hetzner.com - Tata iz Njemačke.
www.infomaniak.com - Tata iz Švicarske.
www.inmotionhosting.com - Visoke cijene, ali je kvalitet ogroman. Čak i shared hosting planovi mogu dosta tereta podnijet.
www.hostpapa.ca - Firma u Kanadi, odličan support pružaju ljudi iz Kanade.
www.dreamhost.com

Jeftini web hosting:
www.hawkhost.com - Nema potrebe da pričam, već nas dosta ima račune ovde.
www.versio.co.uk - Firma iz Holandije, nudi jeftin hosting u UK, Holandiji i Belgiji.
www.hostmantis.com - Skakavac nije loš, drži se kao HawkHost.
www.hostens.com - Jeftini hosting u Litvaniji, brend od UE Vizije odnosno Time4VPS.

CentralNic - Firma isto koja se domenama bavi, DMCA je problematika web hostinga a ne domene. Domena je samo zapis u jednom registru, ne hostuje ništa. Server je taj koji drži dirty things na sebi.

Još jedan odličan jeftin hosting koji sam zaboravio navesti gore, favorit za jeftine.

Ovo ne mi trebalo da se desi, ali .co je državna domena što znači da se mora držat zakona države.

com net org su nešto drugo