LogIT se preselio iz Varaždina u Rijeku

pa ne živi od 0-24 prema jednom New Yorku ali za hrvatske uvijete mislim da jest.
jedini dućan koji radi 0-24 sam našao u zagrebu.
znam i jedan kiosk koji radi 0-24.:slight_smile:

Eh znam i ja dva dućana u Rijeci koja rade od 0-24 :slight_smile:

Ali kako drugačije sačuvati lovu?
Zašto plaćati nešto 20-30% više, kad uračunaš i vrijeme i benzu?
Kakve to veze ima sa škrtosti?

Zašto nizinska pruga Zagreb - Rijeka nije isplativa? - tportal.hr /vijesti/

Ništa od pruge. Barem dok luke ne povećaju svoj promet za najmanje 15 puta. Ako i onda.

U tom tekstu dovoljno je bilo ostaviti samo posljednju rečenicu.

[quote=“tsereg”]Zašto nizinska pruga Zagreb - Rijeka nije isplativa? - tportal.hr /vijesti/

Ništa od pruge. Barem dok luke ne povećaju svoj promet za najmanje 15 puta. Ako i onda.[/quote]
Prometni stručnjak, lol, čim čujem PFZG (FPZ) eksperta sjetim se Rojsa :stuck_out_tongue:

Lik je naveo sve nebitne detalje i gluposti u članku koje je mogao, ali od “prometnog stručnjaka” iluzija bi bila očekivat išta pametno. Stvar sa lukom Rijeka (svim lukama u tom kraju) je da postojeća pruga ne zadovoljava niti minimum, nagib od 12 promila, kvalitetu kolosjeka, minimalne radijuse i sve ostalo, i zato vlaku treba 3 i pol sata do zg…wtf

Nova pruga bi se radila prema EU normi gdje bi se vrjeme smanjilo za više od 50%, ali ni to nije glavni razlog te pruge. Glavni adut te pruge bi trebala biti cijena prjevoza kontenjera (brodovi) do unutrašnjosti (hrv, a, hu, itd) gdje je cijena 20x manja od cijene prjevoza kamionima, brža 2-3x, ekološkija 100x, itd. To je velika investicija koja bi mogla donjet masne pare, ali sa mafijom u RH je to kocka koju ozbiljni investitori ne žele.

A promet naših kvarnerskih luka neće niti krenut dok pruga nebude gotova, jer imbecilni “prometni stručnjak” ne shvaća da ne možeš krenut na more pješke dok je auto kod mehaničara i nadat se da će se do karlovca stvar rješit. Ko god pogleda geografski smještaj Rijeke zna da je to zlatna koka, potencijalna naravno.

PS
Mislim da cijene karata u HŽ-u nisu realne i da tamo treba jedno 10.000 otkaza podjelit i dovest barem 3-4 stručnjaka da to ruglo od firme koje se neije promjenilo od 80-ih dovede u red, ipak smo mi zemlja neobičnog oblika i željeznica nam je strateški interes. A PFZG (FPZ) treba zatvorit, poravnat bagerima i napravit teniske terene da ovi komadi sa EFZG-a barem imaju di sise prezentirat :stuck_out_tongue: