Mala zarada: ispod 1 euro za do 70 klikova?

pozdrav,
drzim web stranicu koja bavi se iskljucivo muzikom, imam prosjek posjete od oko 3000 u mjesecu možda i više ali google adsense mi daje 0,60 eura do 0,90 eura dnevno za 30-70 klikova.
pitanje je dali ja grijesim u postavljanju google reklame ili google ponizava moj rad?

http://stavi.net/di-LYIA.png

[quote=“spyred”]pozdrav,
drzim web stranicu koja bavi se iskljucivo muzikom, imam prosjek posjete od oko 3000 u mjesecu možda i više ali google adsense mi daje 0,60 eura do 0,90 eura dnevno za 30-70 klikova.
pitanje je dali ja grijesim u postavljanju google reklame ili google ponizava moj rad?
[/quote]

OK je zarada, za taj tip sajta.

Cak ako imas 70 to je pravo dobro, mislim to dodje ctr od 1%.
Inace u toj bransi je ctr oko 0.5% normala.

Hvala na odgovoru,

morat ću onda dodat još neki site samo ako ti nije problem da mi kažeš koja je branša plaćena pa da vidim jel imam izgleda u njoj, a oko ove sadašnje sam se izgleda samo zaletio :wink:

[quote=“spyred”]Hvala na odgovoru,

morat ću onda dodat još neki site samo ako ti nije problem da mi kažeš koja je branša plaćena pa da vidim jel imam izgleda u njoj, a oko ove sadašnje sam se izgleda samo zaletio ;)[/quote]

stranice na engleskom jeziku koje govore o kreditima imaju vrlo visoko plaćene klikove.

[quote=“spyred”]Hvala na odgovoru,

morat ću onda dodat još neki site samo ako ti nije problem da mi kažeš koja je branša plaćena pa da vidim jel imam izgleda u njoj, a oko ove sadašnje sam se izgleda samo zaletio ;)[/quote]

Možeš sa kreditima, kako homer reče, osiguranja, medicina, zdravlje to donosi lovu, samo nemoj radit stranice sa Hrv. jezikom, rokaj sve na eng. Ja bi ti savjetovao pošto smo turistička zemlja da probaš napraviti neki turistički projekt, zarada daleko bolja, kažeš da si za 70 klikova imao ispod eura, napravi dobar turistički sajt, odradi SEO kako treba i imati ćeš ponekad sa samo jednim klikom veću zaradu nego si imao sa ovih 70…provjereno

Strani site sa igrama. Nikakva posječenost (ispod 100 dnevnih posjeta), ali 80% dolazi iz USS. Nije ovako stalno, al mjesečno imam sigurno 40eura od toga sita.


http://img819.imageshack.us/img819/9219/adsensep.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ja sam prihvatio ovaj savjet za kredite ali nisam imao nikakav domain nego svoj stari
http://www.provjereno.net
i stavio sam tu ads i članke o kreditima, bankama i osiguranju pa ću vam javit jel prošlo inače ova domena ima oko 100 unique dnevno nek bude 3-4 klika dobro je, ali sam sadržaj kopirao tako da nevjerujem da ću se nešto probit ali bitno mi je da vidim koja je cijena klika onda ću pisat članke. hvala vam na pomoći

Pametno.
Tako i ja radim al na blogeru. I ako vidim da je klik ok za tu nišu onda još zakupim i domenu.

samo da se zahvalim još jednom danas sam imao skoro 7 eura zaradu što znači da ste mi mnogo pomogli umalo da padnem u nesvijest :slight_smile:

na provjereno.net ?

Domaći sajtovi imaju jako malu cenu klika,na engleskom je klik mnogo skuplji ali je i konkurencija mnogo jača ali ipak se isplati uložiti više truda jer dugoročno za godinu dve sa istim brojem posjeta možete dobiti 10 do 20 puta više novca.

mislim da nećeš nikad vidit te novce (jer teško da si u par dana sa copy/paste tekstom doveo na svoju web stranicu ljude koje ozbiljno zanimaju ovi oglasi koji se prikazuju na tvom sajtu)

Ja mislim da je to mala zarada. Valjda sve ovisi kakve reklame google postavlja na tvojoj stranici.
Ja recimo u prosjeku zaradim za 5 klikova 0,70 eur. No, primijetio sam da iako je moj sajt na hrvatskoj jeziku google naveliko postavlja i strane reklame na njega, pa čak i erotske reklame (stranice za dejt service i sl.). Kad se na velikoj reklami pojavi polugola ženska onda većina klikne. Hvala mu na tome!

[quote=“spyred”]pozdrav,
drzim web stranicu koja bavi se iskljucivo muzikom, imam prosjek posjete od oko 3000 u mjesecu možda i više ali google adsense mi daje 0,60 eura do 0,90 eura dnevno za 30-70 klikova.
pitanje je dali ja grijesim u postavljanju google reklame ili google ponizava moj rad?

http://stavi.net/di-LYIA.png
[/quote]

Na 3000 posetilaca u mesecu, imati toliko klikova? :nono:
30 dana x 30-70 klikova dnevno => ~ 1000-2000 klikova mesečno. Svaki drugi/treći posetilac u proseku da je kliknuo na 1 oglas?!

Zaista neobično:vipme:

:yo:
Highest Paid Terms, Phrases and Keywords on the Internet

oprostite mi ako je glupo pitanje novi sam u svemu ovome…jel se naplaćuje po kliku na google-ov oglas ili po otvaranju stranice ili po kliku na stranici, vidi se da nisam baš u toku :zhuja: hvala

Kliku na oglas.

onda je zapravo dobro imat stranicu sa hrpom oglasa? nemojte me :band: :smiley:

Nije, zato sto mozes staviti plafon 3 bloka adsa for content, ne vise od toga jer bi te banovali

ne bi te banovali, nego se više od 3 bloka neće prokazivati.