Masovno podizanje cijana usluga i proizvoda

Sve poskupilo s razlogom samo moj frizer nako…

Danas sjeo da me ošiša, obletio mi glavu kao i inače ‘tricom’ za 2 min i kaže digo sam cijenu za 2KM, šta ću, sve poskupilo. On u vlastitom prostoru i potrošio na mene 0,01KM struje.

Pa se pitam kad adsense misli dizati cpc :thinking:

2 Likeova

U ovakvim situacijama nikad.

Ljudi manje troše, manje kupuju. Neće sigurno kupiti neki proizvod bez kojeg može živjeti. (Ovo ti mogu potvrditi osobe koje imaju webshopu).

Narod trenutno kupuje osnovne potrebštine za život. Neizvjesnost u cijelom svijetu svi čuvaju novac.

3 Likeova

treba postaviti minimalnu cijenu za bosnu srbiju na 0,03€ kao odgovor na poskupljenja… zaboli me je li kliknuo ili kupio… pa taman i nebilo više zainteresiranosti za korištenjem :wink:

Pa poskupilo je i za njega sve. Ako je inflacija 10% a vjerojatno je u Bosni i vise. Znaci da kupi osnovne potrepstine prije je trebo 1000km sad treba 1100km a doci ce do te razlike tako da digne cijenu usluga.

1 Like

eto te razmišljaš kao ja :smile:

Stvarno CPC od 0.03$ ili eura (nebitno) adsense za Srbiju i Bosnu je očajano katastrofalna dok za Hrvatsku je nešto malo bolja. I ja se pitam kad adsense mislim “podoći” neki minimum za CPC za ove naše prostore.Mada ima mnogo faktora koji utiču na cenu klika ipakl mislim da je prosečan cena jako slaba gotovo mizeran

Kod naših balkanskih naroda je politika : “daj da dobijem što više al da platim što manje” hoću reći kad vidim da je stavio cenu klika za svoju reklamu 0.01€ il 0.02€ ja bi zabranio da se bavi privatnim biznisom.

1 Like

meni nije? plata ostaje nepromijenjena radničkoj klasi od raspada juge… kad će gazde dizati plate da radnici mogu preboliti poskupljenje frizera (metaforički rečeno)

Izbori se za svoja prava, tvoj frizer je ocito uspio. Trazi sefa povisicu.

Ja tek skoro skontah kolko je sve poskupilo. Giros srednji bio 5,5 maraka sad je 7,5, kifla sa 0,3 na 0,5, paprika u pavlaci sa 4 i nešta na 8 maraka… o nekretninama da ne pričam. ne sviđaju mi se nikako ova poskupljenja.

Najgore od svega je to sto ima trgovinskih lanaca koji podizu cijene na stare zalihe robe sto je extra profit i ne mare za obican narod koji zivi od 300 e mjesecno

A ko te pita prijatelju ?

Tako ti je kod našeg naroda što bi rekli “Šuti dobro je nek ne puca”.

U Francuskoj mlijeko pojeftinilo za par centi ljudi što su imali mokraće i stajnjaka zasuli vladu prije par godina. Pogledaj na yt. Dok kod nas ne smiješ se ni pobuniti kornjače dolaze i tuku :joy::joy::joy:.

Od protesta jedino bivši forumaš Aldin imao koristi otišao u Austriju dobio državljanstv i rođo koji trenutno radi u birou :joy::joy:

1 Like

Mlijeko je osnovna zivotna namjernica i u vecini zemalja drzava odreduje cijenu/marzu.

A sto se tice ostalih proizvoda- nije povecanje cijena nista unikatno za nase podnevlje

Da definitivno politicari preferirju demokratiju koja je obicna iluzija kao u Srbiji sto su bili neki protesti ljudima su dolazile prekrsajne prijave na kucnoj adresi iako nisu legitimisani, vlada sila jaceg i tako ce uvijek biti…nisam upoznat sa slucajem kolege sa foruma ako je uspio nesto da iskoristi od protesta odlicno.

1 Like

Dobro je kod vas ne tuku :joy::joy: RVI su protest organizovali, blokirali saobraćajnicu u 4 ujutru dobili po bubrezima i leđima ko sto i ratu nikad nisu dobili.

2015/16-te u Tuzli Širanović je pokrenuo proteste, iskreno moraš imati muda za tako nešto.

Meni klik iz Bosne donosi čak 0.01e :rofl:

1 Like

Nize cene klikova sam izbacio.Manje maltretiranja za posetioce.

1 Like

na ove novokonpovane mreze ta cijena za klik iz Amerike :joy:

Treba napraviti mrezu sa prodajom ulja,brasna,nafte,to sada ide i bila bi dobra cena klika.
Kupe brasno pa onda potrose vise struje za pecenje hleba, nego da su ga kupili u prodavnici za malo skuplje.

1 Like

Desava li se vama da vam klik ne donosi zaradu? Primijetio sam da se broj klikova poveca ali zarada ne mice, cak i jedan klik iz USA ima ali nista nije donio zarade.

opstepoznata pojava za ove native mreze koje su vecina cirkus, ja sam na jednoj imao preko 50 klikova sve stranci i pazi zarada je da nemozes kupit zvaku