MediaVenus: Nova oglašivačka mreža stigla na domaće tržište

A sto ako je to onaj adnow? Gazda ovog foruma bi mozda to znao jer je on sa njima (namjerno ili slucajno).
Varaju ljude a on ih reklamira i pise clanke kako su dobri, cak i najbolji poslije adsense he he SRAMOTA!

Mediavenus nije Adnow, a niti osobno koristim jedne niti druge.

Mediavenus je platio oglasavanje na forumu, sto sam jasno objasnio i na vrhu ovog topica, na kojeg sam i linkao banner i na kojem jasno pise “OPREZ! Neki korisnici se žale da nisu primili svoje isplate (pročitaj niže u topicu).”

Clanak je takodjer sponzorirani kojeg su mi oni poslali.

Mislim da tebi nije mjesto ovdje, pa se odi o teorijama zavjere raspravljati na forum.hr

Prvi si na ovom forumu koji mi je uspjeo dignuti tlak do te mjere da te suspendiram. Cestitam.

1 Like

Eto i mene onda blokiraj @steelmaiden jer i ja te pitam ako su prevaranti zasto preko reklame kazes da su dobri, posteni, najbolji?
Nadam se da ces sve hrabre clanove blokirati… udri slobodno ban ali istina boli pa tlak skace?

Javio se frajer koji se na forumu predstavlja pod imenom Mia Nikolic, a sve kako bi dobio koju uslugu vise.
A gdje sam ja to tocno napisao da su “dobri, posteni, najbolji”?

Zakupili su banner na forumu i odakle sam ja mogao znati da nece nekim korisnicima isplatiti? I jesam li cim su se pozalili neki korisnici, napisao na vrhu topica upozorenje i linkao banner na ovaj topic dok se stvari ne razriješe?

Sto sam ja po tebi trebao tocno napraviti? Cim se netko pozalio da nije dobio isplatu za tjedan dana oglasavanja, trebao skinuti banner, obrisati clanak i refundirati im novac?

@steelmaiden tvrdio si da ih koriste veliki portali, a nikada nisi naveo linkove.

I lockaj moj post!!! Zar te za to trebam da molim…

Tako je, vidio sam ih na nekim srpskim portalima ali se vise ne sjecam kojim.

I ne, necu ti lockati tvoj post koji je cist primjer tvog trollanja na forumu - oni koji su tu redovito ce znati o cemu govorim. Mogao bi se i ti preseliti na forum.hr.

3 Likeova

Kod nas (Svedska) Audi je sklopio ugovor sa nekom muzicarkom ili glumicom i kasnije se otkrije da je ona nesto izjavljivala oko nasilja prema nekom(nesjecam o cemu se radilo). Audi je odmah povukao reklamu i prekinuo ugovor.

Ako imas u uvjete da se ne smije varati sa reklamom onda mislim da trebas nesto preduzeti.

Ja bih uklonio baner i naravno naplatio dane koje su koristili, to je samo moje misljenje, nadam se da necu morat da se selim na forum.hr

Kontaktirao sam Mediavenus i cekam njihov odgovor. Ako se stvar ne uspije rijesiti, naravno da cu ukloniti banner, to je najmanji problem. Ono sto zelim je da osiguram da se svima isplati ono sto se duguje.

Sramotiš se. Pa nitko ovdje nije toliko glup da ne kuži neke stvari koje su očite.

Koje stvari? Ja te nista ne razumijem pa sam valjda glup.

Heh, evo iz očiju promatrača.

  1. Naočigled besmislena stranica koja nezna upratiti ni vlastitu statistiku, ti ih bez pokrića braniš da nisu scam da ih koriste veliki portali. (Sada više ne znaš ni koji to, a bili su “veliki”)

  2. Govoriš kako su tebi platili svotu unaprijed. Što je također besmisleno za poslovanje jednog takvog programa za kojeg je logično da plaća naknadno po ostvarenim klikovima ili čemu već…

  3. Kada isti ne odgovaraju drugima…ne isplaćuju itd. …ti si se našao dežuran slati upite dotičnima u ime korisnika…

S obzirom na gornje i pticama na grani je jasno da si u nekakvoj poveznici s njima…i onda kada netko to kaže na glas, umjesto da daš logične kontraargumente…ti počmeš izbacivati ljude sa foruma.

Sve da su gornje tri točke krivo interpretirane, te da zaista nije bilo loših namjera sa tvoje strane…onda je totalno nisko od tebe da izbacuješ ljude koji su to shvatili na način kako to zaista izgleda u očima promatrača.
S druge strane, da li bi osoba koja je maločas bila spremna pomoći svojim forumašima…odjednom ih grčevito izbacivala sa foruma? Nešto jednostavno nema smisla…

Platili su mi svotu za banner na forumu unaprijed. Kao medij ih nikad nisam koristio.

Evo cijelog razgovora na Skypeu pa sami procijeniti jesam li mozda ukljucen u nekakvu prijevaru:
Ako ne vjerujete copy pejstu, slozim vam screenshotove.

[01/11/2016 18:06:19] *** Filip Ćakić would like to add you on Skype
Hi Evgenia Mediavenus.biz, I'd like to add you as a contact. ***
[01/11/2016 18:08:30] Filip Ćakić: hi, you contacted me about advertising on my website geek.hr
[01/11/2016 18:08:49] Filip Ćakić: 2 weeks ago - you sent email on [email protected]
[01/11/2016 18:09:01] Filip Ćakić: just wanted to check if you have any updates on this? thanks
[02/11/2016 12:56:10] Evgenia Mediavenus.com: Hello! Sorry for the late answer, I think I've missed your last mail
[02/11/2016 12:57:28] Evgenia Mediavenus.com: Yes, we are still interested in it :)

At first I wanted to ask if you accept banners on Serbian. If not, we'll make new. I can send you an example
[02/11/2016 12:58:53] Filip Ćakić: hi, yes i think serbian banner will be okay
[02/11/2016 13:01:45] Filip Ćakić: let me copy paste the last email here
[02/11/2016 13:01:47] Filip Ćakić: here is what i can offer:

Sponsored article published on webmajstori.geek.hr and our homepage www.geek.hr

Price: $100 per article

728x90px banner at top of webmajstori.geek.hr and at the bottom of each topic on our webmasters forum wmforum.geek.hr

Price: $100 per month

Banner can link directly to your website or to a topic opened for discussing MediaVenus with webmasters and advertisers.

I ca also offer a 25% discount if you can prepay banner for 6 months. So it would cost $450 instead of $600 for 6 months of advertising.

Let me know if this interests you.
[02/11/2016 13:37:01] Evgenia Mediavenus.com: We need only 2 month, article and banner

Which kind of payment system do you accept?
[02/11/2016 13:38:32] Filip Ćakić: Skrill or Payoneer are preferred, but i can also accept Paypal or bank wire.
[02/11/2016 14:51:39] Evgenia Mediavenus.com: Ok, I need your Paypal details :)
[02/11/2016 14:56:34] Filip Ćakić: Paypal: [email protected]
[03/11/2016 16:50:49] Evgenia Mediavenus.com: Hello! Our agreement is ready, check your detail please and sign :)
[03/11/2016 17:05:43] Filip Ćakić: Hi, okay i will do that
[03/11/2016 17:05:48] Filip Ćakić: do you also need an invoice or not?
[03/11/2016 17:30:05] Evgenia Mediavenus.com: No, we don't need an invoice
[03/11/2016 17:36:46] Filip Ćakić: okay then, here it is, i checked details and signed.
[03/11/2016 17:37:11] Filip Ćakić: sorry for the low quality of pdf, my scanner is acting weird :)
[07/11/2016 14:56:16] Evgenia Mediavenus.com: Hello! We paid $300, please, let me know when you'll got it :)
[07/11/2016 16:01:17] Filip Ćakić: hi, i have recieved it, thanks :)
[07/11/2016 16:01:26] Filip Ćakić: let me know when you have the banners ready.
[07/11/2016 16:04:52] Evgenia Mediavenus.com: here it is :)
[07/11/2016 16:07:33] Filip Ćakić: would it be possible to change the yellow button?
[07/11/2016 16:07:51] Filip Ćakić: Just the word - from "Učestvujte" to something elsE?
[07/11/2016 16:08:11] Evgenia Mediavenus.com: for example?
[07/11/2016 16:08:41] Filip Ćakić: "Prijavi se!"
[07/11/2016 16:09:08] Filip Ćakić: that will work well with both Croatia and Serbia.
[07/11/2016 16:10:21] Filip Ćakić: also about the sponsored article - should i write it? or will you send me one in English or other language and i translate it?
[07/11/2016 16:11:05] Evgenia Mediavenus.com: We can send you it on Serbian and you can translate it to Croatian :)
[07/11/2016 16:11:16] Filip Ćakić: okay, sounds good.
[07/11/2016 16:21:15] Filip Ćakić: ok - will be ready tonight :)
[07/11/2016 16:21:37] Filip Ćakić: banner should link to http://mediavenus.com/ ?
[07/11/2016 16:23:36] Evgenia Mediavenus.com: No, I'll send you special link soon :)
[07/11/2016 16:23:42] Filip Ćakić: okay
[08/11/2016 11:25:17] Evgenia Mediavenus.com: Hello! here is a link for banner :)
[08/11/2016 11:25:19 | Removed 11:25:25] Evgenia Mediavenus.com: This message has been removed.
[08/11/2016 11:25:40] Evgenia Mediavenus.com: http://mediavenus.com/site/promo?lang=sr-SR&utm_source=geek_HR
[09/11/2016 00:37:29] Filip Ćakić: hi, i have included your banner on top of https://geek.hr/webmajstori and https://wmforum.geek.hr
[09/11/2016 00:37:48] Filip Ćakić: If you prefer the bottom position let me know and i will move it there, but i think top positions are better.
[09/11/2016 00:38:20] Filip Ćakić: i will post an article and topic soon.
[09/11/2016 17:06:46] Evgenia MediaVenus.com: Hello! Thank you :) I will wait for article
[18/11/2016 00:49:23] Filip Ćakić: hi, i have published the article:
https://geek.hr/webmajstori/pridruzite-se-oglasivackoj-mrezi-mediavenus-i-osvojite-nagrade/
[18/11/2016 00:49:41] Filip Ćakić: and the related topic is here:
https://wmforum.geek.hr/t/mediavenus-nova-oglasivacka-mreza-stigla-na-domace-trziste/32700/21
[18/11/2016 00:50:12] Filip Ćakić: Could you show me some bigger websites that have your ads?
[18/11/2016 00:50:23] Filip Ćakić: could be websites from Serbia if not Croatia.
[18/11/2016 00:50:37] Filip Ćakić: it would help webmasters to gain more trust in your program.
[01/12/2016 14:45:08] Filip Ćakić: hi, are you around maybe?
[01/12/2016 14:46:58] Evgenia MediaVenus.com: Hello! Did you get our payment?
[01/12/2016 14:57:51] Filip Ćakić: hi, yes, someone is complaining on forum that they didnt receive the last payment
[01/12/2016 14:58:03] Filip Ćakić: his email is [email protected]
[01/12/2016 14:58:11] Filip Ćakić: so i am not sure what to respond to him
[01/12/2016 15:01:06] Evgenia MediaVenus.com: Actually his payment is already in processing. We work with them since 21.11 and pay every week till Thursday for previous week
[01/12/2016 15:01:30] Filip Ćakić: oh okay i will respond to him
[01/12/2016 15:01:34] Filip Ćakić: so that others can see too
[01/12/2016 15:01:46] Filip Ćakić: and get comfortable :)
[01/12/2016 15:01:48] Filip Ćakić: thanks
[01/12/2016 15:02:19] Evgenia MediaVenus.com: Thanks for information and help :)
[05/12/2016 18:00:23] Filip Ćakić: hi, user [email protected] said he still didnt receive his payment - can you please check?
[01:34:24] Filip Ćakić: Hi, some users still complain that they didnt receive their payments.
http://prnt.sc/dlweqw
http://prnt.sc/dlwev4
[06:42:14] Evgenia MediaVenus.com: Hello! Tell me please user's e-mail, I didn't got any messages about it from our ticket-support
[12:39:01] Filip Ćakić: hi, can you check this user? [email protected]
[12:39:09] Filip Ćakić: i will ask others to send me their IDs

Ti si jedan obican idiot, eto tako da kazem javno moje misljenje o tebi i ostalim trollovima koji su jucer primili ban. Budi sretan da te ne odem prijaviti i na policiju zbog klevetanja…

Ja ti kažem kako razvoj situacije izgleda u očima promatrača. Da nije tako, sigurno se nebi javilo prekonekoliko članova sa istim premisama. Na tebi je kako ćeš tu kritiku i upozorenje shvatiti…
Ti si očito odlučio dalje udarati sa niskim udarcima…sretno s takvim pristupom.

Javili su se trollovi koji su dobili ban ne radi svojih komentara u ovom topicu, nego radi kontinuiranog širenja laži i obmana još od kako su na forumu. Prosurfajte njihovim postovima pa ćete dobiti sliku. Isti ti su se žalili da forum nije dobro moderiran, pa eto da se uhvatim malo moderatorskog posla.

Da sam sudionik nekakve prevare kako ti kazes, zar mi nebi bilo najjednostavnije zatvoriti ovaj topic ili pobrisati par postova? Nego drzati sve otvoreno, transparentno?

Niski udarci? Pa jesi ti svjestan da me ovdje pokusavas javno predstaviti kao nekakvog sitnog prevaranta? Nekog tko bi za par stotina dolara isao varati ljude koji mi znaju ime i prezime i s kojima surađujem godinama, od kojih mnoge poznajem i osobno.

@steelmaiden najbolje sve banuj i budes sam na forumu i nema da tlak ide gore he he
Ovo je sigurno tvoja mreza ili imas dobar procenat od toga cim varas ljude, a te prepiske sa skype sve se to lako namjesti da pise sto hoces, zar ne?

Svako ko ima 1% ponosa ce sam se odjaviti sa ovog prevaratskog “foruma”

…i jel netko dobio macbook he he

Da i prijavi me policiji he he sto ukazujem na lopove, mozda je to u Hrvatskoj zabranjeno

Ej bok @Mia1

Hvala sto si se ulogirao sa svojim drugim female accountom da odmah i njega bannujem.
Ovaj topic je bas super dosao da se malo isfiltriraju trollovi.

2 Likeova

Zapravo nisam drugima išao ništa predstaviti, nego tebi. Čisto da uvidiš da ako već razvoj situacije upućuje na to da izgleda kao da si dio ovoga, da se onda dalje ne sramotiš izbacivanjem ljudi sa foruma koji zaključuju ono što se da zaključiti iz priloženoga.

Ako već razvoj situacije navodi na pogrešne zaključke, onda bi bilo red da staloženo razjasniš situaciju …kao što si staloženo imao volje biti korisnička podrška tom servisu. Ovo kako si ti postupio na pitanja sumnje, samo podebljava te pretpostavke koje ti ne idu u korist, te se na taj način zapravo samostalno predstavljaš kao sitni prevarant…

Pratim ovaj topic od pocetka i moram reci da si zabrijao malo. Nigdje nisam dobio dojam da je steel u dosluhu s njima.
Platili su banner unaprijed, sto je normala u ovom poslu, on ima pravo prodat banner kome hoce i pod uvjetima koje hoce. Ako mu daju 300eu za sliku s linkom, zakaj ne?
Druga stvar. Logicno je da ako drzis necji banner na stranici da ti je u interesu da to nije banner nekakvih prevaranata. Zato ih je i kontaktirao vezano za isplate. S jedne strane banner je placen, s druge strane ljudi se zale. Da bi zastitio svoj brend (ovu stranicu) steel mora to napraviti, rascistit situaciju, ako nista, barem da makne banner. Ne vidim nikakve sumnjive radnje, svaki vlasnik stranice bi tako postupio ( s ciljem produzenja suradnje ili skidanja bannera i zastite vlastitog brenda).

Ne stajem nuzno na stranu steela i necu reci da je ili da nije u dosluhu s njima, ali ako je onda je to izveo jako suptilno i dobro. Preporucam da s razumjevanjem procitas cijeli topic i sam izvuces zakljucke.

1 Like

Molio bi sve koji nisu dobili isplate da mi na PM posalju svoj ID sa screenshotom zarade koja nije isplacena. Za sad sam dobio samo jedan ID.

Isto to cu proslijediti Mediavenus-u na njihov Skype i mail, pa ako situaciju ne rijese kroz par dana cu im ukloniti banner.

Okej ljudi, chill out (i ti Filipe isto), bespotrebno je svađati se.

Što se tiče same diskusije, mislim da niko od vas nije upravu. Mediavenus je uredno platila Filipu oglašavanje na forumu unapred te on ima svako pravo držati njihove reklame. Nije on dužan da bude internet policija i da provjerava da li su oni za svakog ponaosobice fer. Generalno sam vidio miks komentara, tako da problem očigledno leži u nekom od zaposlenih managera koji je aljkav u najmanju ruku, u najgoru odbija da vam plati jer on radi na revshare i time povećava svoj revenue.

I da, ipak je vaš izbor bio da li da koristite njih ili ne i vaša je odgovornost da pozražite reviewe, a ne da se oslanjate na nečiju reklamu. Ipak je to ništa više do reklame

Filipe, koliko si upravu toliko i nisi. Upravu si u poslovnom odnosu jer pokušavaš rješiti problem korisnicima kao posrednik što je u jednu ruku dobro, međutim sebe si doveo u nezgodnu situaciju da ljudi misle da si njihov radnik ili pak vlasnik. Sa moralne strane gledišta, a ne poslovne, na tvom mjestu bih pored upita ka mediavenusu takođe zamrznuo njihove reklame jer negstivnim radom isth narušavaš reputaciju foruma reklamirajući potencijalne “prevarante”. Ukoliko im je stalo, riješiće problem, ukoliko ne neće ti se ni javiti u vezi reklame.

o’ladite sa prozivkama Filipa jer pokušava da vam riješi problem. Filipe, o’ladi sa vrijeđanjem korisnika i bannanjem istih, ipak su oni ti koji “drže” forum, pokušaj im objasniti situaciju. Savjetujem ti da moderaciju ovoga threada daš nekome od moderatora koji će biti nepristrasni i koji se neće voditi trenutnom emocijom.