Metoda KGR (keyword golden ratio); iskustva i mišljenje

Long tail keywords u kombinaciji sa ovom metodom, dobitna kombinacija…

Cilj je uvek top 5 i za ovakve KWe idem samo ako procenim da cu u top 5 da udjem. Ja radim KWe i koji imaju i 30m/s ako procenim da idem u top 3. Jer svaki taj vuce jos 50tak m/s sa varijacijama. U top 3 ako udjes eto 20tak ljudi. Ako radis aff isplati se. Sa jednom prodajom si pokrio pisca i sve ostalo je zarada.

To se slažem. Meni je samo glupo zazvučalo kad je u videu spomenuo “do 250 exacta” i “top 30” i onda sam prestao gledat dalje video.

Ako se i ne prodaje nešto skupo, ali je izrada stranice brza i bez troška ili uz mali trošak, onda nema ništa loše gađati te keyworde sa malim exactom ako procijeniš da ćeš biti pri vrhu i računaš na dobro rangiranje za varijacije kao bonus.

Ja sam upravo to govorio na jednoj drugoj temi:
Ako je opseg pretrage 250 mjesecno, znaci da je to dnevno samo 8 pretraga, a prva pozicija dobiva trecinu sveukupnog broja pretraga pa cemo reci da je to 3 posjete dnevno. Ako si peti za neki keyword dobivas svega oko 6 % sveukupne pretrage. To znaci da mjesecno imas 40 posjeta za takav keyword iliti nesto malo vise od 1 posjete dnevno.
Po meni beskorisno i nije vrijedno truda.

A ja opet kazem, samo vi svi preskacite takve beskorisne KWe, a ja cu da im se radujem :slight_smile:

Ovo je ok razmisljanje,medjutim ako glavni keyword ima samo 250 pretraga cisto sumnjam da neki sporedni keywordi mogu donesti vise od 50 pretraga.

Kako postizes ovako ogromnu konverziju, kako ti je koncipiran post ako nije tajna? Da li slike u postu linkaju na Amazon ili ne?

Ne, jer je to po mom misljenju cist spam. Ljudi kliknu na sliku da bi videli sliku a ti ih redirektujes na Amazon.

Post od 1000 reci ima link u prvoj trecini, i u zadnjoj trecini i nakon zakljucka native ads. Postovi od 1500 imaju sve isto stim sto imaju buttone i na sredini i tjt.

Mislim da je ovakva konverzija jer nemam veliki broj klikova, vec kliknu uglavnom ljudi koji su se koliko toliko odlucili.

Eto nek bude bas tako kako velis 40 posjeta mjesecno. Racunacu 5% konverziju. I da je proizvod od 50 dolara sa 4% zaradom od prodaje. Ovako iz glave cu racunat pa mozda gresaka bude. To je 2 prodaje mjesecno. To je po prodaji 2 dolara. To je mjesecno 4 dolara. Ako si recimo platio clanak 30 dolara ti vracas ulozeno za osam mjeseci. I sve preko ti ostaje s tim da sva ta zarada se pri prodaji sajta mnozi sa lupam 25-45. Evo uzecu 36 mjeseci radi racunanja. Dakle tih zaradjeni 48 dolara za godinu pri prodaji sajta vrijede tri puta vise ili 144 dolara. I onda nema logike da se ne isplati. Dakle vracas investiciju za manje od osam mjeseci i sve preko je plus. To rijetko dje ima.

Opet da ponovim da alati ne pokazuju tacne brojke i ako se zaista clanak progura dobro, nema konkurencije onda ga gugl zavoli i daje mnogo related termina (naravno zavisi i od samog keyworda o kome je rijec). Ja sam za jedan clanak kojem glavni termin po svim alatima ne prelazi 40 pretraga mjesecno imao sa gugla preko 2000 posjeta mjesecno. Naravno zavisi koji je keyword u pitanju i koliko je clanak visoko i jak u guglovim ocima, kao i konkurencija, ali ja sam siguran da masu tih termina ispod 100 pretraga daju bas masu vise posjete no sto to alati vele, naravno u slucaju da clanak ispliva visoko.

Ja sam komentirao dio videa u kojem sam čuo “max 250 exacta mjesečno”, “top 100” i “top 30”. Dalje nisam gledao. Keyword koji ima exact monthly search od najviše 250 je beskoristan ako netko ima namjeru biti u top 100, a da to nije barem top 3 ili eventualno top 5 plus da dobro rangira za druge keyworde :wink:

Ako si prvi ili barem prvi vrhu za search od 250 onda to može u nekim slučajevima biti skroz ok, ali ako si 25. onda je to debilana.

Možda se čovjek u videu pogrešno izrazio. Ne znam, jer nisam odgledao do kraja. Znam samo da mi je jako glupo zazvučalo 250 exacta i top 100. Što se tiče njegove metode za traženje keyworda sa kojima se isplati probati, ona mi djeluje ok (uz mane koje je netko gore spomenuo), ali jedino ako će se netko onda potruditi biti prvi vrhu SERP-a.

Pa da ima pretraga milijardu upita i da si na 65 poziciji ne vrijedi ti zeru. Ima ona posalica da je najbolje mjesto za sakriti les druga strana gugla. Ja za neke termine solidne (200-800 mjesecnih ptetraga) rangiram od 11-18 mjesta i vrlo vrlo malo vajde od toga imam.

Niko ne objavljuje clanak s namjerom da bude na 25oj poziciji. Sad sta je i kako rekao nebitno je no sama logika nalaze da sam cilj ne moze biti 25ta pozicija.

Uglavnom puno mana ima kgr teorija po meni, ali takodje po meni i prostom racunanju nikako nije mana taj mali broj pretraga vec one koje sam ranije naveo.