Pitanja oko Amazon affiliate sajta

A svi su ocdje nekada bili na pocetku, i meni znaci svaki konstruktivan komentar, na cemu sam zahvalan.
Ahrefs koristim za 10$, nije mi to puno, kljucnu rijec koju sam pronasao ima 50k mjesecnih pretraga, i ahrefs je oznacio kao “easy”, konkurencija solidna, na prvoj poziciji amazon, ali ta kljucna rijec je generalna, kao sto sam naprijed naveo, npr njega kose, a ja bi da targetiram najbolji sampono za kosu, najbolje.ulje za kosu, itd itd, je li pametno da radim sajt oko glavne kw pa targetiram sve proizvode, odnosno da pravim clanke za svaki proizvod ili ipak da pravim sajtza odredjenk proizvod.

Kurs cu svakako da pogledam, hvala na preporuci.

1 Like

Isuvise je to apstraktno sto si napisao da bi neko rekao sta da radis. Sve zavisi kakvi su kwi, kakva je konkurencija itd. Kreni sa bilo kojom opcijom pa u hodu uci, najbolje je tako, kao sto ti je toni napisao iznad. Ja sam nekoliko sajtova masio na.pocetku dok nisam kolko tolko usao u stos. Jeste da sam ih prodao i cak zaradio nesto, ali su bili dobri poligoni za ucenje. Zato kreci i uci u hodu.

Koje alate koristis?

Ahrefs i imam neku od ovih ekstenzija za chrome.

Ok, ako je tome tako slijedeci moj review ce biti sa keywordom koji ima mizerne pretrage, a trudit cu se da nadjem keyword koji ima difficulty ispod 20.
Jer ako je tome tako,onda ja mogu vrlo lako utrostruciti prihod sa ovim aff sajtom.

Eo bez gledanja ja ti kazem da neces rangirat medj 10 za tu frazu 99,9% u narednih godinu i po, a 99% da neces nikad. Mozda sa nekim bas mocnim beklinkovima. Nema izi ni od 1k (po ahrefsu) da se lako rangira. Sve primjere suprotne slobodno pokazite. Naravno da bude amz aff sajt. I da nema tonu beklinkova. Kako si pocetnik vjerovatno ni ne mozes do tih beklinkova tako da prica nije realna

Ja lijepo i racunucu dao da ne da se isplati no je top

Pa nisu revievi jedini tip keyworda i to je prilicno specifican tip keyworda, a i ta tezina na ahrefsu je poprilicno bezveze mjerilo. Uzmi primjer nekod drugog keyworda npr best proizvod without plastic parts. Tu imas sto varijacija tog termina a najtrazenija moze imat lupam 50 mjesecnih pretraga al sa svim relevantnim keywordima se tu da skupit bas golema cifra. Reviews uglavno striktno cilja pretragu i nema varijacija, dalje za reviews moze bit biti i sami webshopovi da rangiraju (ko amazon) moze biti dosta reviewsa ali je eto kao tezina laka jer nemaju direktnih beklinkova i sl stvari. Vise od svega se treba gledati broj sajtova koji pokriva temu, ako se traze izi termini. Ako se nema beklinkova. Ti imas odlivcne beklinkove i masu keyworda mozes uzet i dic posjetu i zaradu bas jako. No izi mora zaista biti izi, a nije uvijek lako naci izi pa i za bas sitne termine

Evo ja imam slucaj da sam u top 10 za jedan vrlo jak keyword,ne znam tocno koja pozicija al cini mi se 4 ili 5. Nisam pravio za taj clanak niti jedan backlink nigdje.

Nadovezao bih se da pored externih backlinkova, treba debelo obratiti paznju i na interne linkove. Jer je trenutno sve vise trend da se rade linkovi na neke info clanke pa da se sa njih odradjuje EM anchor ka money page-u i tako se prenese snaga linka a ne ugrozava se money page.

Pa rekoh bez jakih beklinkova. A on krece sa novim sajtom i pocetnik je i novi je sajt. Tvoj sajt je star lupam 4-5 godina + ekstra jaki beklinkovi, a vjerujem da ni taj keyword nije 50k mjesecno no manje

Sutra ja udaram na neke easy keyworde za koje cu biti prvi,i to sa featured snippets(takvih imam vec desetak - featured snippets,jel).
Ima da ode posjeta i zarada u nebo :slight_smile:
Btw. danas sam poceo dodavat na review clanke pros and cons sekciju,nasao sam neki plugin,dosta fino to izgleda

Tvoje misljenje cijenim, i javio sam se kako bih neke stvari naucio, a ne znam masu stvari.

Primjer cu ti dati jednog kw na koji sam naletio best hair dryer, mislim da KD nije veci od 25, al znam da ce svi iskusniji reci da to nije mjeriolo i da masu stvari koje treba gledati, ja sam jednostavno se javio da cujem misljenje drugih, a ja cu svejedno krenuti u ovaj projekat i spreman sam i na promasaje​:grin::muscle:

Konkretno za best hair dryer, ja gledam preko kwfindera, difficulty je 48/100 a pretraga ima 78100 mjesecno. Za ovaj keyword nemas ama bas nikakve sanse,eto toliko.
Tvrdoglavost je ponekad ok ali se u ovom konkretnom slucaju ne isplati jer ces uludo potrositi vrijeme i novac,a rezultat ce biti 0.
Edit: u top 10 je businessinsider, allure, elle, digitaltrends, nymag itd. No way.

Jeste li radili newsjacking (to mu ga dodje pravi termin). Drugim rijecima jeste radili clanke za
“keyword + corona” termine?
Ja sad prije sat vremena izbacila jedan, i evo vidim izisao vec, i na 3 poziciji je. Sad samo da vidim oce li neko i guglati takav termin.
Ako budete to radili, javite ima li rezultata

hajde ne svađajte se :slight_smile: imam ja site sa dosta easy KW pa ako netko hoće neka baci 40€ i napravi posao. Ja sam napisao 10-ak recenzija (ENG) sve origigi fotke i stvari koje sam kupio. Samo VIP članovi mogu ponuditi, a link ne dam nego u PP. Nisam aplicirao za adsense ili Amazon za ovaj site. Imao sam želju krenuti u AFF ali nemam vremena niti volje krenuti u nešto 100%. Druge stvari me okupiraju

Ponovo radi bioskop! Oko 100 proizvoda imam na cekanju za slanje, sad kad ih posalju sve od jednom $$$$
https://www.cnbc.com/2020/04/13/amazon-allows-sellers-to-start-shipping-non-essential-items-again.html

Jeste li doboli ovaj apokalipticni mail sa promenama? Ovo znaci samo jedno, a to je definitivno prelazenje na neki drugi program.

2 Likeova

tačno sam znao da će brzo da smanje provizije jer su sad definitivno svjesni da im ne treba toliko affiliate sajtova i o što će ih napustiti 5-10 posto poslije ovakvih promjena ih neće mnogo zaboliti. a i pored svih tih promjena i smanjivanja mislim da ubrzo neće biti alternative i bar približne zarade od drugih programa.

1 Like

Ma ne moze da im bude nikad dosta Aff sajtova, nego je ovo cisto k u r c e nj e da vide koliko mogu, testiraju strpljenje publishera. Ono sto je lose je cinjenica da veliki publisheri nece da menjaju sigurno linkove i da prelaze na druge affiliate programe jer je prosto nemoguce odraditi promenu na stotine sajtova…
MIslim da je ovo znak da treba polako da se prelazi na eCommerc, jer tu covek sve drzi u svojim rukama…

1 Like

Ma moze da im bude dosta publishera jer realno velika vecina usa kupuje kod njih, krece kupovinu od amazona, dominiraju guglom za ime proizvoda… ne kurce se sigurno uprazno, imaju podatke na osnovu kojih ovo rade i svjesni su da ih nece uopste zabolit odlazak lupam 5-10% publishera, s tim da ne vjerujem da ce toliko poc.

Aaaahahahahahahahahahaha!!!
Zaboravio si ubaciti u skrinshot ono ljubazno “what do you think about it?”

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Pa tacno sam malopre pricala o tom kad sam procitala da traze jos 75.000 radnika
Mamu im onu alavu! I svaki taj radnik koji bude za njih sad radio, na nos ce mu izici sad kad ne moraju vise da vrbuju za radnike. Znam iz iskustva, radila sam za njih.
Jebote postade Amazon sistemski relevantan, opskrbljuje ljude u sred krize, dok drugi prodavaci padaju u komu.
Akcija porasla skoro 30% u posljednjih mjesec dana, I jos ce. Gdje su svi oni pametnjakovici sa korona topika o zavjeri? Podmetnula Amerika i UK virus, ma jok Kina je, motra da je Bil Gejts da proda vakcinu, rasce bitkoin na 100k…
:rofl:
Amazon je bog i batina poslije korone.

Nego ko visoko leti nisko pada. Ja sa Home&Garden (preko 80% prodatih produkata mi je bilo iz ove kategorije) sa 8% srokah se na 3%.

Sta cete sad? Sta cemo sad?