Mgid ili adnow reklame

Svejedno. Tebi je na kraju balade bitno koliko si zaradio na 1000 prikaza. Zovi to kako hoces CPM, eCPM, RPM, sve isti klinac…

Jučer sam usporedio AdSense i MGID. I jedne i druge imam na naslovnici i u članku.

AdSense mi dao 2,25 eura za jednaku posjetu koliko je i za MGID bilo, a koji mi je dao 0,80. Ono koji k?

1 Like

šta koji k … to je normalno … adsense ima kvalitetnije advertisere ali zato i striktnije uslove za publishere

3 Likeova

Ne gledaš po posjeti, nego po broju klikova.

Koliko klikova i koji ti je CPC?

Baš tako, sa njima ne treba saradjivati

vi nikako da shvatite da vrijednost cpma diktiraju oglašivači/advertiseri … ako advertiseri blacklistaju vaše sajtove i ako ne žele da se oglašavaju na vašim oglasnim jedinicama nećete imati visok cpm/cpc/rpc/rpm … dakle na početku svi imaju dobar cpm zato što su oglasne jedinice nove i nepoznate advertiserima pa se svi oglašavaju na tim novim oglasnim jedinicama kako bi vidjeli da li će im donijeti konverzije … kada advertiseri vide da im te nove oglasne jedinice ne donose konverzije blacklistaju ih i neće više da se oglašavaju na tim oglasnim jedinicama … dakle mreža tu uzima fiksni procenat a sve drugo zavisi od advertisera

5 Likeova

Bravo za kolegu @korisnik9758789. Ovo da stavite u Web bukvar za nove članove Foruma. :joy:

1 Like

Stara tema al evo nesto sa adnow… nevjerovatno velik ctr i u isto vrijeme odlican RPM na 1000 impresija. Ovo je PET PUTA veca zarada nego od google-a sto se impresija tice. Na Mgidu oko 0.36$ sto je opet dobro, bolje od Adsensa, tako da ako imate neku domacu krs posjetu (tipa s fb-a, isntagrama i sl), mgid i adnow bi treblai placat dosta bolje

1 Like

Koja je tema sajta tj postovi ?

news/entertainment …

1 Like

Dojajatasticni rezultati

Nekada je AdSense bio takav :grin:

Mislim da te malo “puštaju” iz AdNow-a, tako rade s vremenana vrijeme, ali furaj, to su super brojevi

1 Like

ne “pustaju”, radim s njima godina, uvijek su bili dosta bolji od adsensa

1 Like

Iskren da ti budem ne vjerujem ti da si na legalan način sa tom vrstom sadržaja dosegao taj CTR. Pogotovo ako se radi o fb traffic-u.

1 Like

A koji je to nelegalni nacin i sto ne bi moglo ovkao “legalno”? Nije prvi put da objavljujem ovkao, valjda bi adnow skonto da nesto ne valja do sad a ne davao fiksni cpc :D. Ako je ok posjeta i fb gura da dolaze novi ljudi, CTR ce ti biti 1.4-2% ako ti nije krs posjeta. Prosle godine kad je fb gura maj-jun, ctr je cesto bio oko 2%.

btw jeste ISKLJUCIVO fb traffic

Naveo si sve razloge zasto bi trebao imati loš CTR.

Reklame nemaju veze sa contentom. Da je sajt o hemoroidima, prirodnim lijekovima pa i nekako.

Jedni te isti posjetioci ne vjerujem da ce godinu dana klikati po istim reklamama. S obzirom da samo mijenjaju slike a u biti su iste reklame.

A nelegalan način je neki popup ili nesto slično.

1 Like

@Zdenga
moram da se javim jer sam i ja imao ctr i preko 3% (imaju i slike po forumu) dobrih 3-4mj od početka kkorištenja… kasnije to vremenom spadne na 1,5%
trenutno sam u drugim kombinacijama pa nemam adnow, inače bi slikavo opet.
i nije nikakav spam semeroidi i sl. nego stranica iz niše.

Pa jel citas sta pise, bas se spominje SUPROTNO- nisu jedni te isti nego fb gura postove i dolaze novi ljudi na sajt, i u periodu kad gura vise bude daleko veci ctr nego kad dolaze jedni te isti (maj: Screenshot by Lightshot)

To vjerovatno nelegalno s pop upom, cim si imo preko 1% ctr :smiley: sto je jos gore, ovi iz adnow imali uvid u statistiku i dali ti 0.06$ cpc :smiley:

1 Like

Znaci Adnow je bez mog znanja podigao za jedan stepen vise onaj slajder za reklame xxx sadrzaja, te se sad prikazuju ovakve reklame: Screenshot by Lightshot

To je glavni razlog za CTR koji je idalje oko 2%. Zanimljivo, od kad je ovako, nijednom jos nisam dobio od adsensa ono upozorenje za sex i adult content.

nije ti do toga… imaš na forumu od mene mislim ista takva slika, ja isto to pitanje postavio da li je legalno…
ali i prije te slike mi je bio ctr… tako da