Mgid ili adnow reklame

Jbg FB gura neke postove i desi se tako… sa stranicom od 20k da uzimas hiljade mjesecno…

Evo od adnow danas (znaci do 3 sata, plus nije se updejtovala zarada, treba bit 150$):

uzimo ja sa 30k fanova skoro 2 god.
i sada prije par mj. fb je očito promjenio algoritme za jezike… imam 1/3 hr isto srb isto bih, i pišem samo na HR jeziku, ne prikazuje se u srb i bih pa jedno 90%
ako pišem na srpskom ne prikazuje se hr publici, ne vidi jedno 80% onih na hr jeziku… ovih dana nešto kombiniram, i odmah se diže rič… je*eni fb ne konta da su isti jezici :face_with_spiral_eyes:

tebi je najbolje da pišeš na nekadašnjem jeziku SFRJ; srpsko-hrvatskom ili ti (ako hoćeš) hrvatsko-srpskom :smile:
To ti je ko adsene ono…kad ideš da listaš jezike oglasa (ona zastupljenost u % ) pa (kaže primer dajem ) hrvatski 12% a u hrvatskom miksani i srpski i i bosanski :crazy_face:
Usput Mario063 i simeon imate doobre brutalne zarade svaka čast!

Evo ja mesecima mucim muku sa menadzerom sto vodi adnow. Toliko su neorganizovani, nejasni da je lakse odustati od saradnje sa njima. Prvo aktiviraju sajt i zaradu pa iznenada onemoguce zaradu, pa vade se doslo do greske posaljem analitiku sajta po njihovom zahtevu i cekas na odgovor danima… Pre su bili mnogo bolji dok jje radila Alja. Ovi sad pojma nemaju

imas ih ovdje negdje na forumu (njihova tema), mozda cak i u ovoj temi, pa ih kontaktiraj i ovdje

Fala, al najbolje je tek doslo poslije :smiley:

3 Likeova

Sad mi je “loše” :joy: :crazy_face:

da si mi to rekao prije par mjeseci, rekao bih da si lud… ali sad ja to mogu da potvrdim.
ja sam se “pokačio” sa tom “našom” iz suporta zbog nekih njihovih (čitaj njenih) poteza zbog kojih sam prekinuo suradnji jer su oni promjenili svoj stav.Nemam ih više, a sad mi je pala na pamet ideja da tražim nekoga iz stranog jezika za suport jer s ovom sam izgubio sve živce i neću više da pričam s njom (ne pitajte šta je bilo, duga priča)

sada sam sa adskeeperom, jest malo slabiji, ali su mi ok :slight_smile:

inače @simeon od dnevnog prihoda koliko % ide na plaćanje rentanja stranica?

0%, ima samo jedan, njemu ide zarada od drugih mreza + ~100e fiksno, ostlao su moje stranice

Adskeeper, razmisljam se preci na Adnow…

Zar si i ti imao isti problem? Pre su stvarno bili vrh, javim se zatrazim aktivaciju sajta i dobijem odmah. Ovo danas, postavili nekog naseg balkanca koji ocigledno nije u vinklu. 10x mu saljem analitiku, stalno se nesto dogovaramo i na kraju ostanemo na pocetak ne znam kome da ga prijavim?

Ja ne znam ko zaradjuje toliko preko balkanske publike? Adnow jedva placa 0.2, to svi znamo.

pa bas i ne znamo… imaju gore screenshotovi koji fino pokazuju zaradu

Koje pozicije oglasa na sajtu su vam se najbolje pokazale na MGIDu za CTR ? Na impact reklamama mi CTR bude mizeran 0.3% na smart 4% šta uraditi mjenjao sam pozicije impact al loše pravo…

Sada, u februaru 2023. godine, MGID ili ADNOW? Da li se šta u međuvremenu promijenilo?

isto ko uvijek, adnow → mgid

1 Like

@simeon kakav ti je RPM na mgidu, u kojim granicama se krece ?

oko 0.3$ na 1000 impresija

1 Like

Sklonili im plugin iz Wordpressa. Hmm… :thinking:
Inače, ja sam ih vratio na sajt pre par dana.

Plugin sam pre koristio samo za stastistiku njihovog Adblocka.


Ako nekome treba, imam ga još uvek. :grin:

Zavisi odakle ti je posjeta…

Primarno Balkan, u mom slučaju.