Mgid ili adnow reklame

vi nikako da shvatite da vrijednost cpma diktiraju oglašivači/advertiseri … ako advertiseri blacklistaju vaše sajtove i ako ne žele da se oglašavaju na vašim oglasnim jedinicama nećete imati visok cpm/cpc/rpc/rpm … dakle na početku svi imaju dobar cpm zato što su oglasne jedinice nove i nepoznate advertiserima pa se svi oglašavaju na tim novim oglasnim jedinicama kako bi vidjeli da li će im donijeti konverzije … kada advertiseri vide da im te nove oglasne jedinice ne donose konverzije blacklistaju ih i neće više da se oglašavaju na tim oglasnim jedinicama … dakle mreža tu uzima fiksni procenat a sve drugo zavisi od advertisera

5 Likeova

Bravo za kolegu @korisnik9758789. Ovo da stavite u Web bukvar za nove članove Foruma. :joy:

1 Like

Stara tema al evo nesto sa adnow… nevjerovatno velik ctr i u isto vrijeme odlican RPM na 1000 impresija. Ovo je PET PUTA veca zarada nego od google-a sto se impresija tice. Na Mgidu oko 0.36$ sto je opet dobro, bolje od Adsensa, tako da ako imate neku domacu krs posjetu (tipa s fb-a, isntagrama i sl), mgid i adnow bi treblai placat dosta bolje

1 Like

Koja je tema sajta tj postovi ?

news/entertainment …

1 Like

Dojajatasticni rezultati

Nekada je AdSense bio takav :grin:

Mislim da te malo “puštaju” iz AdNow-a, tako rade s vremenana vrijeme, ali furaj, to su super brojevi

1 Like

ne “pustaju”, radim s njima godina, uvijek su bili dosta bolji od adsensa

1 Like

Iskren da ti budem ne vjerujem ti da si na legalan način sa tom vrstom sadržaja dosegao taj CTR. Pogotovo ako se radi o fb traffic-u.

1 Like

A koji je to nelegalni nacin i sto ne bi moglo ovkao “legalno”? Nije prvi put da objavljujem ovkao, valjda bi adnow skonto da nesto ne valja do sad a ne davao fiksni cpc :D. Ako je ok posjeta i fb gura da dolaze novi ljudi, CTR ce ti biti 1.4-2% ako ti nije krs posjeta. Prosle godine kad je fb gura maj-jun, ctr je cesto bio oko 2%.

btw jeste ISKLJUCIVO fb traffic

Naveo si sve razloge zasto bi trebao imati loš CTR.

Reklame nemaju veze sa contentom. Da je sajt o hemoroidima, prirodnim lijekovima pa i nekako.

Jedni te isti posjetioci ne vjerujem da ce godinu dana klikati po istim reklamama. S obzirom da samo mijenjaju slike a u biti su iste reklame.

A nelegalan način je neki popup ili nesto slično.

1 Like

@Zdenga
moram da se javim jer sam i ja imao ctr i preko 3% (imaju i slike po forumu) dobrih 3-4mj od početka kkorištenja… kasnije to vremenom spadne na 1,5%
trenutno sam u drugim kombinacijama pa nemam adnow, inače bi slikavo opet.
i nije nikakav spam semeroidi i sl. nego stranica iz niše.

Pa jel citas sta pise, bas se spominje SUPROTNO- nisu jedni te isti nego fb gura postove i dolaze novi ljudi na sajt, i u periodu kad gura vise bude daleko veci ctr nego kad dolaze jedni te isti (maj: Screenshot by Lightshot)

To vjerovatno nelegalno s pop upom, cim si imo preko 1% ctr :smiley: sto je jos gore, ovi iz adnow imali uvid u statistiku i dali ti 0.06$ cpc :smiley:

1 Like

Znaci Adnow je bez mog znanja podigao za jedan stepen vise onaj slajder za reklame xxx sadrzaja, te se sad prikazuju ovakve reklame: Screenshot by Lightshot

To je glavni razlog za CTR koji je idalje oko 2%. Zanimljivo, od kad je ovako, nijednom jos nisam dobio od adsensa ono upozorenje za sex i adult content.

nije ti do toga… imaš na forumu od mene mislim ista takva slika, ja isto to pitanje postavio da li je legalno…
ali i prije te slike mi je bio ctr… tako da

uvijek ovakve reklame imaju bolji ctr… i meni je ovdje proasto znacajna, za citavih ~0.5%

Ukljucio se novi pop up sto bi Zdenga reko :smiley:

Pustio ih da ubace malo eksplicitnije reklame, da vidim dal ce adsens pravit probleme posto nije do sad… elem, ctr 2.6% i rpm po 1k impresija (ne na pregleda stranice) je 0.73$ sto je bogovski za ovakav traffic

koliko dnevno objava rokaš za taj promet?

20-ak na nekih 1,2m fanova… s tim da je prije ova tri dana bilo dosta vise pregleda, i da sve zavisi od toga dal fb gura il ne gura

Gledja ovo:

A nije updejtovana zarada, inace bi bilo oko 1.35$ po 1000 impresija. To nema ni na jednoj mreza za ovaj sadrzaj

Ovo sto kaze @simeon je tačno. Ja sam do skoro znao imati po 500€ dnevno na Adsense sa domaćim Facebook trafikom. Sada je to manje ali ne žalim se.

Ali jbg kad zukenberg pošalje 100k klikova na samo jednu objavu, onda znate zašto 500€ :joy:

1 Like