Micro niche + Adsense ili Affiliate

Interesuje me da li neko radi micro niche sajtove sa Adsense monetizacijom? Da li jos uvek to ima prodju?
Generalno ovakvi sajtovi mogu da se isplate (ako jos uvek rade) za ne tako velika ulaganja.
Da ne dodje do zabune, mislim bas na micro niche a ne niche sajtove.
U principu ne mora da bude vezano samo za Adsense monetizaciju, moze i Clickbank, neki aff itd.
@NeedHelp koliko se secam ti si radio bas micro niche sajtove?

Jos jedna stvar me interesuje, sta mislite kako bi Google gledao na to npr ako bi imao jedan niche sajt i nekoliko micro niche iz iste niche i sa njih linkovao na “glavni” kao nesto tipa za vise informacija o ovoj nichi posetite taj i taj sajt.

2 Likeova

Sa adsenseom definitivno ne jer na malu posjetu ne mozes zaraditi nista, a ja sam sa po 200 UV/dan sa affiliateom digitalnih proizvoda znao zaraditi po 80-100 USD/dan. Gledaj da ti provizija nije bas neka sica i probaj odjednom gurati par istih sajtova, pa ako se koji probije, dobro, ako ne, jbg, nisi puno izgubio.

2 Likeova

A kazi mi poseta sa trazilice? Posto znam da radis i Adwords.
Mislio sam Adsense i nicha sa CPC-om od 1-5$.

1 Like

To je bilo iskljucivo sa trazilica. Jedna micro nisa se nakon tjedan dana probila u top 3, prosli sijecanj, jos uvijek je tamo nakon preko 20 mj, od tad sam dodao mozda 5 clanaka. Kw ima cca 2000 pretraga/mj, donosi mi cca 200 usd/mj sa 15-20 UV/dan.

2 Likeova

To je posao, iskopati jedno 10 takvih KWa, za svaki po jedan sajt i imas god dana pasivan prihod. Pa onda teras dalje i dalje dok ne dodjes na 100 :slight_smile:

Na brdo KWa koji su bas laki nailazim, pa me onda vuce da se poigram sa micro nicha sajtovima da vidim kako ce da ide. A dao bog svaki KW koji nadjem ja odmah kupim i domen, i sad imam brdo domena i ne znam sta sa njima… Zavistan sam od kupovine domena…

2 Likeova

Kreni sa npr. 3 sajta, svaki po 5 clanaka i ostavis 2 tjedna da stoji bez da ista diras, kad se sve indeksira, napravis par linkova, ali ako je konkurencija bas slaba, rangirat ce dobro i bez linkova, ja na ovom gore spomenutom nemam niti jedan jedini, bas sam pogodio :grinning: ulozio sam u njega cca 25$ sve zajedno sa domenom, clanke mi je pisao neki Kinez, 4 usd za 1000 rijeci. Za takve eksperimente su vise nego dobri.

2 Likeova

Pa da, za testiranje uvek idu takvi tekstovi. Uglavnom ih ja napisem, pa posle ako krene, platim nekoga da to prekontrolise i ispravi :slight_smile:

Skoro sam testirao da li radi 301 redirekcija sa exp domena, i prilicno fino to ide. Tako da bi za brzo rangiranje i push i ovu BH metodu koristio jer kao sto rekoh nakupilo se domena pa da ne zuje bzv.
Evo ga @c3po pise, sad ce da me nagrdi za 301 :smiley:

1 Like

Kako to misliš fino? :wink:
Jeli te exp domene koje si kupio imaju svoj nekakav promet koji sada prebacuješ na svoju domenu, ili nešto drugo? :o:

He he, sve vidi Jeronimo, ne grdim. :blush:

Nisu u pitanju domena sa trafficom vec istekla, oziveo sam sajt (I love wayback machine :smiley: ), sacekao da je G indexira i onda redirekt. Dok na novoj domeni nije bilo te redirekcije bilo je 0 indexiranih stranica, cim je ocitalo linkove sa ove exp odmah je krenulo i rangiranje. Nisu neke pozicije zato sto tekstovi nisu unikatni (opet hvala wayback machine-u) ali dva teksta koja sam ja napisao testa radi su na prvoj strani i to sa tekstovima od po 300 reci. Sto znaci da ako bi se odradio kvalitetan sadrzaj + exp domena sa dobrim link profilom i odgovarajucim anchorima, moze da bude dobra prica. Uostalom to mnogi jaki sajtovi i rade. Za nemacko trziste ne mogu da isplivam nikako ioako imam duplo bolji sadrzaj bas iz tog razloga jer konkurenti imaju jake exp domene koje su redirektovali. Bukvalno je za mesec dana glavni konkurent imao vec 3-4k, a sad nakon godinu dana je na 100k po Ahrefsu, a Ahrefs daje uglavnom 2-3x manju procenu…

Generalno podeljena su misljenja da li exp domen treba da ima traffic ili ne. Iz mog iskustva, Google ocitava linkove i prenosi ih na novi sajt.

1 Like

Kako se moze vidjeti da li konkurenti imaju exp domene koje su redirektovali ? Da li je to kao backlink ili ?

Ja za te stvari koristim Ahrefs.

Dobro, a gde u ahrefs moze da se vidi to… Ako moze sreenshot

U ociji gde su ti backlinkovi. Kad kliknes da vidis linkove sa odredjenog domena vidis da domen sa kog ide redirekcija.

2 Likeova

Pozz jeronimo, je li ima sanse s takvom nisom se probiti (za neki solidan prihod na mjesečnoj bazi) kod nas na balkanu (hrv, srb, bosna) ili samo insotranstvo. ?

LP

Ne znam kakvo je stanje sa domacim sajtovima, izbegavam domace zbog male zarade.

1 Like

Odlično. Zanima me jel si domenu uzeo baš taj keyword i koliko riječi imaju članci?

Samo za taj keyword, ali nije bas EMD, tj je, ali za jedan KW, ima 5-6 varijacija. Izmedu 500 i 1500.

1 Like

Planiram za početak otvorit možda 5 - 10 sajtova micro niche. Mogu dobit neki savjet jel nisam se jako dugo bavio tim poslom.

Našao bi keyword bez neke konkurencije, regao domenu, naručivao članke sa fivver plus i ja bi pisao isto. Imam buđet tak da za članke nije problem imat ih dosta. Ovo šta si ti NeedHelp napisao, mogu onda i za više varijacija se rangirat za određeni keyword. Zanimaju me backlinkovi, ima li to potrebe radit u 2018. ili da sam radim seo linkove, da platim, šta kažete? :slightly_smiling_face:

A sta su to tocno seo linkovi?

:smiley:

mislio sam na backlinkove