Micro niche + Adsense ili Affiliate

Moje misljenje da backlinkovi u 2018 vise nisu glavni faktor za rankiranje sajta, vec samo sluze da ubrzaju proces za rankiranje, uz pomoc backlinkova pre ces postici zeljeni rezultat, ali cak i da imas dobre backlinkove a ocajan sajt ne postizes mnogo.

Moje savet ti je da se posvetis najvecim delom na on-page optimizaciju, veoma kvalitetne tekstove da pises, da imas odlican bounce rate i session duration, da napravis sto bolji sajt za korisnike a poseta ce doci vremenom sigurno, a ako te mrzi da cekas, onda naravno backlinkove radi

Sto se tice backlinkova, prvo moras podici svoj brend, znaci backlinkovi s anchor tekstom imena tvog sajta, pa onda cepas dalje, imas ahrefs.com moja preporuka za sve sto se tice rankiranja, istrazivanja i konkurencije mozes videti tamo

2 Likeova

Budem onda tako. Napravit kvalitetan sajt radit na njemu, vidjet gdje ce se rangirat sa vremenom pa tek onda na backlinkovima. Ne zuri mi se, prije sam odma na backlinkove pa je sajt stangirao, ostajao na losoj poziciji stalno vise manje.

Spomenuo su da ces clanke nabavljat s Fiverra. Ako zelis napraviti kvalitetan web, sumnjam da ces to uspjet s clancima od 5$ na Fiverru :slight_smile: Trebaju ti kvalitetni pisci za kvalitetan web.

2 Likeova

Upravo tako,to se ne moze sa piscima sa fiverra za 5 $.

Ja kineza placam sicu, 4-5 usd na 1000 rijeci, svi micro sajtovi su nekad bili prvi na googlu sa tim clancima, neki su jos uvijek.

Lako bit prvi ali cisto sumnjam da su clanci nesto ekstra kvalitetni i da je kinez potrosio vremena da dobro istrazi to o cemu pise za 4-5$.

Zar nije svima cilj da budu prvi?

Pa jest ali ako osoba klikne na 1. rezultat i skuzi da je clanak nekvalitetan najvjerojatnije ce odmah kliknuti button za natrag. Mislim, mozda ti imas srece pa si stvarno nasao pisca koji dobro pise za 4$ ali to je iznimka. Ja jos nisam uspjela nac nekog da dobro pise za tako sitne novce a isprobala sam vec brdo pisaca.

daj link od pisca ako nije neka tajna :smiley:

Kvalitetan, ne kvalitetan, clanak prodaje, pa me iskreno ne dira jel to napisano da bi razumio doktor znanosti ili prosjecan korisnik koji kupuje hranu za psa online jer cijeli dan radi pa ne stigne.

Nememam link, prije par god mi ga je frend preporucio.

Poanta mog odgovora je bila da se ne treba uvijek biti sve perfektno da bi se dobile dobre pozicije.

2 Likeova

Ok, svakom svoje. Meni je cilj da ono sto promoviram stvarno bude i dobar izbor i da ljudi s tim budu i zadovoljni. A po mom iskustvu, za istrazit proizvode i sve to treba dosta vremena. Da uzmem primjer psece hrane koju si naveo, za takav clanak bi trebalo sate i sate provest istrazivati sastojke svih proizvođaca hrane i razumijet potrebe pasa, a to ne mozes u pola sata. A ako stavis u clanak prvih par proizvoda koje ti amazon izbaci jer se najbolje prodaju i navedes da su najbolji, to zapravo nije istina jer vecina poznatih brendova psece hrane su junk food i zapravo onaj tko kupi takvu hranu skoro pa truje psa. Ali, kao sta rekoh, ja affiliate pokusavam raditi malo drugacje od drugih i stvarno promovirati kvalitetne proizvode. Mislim da je to dugorocno i bolja taktika jer ljudi imaju vise povjerenja i vratit ce se na takav web.

4 Likeova

Ja se isto slažem s ovim pristupom.

2 Likeova

Meni za dobar članak treba dva dana pisanja i što je “najgore” što više znaš o nekoj tematici više toga imaš za reći i znaš šta sve može ljude oko te teme zanimati. Uglavnom garantujem da ni jedan pisac bar ovi za neke cifre koje većina plaća u istraživanju ne provedu ni 10% vremena od pisanja članka no otvore 2-3 članka pa faširaju i od toga prave članak. I ajde to nekako i može ličit na nešta ako je pisac pametan i kreativan, međutim većina nije.

Baš dosta članaka sa best proizvodima nema najbolje proizvode i nije da im loše ide. Jednostavno ljudi guglaju dođu odu i kupe, većina ljudi ne ulazi duboko u temu. Naravno da ima nekih ljubitelja bilo čega koji će znat da nisu dobri artikli na listi, ali većina tih koji zna ni ne gugla takve stvari. Možda to dolazi do izražaja kod skupljih proizvoda za koje se ljudi odlučuju teže za kupovinu, pa će iščitat još tonu toga prije no što kupe pa spoznat neke stvari i vidjet kvalitet. Ovako za neke proizvode od lupam 40 dolara, on je došao i kupio šta je naumio i završio sa tim, bar ja to tako vidim.

2 Likeova

To je iskljucivo zato jer na netu ne postoji nista kvalitetnije od tog tvog clanka. Zato imas dobre pozicije i prodajes. Medjutim dovoljno da netko napise nesto samo malo bolje i preteci ce te. Backlinkovi tu igraju sve manju i manju ulogu.

1 Like

Imas kakvu preporuku?

Dobro ovo ako cu radit micro niche sajtove za rangiranje na google uzimat cu sa fivver jel to su sajtovi gdje i da dođem u vrh, posjeta nije velika i nece se bas povecavat.

Htio bi radit i koji kvalitetan sajt kak sam napisao, nesto sta se vise trazi…da tu si u pravu, trebam bolje pisce.

Preporuku za pisca? Pa nemam konkretno ali ja uvijek angaziram pisce na Upworku. S time da ja kada otvaram “natjecaj” za pisca uvijek trazim da ta osoba ima osobnog iskustva s temom o kojoj pise pa tako npr ako mi je niša vrtlarstvo uzmem pisca koji stvarno doma vrtlari i onda on pise clanke iz vlastitog iskustva. Takvi clanci imaju vise autoriteta jer citatelji vide da pisac stvarno zna o cemu prica. Ali naravno takvi pisci nisu bas jeftini, jbg.

2 Likeova

Šta mislite kako će ovo proći? Lik je već sad počeo raditi i pripremati teren za 2019. No što će se dogoditi kad veći sajtovi tj s većim autoritetom objave članak za dronove 2019?

Mislim da mu je ovo glupa odluka staviti 2019 u domenu. Dok on rangira s novim webom će proć pola godine i onda još ima malo više od pola godine da nešto uspije zaradit. A u današnje vrijeme mu exact match domena neće puno pomoć.

1 Like

nisam mislio na domenu nego sam mislio na sadržaj. Šta će se dogoditi kad se pojave veliki igraci s tim keywordima a on je npr poceo gađati keyworde za 2019?

@Monika.B @anja1 @drmrgood Slazem se sve sa ovim ljudima, sve sto su napisali je 100% istina provereno milion i 1%, sto se tice ovog za 2019 godinu praviti domene i objavljivati tekstove unapred misleci da cete tako biti prvi je nesto najgluplje sto sam procitao opet cu da naponem nije 2010 godina a neki su zaledjeni u vremenu. Elem svi sajtovi koji su u top 10 u nekoj nichi za best liste menjaju naslov artikla u yoast opcijama tako da samo ubace 2019 i kroz dan dva to ce biti na google. Sto se tice drones sajta iznad analiziracu ga kuci ali izgleda kao da ga je pravio neki drvoseca, elem imam dva sajta u drones nichi tako da 90% sanse su da od gornjeg nece biti nista al provericu pa cu reci…