Micro niche + Adsense ili Affiliate

Njega sam samo uzeo za primjer za keyworde2019 ne ga sajt po kojem bi se trebalo raditi.

Rekao sam ti vec da nema nista od keyworda za 2019 godinu, dovoljno je samo da stavi u title naslova [2019] ili January (2019) i resio si problem nema potrebe praviti neke odvojene liste i postove unapred za 2019 vec samo azuriras trenutni artikal u mom slucaju artikal koji imam 4 god na googlu /best-toys-for-boys azuriram H1 tagove tj naslov artikla u Best Toys for Boys [Newest Guide in 2019] i resen problem :slight_smile:
Kad bude 2021. godina samo promenim Best Toys for Boys [Newest Tips for 2021] i cao :slight_smile:
Naravno ja na svakih 6 meseci updatujem artikle sa novim proizvodima :stuck_out_tongue:

2 Likeova

I s kojom zaradom se možeš pohvaliti i koliko dugo imaš taj sajt? :slight_smile:

Pa taj sajt sam prodao najveca dnevna zarada mi je bila 700 a mesecna 9000, sad imam 11 novih sajtova :slight_smile:
Od toga mi jedan vec pravi 300-400$ mesecno

Sounds good! Na koju foru ? :slight_smile: hahhaha

Imam ozbiljnog pisca 25$ 1000 reci, mada ne pravim artikle ispod 2000-3000 reci, whitehat seo link building radim, platim pisca da mi napise tekst za guest post 1$ / 100 reci, guest postovi su mi obicno izmedju 700-1000 reci i imam spisak real traffic sajtova na kojima placam objavu guest postova kao sto sam pisao u predhodnim postovima 25-40$ za objavu, i to ti je to nema neke matematike 2500-3500$ ulaganja po sajtu i to ti je to od toga u artikle ulozim npr 1000$ a u linkove 2000$ kad dostignem 1000$ zarade na sajtu onda guram jos artikala kako bi skalirao zaradu to ti je to.

Doduse koristim i PBN 30-40% ali privatni

4 Likeova

Gdje si prodao sajt Flippa ili Empire Flippers ili neđe drugo? Imaš li editora koji uobličava članke ili ti to radiš? Imaš li neki templejt za članke? Da li imaš informativnih članaka i članaka bez linkova ka Amazonu? Kad si krenuo sa tih 11 sajtova i kako stoje sa posjetama?

Nema što Anja, vidiš da je naš Makica postao jedan od lidera među IM stručnjacima i čestitam mu na tomu, :+1: možda je čak trenutno jači i od tebe. :blush:

Vjerojatno je potrebno imati barem malo feminizirani nick ovdje na Forumu, ja bih se možda mogao preimenovati u Tripica, što mislite? :smile:

Ispričavam se momci unaprijed ako vam se nije svidjela šala. :frowning: To je bilo samo to, tebi Anja podrška, dobra pitanja, a tebi Makica – pohvale. :o:

1 Like

Ja nisam jak nikad bio sa Amazonom u najboljem slucaju sam nako, samo sam se bavio tematikom i vise pisao na forumu no drugi. Najbolje mi je islo sa adultom al ni to nije nikad dobacilo 9k mjesecno, mislim da mi je 3-4k $ rekord nekada bio, a proslo je dugo od tad.

Sajt sam prodao clanu ovog foruma koji je majstor nad majstorima sa amazon sajtovima a od koga sam najvise i naucio, nema ga vec skoro dve godine ovde na forumu ali sta ce covek bar pravi ozbiljne pare :slight_smile: Ne bih da otkrivam njegovo ime al ko zna zna o kome je rec ne moramo ga spominjati.

Sam uoblicavam clanke u tome sam bas bas dobar, koristim shorcode ultimate premium plugin i tako jos neke premium plugine, custom made tablepress itd…

Template koji koristim je generatepress ( ne znam sta znaci template za clanke ).
Svaki clanak je otprilike slicno optimizovan samo drugacijeg sadrzaja kao sto rekoh shortcode najvise, teblepress…

Imam nekih 25-30% informativnih clanka bez linkova ka amazonu, mada mislim da to nije toliko bitno :slight_smile:

Sa 11 sajtova sam krenuo pre 2 meseca, jos radim clanke otprilike za svaki sajt ide po 50000-100000 reci, radim social seo trenutno a za nekih mesec ipo dana krecem da radi off page seo i link building, od tih 11 jedan sam pokrenuo u Aprilu mesecu i sa njim sad zaradjujem 250-350$ mesecno :slight_smile:

Poslednjih 20 dana odradio sam jak link building tako da ocekujem ubrzo i skaliranje pozicija sad sam negde izmedju 5 i 7 mesta i imam ovu zaradu, cilj je uci u top 5 u narednih mesec ipo dana a ako ne uspem pojacavam kvalitetne linkove, prosto.

Imam oko 70-80 unikata dnevno na tom sajtu iz Aprila.

@c3po
Hvala :smiley:

Ja ne volim puno pisati ali ako vas nesto interesuje pitajte voljan sam odgovoriti :slight_smile:

6 Likeova

Svaka cast. Za sajt koji je startovan u aprilu ovo je top.

Kad rekoh templejt za clanke mislio sam da li ih radis po nekom sablonu, jer ima dosta amz aff webmastera koji po odredjenim sablonima prave clanke i imaju article temple za npr komparaciju proizvoda, best lists, reviews i sl, ali u sustini nije toliko ni bitno to.

Sta je socijal seo i kako se to radi? Vidjoh vec par puta kod josh bachynskog da i social ima uticaja na gugl, vidjoh i kod digitija ili tako nedje da uvijek kad krecu sa aff sajtovima da kupe sherove, lajkove i sl

Koje su cijene proizvoda o kojima pises (jel ti to bitno, nedje si nekad cini mi se spominjao da uglavnom pises o skupljim proizvodima)

Kakve termine gadjas po tezini i broju trazenja (ja koristim ahrefs i licni utisak za procjenu tezine)

Jesu ti tematike sajtova siroke ili uske?

Koje seo alate koristis?

Hvala na prethodnim odgovorima

Bolje onda “Tripice”, pa da ima nekog smisla :slight_smile:

Ima smisla Tripica ako pročitaš cijelu rečenicu. Nema puno texta. :blush:
No, nemojmo dalje u offtopic, molim. Hvala. :o:

Ima li ko da je probao ovu metodu? I ako ima kako vam se pokazala?

Ne radim po sablonu to jest napravio sam svoj custom unikatan sablon hajmo tako reci, dosta amz sajtova rade po sablonu Thrive Architect builder i onda prave razno razne tabele ulepsavaju itd s’tim sto to po meni usporava stranicu tako da ja koristim shortcode :slight_smile:

Sto se tice toga sto si napisao ja najvise pravim Best liste i reviews.

Social seo (quora, reddit, twitter retweets, pinterest re pins, fejsbuk najmanje jer on nista ne pomaze)
Pored toga radim i komenatare na relevatnim artiklima, postove na relevantnim forumima to ne pomaze previse ukoliko se samo radi to ali je dobro za link diversity :slight_smile: tako da na kraju pomogne najvise ukoliko se link building radi dobro.

Cene proizvoda su 200$+, da ja se vodim politikom sto skuplje to bolje.

Tezinu keyworda proveravam by hand, ne verujem nikakvim toolovima posto u vise slucaja dobijao sam losu procenu.

Termine koje gadjam su u proseku izmedju 1000-5000 pretraga / mesecno medium keywordi.

Tematike sajtova su uske znaci svaki sajt je ogranicen na jednu nichu koju pokrijem maksimalno.

Alatke za SEO koje koristim su Kwfinder, i Moz Pro.

3 Likeova