Moj gaming YouTube KANAL

jel možeš više snimat Stranded Deep

1 Like

Ono sto mene jos zanima jeste - Koliko si do sada imao YT kanala koji nisu bili sadrzajno dobri (kvalitetni) kao ovaj i koliko je neuspjeha trebalo da naucis sve sto sada znas?

Slazem se, imam i jedan engleski gdje stavljam samo klipove gameplaya al slabo se to gleda, moras bas imat ono hrpetinu sadrzaja tj videa, al ne ono random gameplay nego nesto tipa “Stealth kills”, “Creative kills”, i tako te neke stvari, a za to trebas vremena i to dosta a klip ce trajat nekih 5 min…tako da bolje bi ovdje na domacoj sceni, ja bi bio zadovoljan da jednog dana uspijem zaradit i 100 € od svega toga , tako da vidit cemo :slight_smile:

Pozdrav, pa razmisljao sam ali posto sam poceo serijal iz ARK-a koji zahtjeva dosta igranja i vremena malo cu pauzirat s SD-om, al to ne znaci da ga nece bit ubuduce :slight_smile:

Paa poceo sam s ajmo rec stranim kanalom i onda sam platio frendu koji ima firmu i bavi se igrama i to da napravi giveaway da dobijem subove, al to sam skuzio odma nakon par dana da ne valja jer ljudi koji su se subali uopce ne zele gledat tvoj sadrzaj jer su tu zato jer se djelio key besplatno, i onda sam zappoceo ovako s ovim kanalom i sad ide :slight_smile: a sto se tice svega sta znam, pa puno0 je tu tutorijala pogledano od photoshopa,audacitya, sony vegasa, ma svasta al eto isplatilo se sad barem znam radit u tim programima mada uvijek se moze jos naucit :smiley:

Realno je lakse tamo proci nego kod nas. Na Balkanu imas sve skupa 15 miliona ljudi, koliki procenat je od toga u gaming svetu? Pa jos plus ko igra bas to sto ti snimas. A za eng govorno podrucje te cifre se mnogoooo uvecavaju.

E sada sto se tice kanala, ljudi prave veliku gresku, jer smao snime video, odrade naslovnu sliku i to je to. Mozes da imas perverzija dobre klipove ali ako ne znas da odradis promociju i SEO i nadas se da ce nekada nekako da se probijes to je gubljenje vremena. Znaci pored produkcije, moras da znas i SEO i promociju da odradis ako hoces kanal da ti se probije.

Evo jos jedan primer zasto je bolje ENG, npr odes na Reddit i postavis u relevantan subreddit klip i eto ti za pola dana 10k pregleda ako je dobar klip. A kako ces na domacem trzistu da ispromovises sve to? Nikako!

Eng trziste ti pruza mnogo vise mogucnosti u svakom pogledu, pa i onom najvaznijem, finansiskom, jer svi mi to radimo da bi zaradili a ne iz ciste ljubavi. Mozda bude teze da se probijes na pocetku, ali ako imas kvalitet procices, a kada prodjes na konju si. Radis ono sto volis plus lova do krova.

2 Likeova

Slicnom stvari sam se ja bavio, bio među uspjesnijima na kanalu… tako da mi vjeruj kada ti kazem da se ne isplati to snimati za balkan! :slight_smile:
radije probaj na eng… bolje je 10k stranih nego 50k domacih subova/pregleda

1 Like

Slazem se definitivno, al opet tamo je i veca konkurencija, reklmirao sam se na subreditu al ono neznam na koji nacin da najbolje ispromoviram npr GTA V klip… stavim u subrredit npr GTAVMODING ili sta mi ponudi i dobio sam 20 pregleda. A ovo s Balkanom NPR ovdje jedan lik u makedoniji il Grckoj nisam siguran tocno ima par miliona subova, a realno je da ako predes barem 200k ovdje kod nas mozes napravit da opd toga zivis…A i pogledaj kanale poput mudje, KOFS-a i tako to… Moze se i ovdje kod nas samo treba bit uporan, al ovo sve sta si napisao stoji :slight_smile:

vjerujem, al neznam previse mi je ovih stranih stvarno gledao sam ima ih ko mrava :smiley: Zapoceo sam inace kanal s experimentima, naravno strani… plus ovaj sta ovdje radim pa vidjet cemo :slight_smile:

Jeronimo, predlažem ti da otvoriš novu temu o video promociji, bilo bi zanimljivo mnogima. :thumbsup:
SEO za Youtube se bitno razlikuje od klasičnog, napiši svoja iskustva o tome. Npr. koliko sam ja čuo, to sa Redditom više ne radi dobro, a što učiniti sa domaćim klipovima, možda ih staviti u prikladnu FB grupu? Ili slično. :o:

2 Likeova

slazem se mogao bi pomoglo bi mnogima :slight_smile: evo npr ja kad sam poceo kanal nisam se nigdje reklamirao osim sto sam dosadovao ljudima na fbu pa sma dobio nekih niti ne 20-ak subova , i nakon sto mi je frend jedan reko da nadem i stavim u FB grupe u 7 dana dobio 40 subova sto nije malo…isto tako sto se tice ljudi na balkanju rekao si da nas je oko 15mil , al ima ljudi nasih i vani tako da planiram preko FB ads reklama sto se placaju ciljano neznam pronac nase ljude u SAD-u, Njemackoj i tako tim zemljama… Jer ja npr pratim jednog spanjolskog jutubera tako ce netko mozda i mene. Mudja ima 800k subova a kladim se da je barem 50-80k stranaca :slight_smile:

Nije malo, ali nezgodno je jedino što se u FB grupu možeš upisati samo preko svog glavnog profila, a ne preko nekog pagea što bi bilo mnogo zgodnije, jeli ovo točno? :frowning:

To je tocno, mislim ja nisam probao al nevjerujem da mozes :confused: ali napravih neki profil npr. Volim Igre il sta ja znam Osoba XY i onda postas u grupe ima mali milion grupa i nadu se ljudi i subaju, dobio sam tolko pozitivnih komentara, hejtova zasad ima jako malo al ne obazirtem se na to :slight_smile:

@c3po nemam ja neophodno znanje da bi otvorio temu , ima ovde dosta YT majsora koji mudro cute. Ja jos uvek trazim sebe i lutam od YT-a, AMZ, FBa…Od svega znam ponesto, ali mislim da nije pametno toliko da ja tu sad nesto piskaram kad nisam probao licno. Ono sto sam istrazivao SEO je jednako bitan koliko i kvalitet klipova. I da , dosta se razlikuje. U principu znam osnove.
Radi Reddit i dalje, samo sto treba imati bas kvalitetan klip koji ce ljudi voteup-om da izguraju u vrh. Kad je nesto lose nema voteup-a i ode klip u zaborav.

@Archer7 ne vredi covek vise da ti objasnjava, svi smo ti dobronamerno rekli ako hoces da se bavis time. Ti radi kako hoces, ali ces istrositi sate i sate i na kraju kad se budes osvrnuo unazad neces imati nista izgradjeno.

Samo što za englesko tržište imaš 15m gamer youtubera :D.

1 Like

Nisam ja reko da nije istina to sta pricas, naprotiv upravu si al opet kazem nije tako lako na stranoj sceni uspjeti, cisto jer se tesko probit mogu se reklamirat po grupama al nejde to kao ovdje, plus jos ima pun kufer ovih gejmera :slight_smile: cijenim svaki od vasih komentara tako da :smiley:

Novi klipovi na kanalu pa tko zeli ne pogleda hvala ;)))

Osobno ne volim vecinu nasih youtubera jer prave lazne naslove i klipovi su im katastrofa, to gledaju samo djeca. Npr: youtuber je Mujo i sad on stavi naslov Mujo bjezi policiji /sa Hasom i Mujom ono nigdje veze, onda klipovi najbolji auto u gta, najbolji motor, pa najbrzi motor, auto pa modovi ciste gluposti, zadnji put me zanimalo sto to govori da 1 klip ima preko 100 000 pregleda i covjek se doslovno vozi po gradu i prica gluposti, ali bas gluposti, a meni veliki upitnik povise glave koji qurac, gledam komentare kad sama djeca.

1 Like

A dobro ljudi su skontali šta pali kod djece i to im donosi novac

1 Like

Upravu si sta se toga tice al gledaj opet da jutuberi ovdje na balkanu vecinom zabavljaju da tako kazem djecu i to pali, jebiga donosi im zaradu, ne mora bit da to njih zanima sta radi al vide da zanima gledatelje u ovom slucaju djecu i to prolazi… Ne moze mi nitko reci da nebi radio isto kada bi znao da ce biti tolika gledanost :slight_smile: a sad opet je stvar ukusa tko sta voli… Po meni ne treba osudivat nikoga jer kakva je situacija ovdje kod nas ako uspijes zaradit i na najvecoj gluposti napravio si odlican posao, jer budimo iskreni imat neku solidnu placu kod nas jako je tesko tako da ovo sta rade ima smisla, barem po meni, nezz mozda grijesim :slight_smile: