Moj gaming YouTube KANAL

Upravo to :slight_smile:

Pozdrav ljudi, evo novi klip pa ako vas zanima bacite pogled i podrzite me na bilo koji način LIKE;SHARE;KOMENTAR;SUBSCRIBE :slight_smile: Također svaka kritika dobrodošla :wink:

Super. Ja bi ti osobno preporučio, ako želiš napredovati, naravno, da pratiš ove domaće youtubere i prebaciš se na ove igrice kaj pale klince,
(najčešće su to one trećerazredne horror igrice i sl.) malo u početku dok ne dobiješ publiku, jer budimo realni klinci u osnovnjaku su najbolja publika ovdje kod nas…znam jer ih imam doma…

3 Likeova

slazem se s @Thunder_Wolf-om, nazalost s ovakvim igrama kao Hitman neces skupit neku vecu publiku… baci se na Gta5 i modove, Fifu i Clash Royale (u zadnje vrijeme)… cisto napominjem kako sam imao 100k sub na balkanu pa znam o cemu govorim! :wink:

2 Likeova

A kakva je ovdje šema oko zarade? Je li moguće dobivati nekakvu lovu?

Planiram sebe snimati ili frenda kako igramo Football Manager ili PES, FIFU i slično. Ako ima netko neki hint u vezi zarade bio bi zahvalan :slight_smile:

Istina je da bi se iza Stoickovih riječi moglo napisati "taman sam pao s kruške" :slight_smile: ali svejedno, molim vas da zadržimo nivo. Zato sam izbrisao zadnji post. Piscu upozorenje, a Stoickovu savjet; čitaj što se piše po Forumu. :smile: :o:

1 Like

Da znam, sad sam mislio snimat igre po svom gustu al ono znam da necu privuc nikog a djeca vole gledat minecraft i te gluposti ja sam vise za onaj ozbiljniji gaming al nesto cu smislit i snimat onako mjesano malo clash royale malo hitmana , GTA V i to :smiley:

Da znam probat cu s time :slight_smile: nego reci mi , jesi imao gaming kanal i zasto kazes da si imao, jel to znaci da vise nemas i ako je tako zasto ne :slight_smile: plus ako mi mozes dat savjet za reklamiranje bilokakav …Po fejsu vec postavljam a forume neznam nijedan gdje se smijem reklamirat znam samo ovaj i HCL ima kao podforum gdje svi stavljaju :wink:

prestao sam snimati zbog posla/faxa, iako se dalo fino zaraditi nije ni priblizno kao sto zaradim od aplikacija i sl. Tako da nije vrijedno truda :smiley:
ne bi znao za reklamiranje previse, i ja sam se po grupama i slicno… a nakon 2k sub sam prestao i od tada mi je sve organic raslo.

1 Like

Mogu ti reći i ovo… dok ti sada halaš igru, satima obrađuješ video i ubijaš se oko thumbnaila ne bi li izgledao savršeno i ulickano… paralelno s time imaš ekipu koju zaboli racku za te stvari i finese… bacaju ti rukavicu u lice i kažu evo može i sve suprotno sa 200% uspjehom… naime o čemu lupetam je to, da ekipa hala one smartphone igrice za malu djecu od dvije do pet godina, fučka im se za opis videa, tagove ili thumbnaile… oni čak to ostavljaju defoltno, izbace goli video i tuku mjesečno milionske poglede na tome… Tako da, ima tu dosta nelogičnosti i mogli bi reći i “nepravde” u svemu tome, ali eto, i bez truda i kvalitete može se doći do velike zarade samo ako pogodiš pravu publiku…

3 Likeova

A znam vecina prestane radi toga, da nisi prestao mozda sad nebi trebao ic na posao, tko zna … :slight_smile: ugl., mislim da se moze dosta dobro zaradit naravno trebaju proc godine sad tko prije tko kasnije nesto zaradi neznam…ali posto je cpm manji kod nas ovdje ja ionako snimam gaming i sad ce svi klipovi bit duzi od 15 min prema tome moze se ubacit vise od jedne reklame ( duzi klipovi vise reklama), s druge strane mislim da kad nakupis ajmo rec 500 klipova, i nek po svakom zaradis 1$ mjesecno, ne dnevno nego mjesecno to je 500 dolara… makar ce se zaradit puno puno vise al dajem najmizerniji primjer i to s klipovima od 1 reklame… neznam da li ste me shvatili sta sam htio rec nadam se da jeste al uzmite za primjer Mudju.

  1. on ima cca 1300 klipova
    2 vecina je duza od 20 mim sto znaci vise reklama
  2. ajmo rec da zaradi po klipu dnevno 1$ ( po nekom zaradi vise po nekom manje)
    to je 1000$ dnevno
  3. pridruzite se nekoj partnerskoj mreze a ne sranju od adsensa koji uzima 45% il 40% nisam siguran

E sad mozda nije sve kako sam napisao ali imam prijatelja koji mi je pokazao analitiku i ima neki daily revenue po videu i zaraduje svakodnevno na svakom klipu negdje par dolara negdje 10$ itd…naravno veci je kanal. Evo ispricavam se na ovom malo vecem postu nadam se da ste me shvatili sta sam htio rec .
Znaci moze se i kod nas uspjet samo treba bit kreativan,redovan i sto je najvaznije UPORAN. :wink:

Evo analize jednog domaćeg gaming kanala (nije moj kanal, imam pristup ovim podacima):

Broj subscribera: 50.000
Broj pregleda zadnji mjesec: 100.000
60% pregleda odgledano preko 8 minuta
Zarada: $6.1
Broj pregleda preko mobitela: 65%

Dobro pogledajte ove brojke i primjetit ćete mnogo toga nelogičnog.
Zarada od $6.1 na 100.000 pregleda je zaista mizerna. Zato ako ovo radite zbog zarade slobodno odmah prestanite i počnite raditi za englesko govorno područje.

1 Like

Moguce al vidis ovisi koliko traje video i koliko je odgledan, dal do kraja il na pola sve ovisi…, a jel mi mozes rec ime kanala? I sta snima, kolko mu traju klipovi,koliko ima klipova sve zajedno i u kojoj je mrezi?

Tebi se zarada računa kada neko klikne a ne kada vidi reklamu :wink:

Ne bih ti mogao reći ime jer ja poslovno sarađujem sa tim kanalom i ne bi bilo uredu da otkrivam ime kanala. Snima gaming klipove, svi su 10+ minuta i ukupno ima oko 350 videa. Zarada je stvarno mizerna i ako ovako ostane mislim da će prestati sa snimanjem novih klipova.

I da, što se tiče zarade. Računa se i gledanje reklame kao i klik na reklamu :wink:

1 Like

Razumijem sve oke…Neznam sta da ti kazem bas jucer mi je pokazao prijatelj screen od svoje analitike ima 10k suba neznam kolko pregleda al radi lajvove i klipovi dosta traju i dobije 150€ e sad se ja pitam tko tu koga :smiley: opet napominjem pokazao mi je mail u kojem je dobio ponudu da snima za neku firmu i dobit ce 400€ sto ja mislim da je jako puno za takav kanal, isto gaming :slight_smile: neznam kako vama funkcionira i dal imate sponzora al znam da se moze zaradit jbg…plus neki jutuber je reko da nemozes zivit od toga s nekim solidnim primanjima ispod 150k-200k subova u sto vjerujem i mislim da kad imas toliko da mozes ajd neku solidnu placu iz toga izvuc jer 50 k suba je puno al je opet jako malo kad pogledas s realno stvari sto se zarade tice, tako da moj savjet nastavite samo i bit ce zarade :slight_smile:

Zapravo ja sarađujem sa kanalima tako što im pokušavam popraviti seo i zaradu :slight_smile: Imam pristup stotinama kanala pa onda prikupljam informacije o broju pregleda, optimizaciji, zaradi itd te na osnovu toga pokušavam pomoći svojim klijentima. A zarada može svakako biti veća ako dolazi recimo od dijaspore. Kod ovog kanala kojeg sam naveo 90% pregleda dolazi sa balkana tako da tu nema baš puno zarade. I svakako preporučujem traženje sponzora koje možete promovisati u klipovima jer je to dobar način da se zaradi koji $ više.

Aj jel mi se mozes javit na fejs molim te mozda mi mozes pomoc oko nekih stvari :wink:
imas gore na kanalu kod bannera moju grupu na fejsu pa mi posalji poruku ako ti nije problem :wink:

Ne mogu ti ništa obećati jer sam već neko vrijeme zanemario youtube i posvetio se drugim stvarima koje mi oduzimaju mnogo vremena a koje su mnogo profitabilnije. Kada prođe ova kriza sa yt reklamama, moguće da ću se vratiti na yt :slight_smile: Ako eventualno imaš neko pitanje možeš mi ovdje poslati poruku pa ću ti pokušati pomoći.