Moja mala priča o internet zaradi

Pozdrav svim, ovdje želim da podjelim svoje neko iskustvo i drugu stranu “internet zarade” .Za ovaj način zarade sam čuo 2012/2013 i tada sam počeo polako o tome istraživati.
Čuo sam za freelencing poslove i naravno odmah napravio acc i počeo se prijavljivati na konkurse. Posle dužeg vremena dobijam prvi posao i taj posao je bio u vrijednosti od 50 $
i nažalost komplikacija se desila sa PayPal i nisam uspio podici novac. Zašto ne znam jer je to bilo 2013 ja msm.
Ali ja nastavim dalje saznajem da postoji mogućnost zarade kliktanjem na reklame i tu počinjem raditi i tamam skupim neku zaradu i kada sam trebao podici taj novac stranica propada.
I opet nastavljam dalje tada saznajem za affilet marketing i počinjem raditi sa jednom grupom ljudi al zbog malog poznavanje materije i ne zainteresovanosti ljudi grupa propada i ujedno i taj posao.
I ja opet dalje, u tom periodu čujem za Adsens i počinjem oko toga istraživati i dođem do zaključka da je najlakše dovlačiti trafic na stranicu sa facebook stranica i tu počinje kampanja izgradnje facebook stranice
Sad da ne pišem detalje kako je to propalo al uglavnom nisam uspio skupiti ni 1 K ljudi na stranici.
I bilo je tu još poslova koje sam pokušavao raditi al jednostavno nije išlo.
Eh sad dolazim do pitanja šta dalje, da li ovo nastaviti i šta nastaviti ili sve ovo bataliti.

nemam puno životnog iskustva ali znam jednu stvar - kada nešto želiš i tražiš mala je vjerovatnoća da će ti stići … doći će ti kada najmanje budeš očekivao :smiley:

i ja isto šaram, nešto upali, nešto ne … i ja isto imam osjećaj da sam na sve zakasnio … ali novi putevi se otvaraju svaki dan

ako nemaš nešto trenutno što te dobro plaća, onda internet zarada nema alternativu, pogotovo što uz malo mozganja možeš nešto postići … ukoliko imaš opciju da negdje zapališ i da za jednu sezonu zaradiš ono što bi zaradio preko interneta, batali internet bar privremeno :smiley:

3 Likeova

Ti mene podsjećaš na radnju iz vica “Fato ti si baksuz:slight_smile:

3 Likeova

Iskreno zasmejao si me sa tvojim motivacionim tekstom.A dalje nastaviti propadati ili bataliti propadanje pitanje je sad :smiley:.
Sta ti znas na netu?
Da li znas jezike,na sta si bio fokusiran?
Ima na netu mnogo mogucnosti i onaj ko je jednom zaradio nesto,skoro nikada ne odustaje od net zarade.
Ti bas dugo i sporo ucis jer od 2012 si slabo naucio.Moras vise uciti a manje pisati da ucis.
Pregledaj samo ovaj forum i dobices dosta ideja,ja sam licno ovde dobio nahnadno ideja za nove vrsta zarade.

1 Like

x100

Najbolji savjet koji je ikad iko ikome dao.

Ni ja nemam puno iskustva ali od kad sam podigao malo fokus primjecujem stvari. Bas danas mi se dogodilo ovo podebljano u tvojem savjet citatu. I to je bilo tako neocekivano da sam u trenutku kad mi je to uletjelo przio luk i pripremao rucak, naravno sve sam odmah stavio sa strane!!!

2 Likeova

Ja radim od 2004 sa sajtovima (prvo kao hobi par godina), od 2008 imam Adsense nalog, svoju firmu imam 6 godina, samo prodajem oglasni prostor na svojim sajtovima. Ovo bi bila moja mala priča o internet zaradi.

Što bi bilo vezano za neke preporuke, mogu reći šta bih odabrao da sad počinjem. Na prvom mestu učenje nemačkog ili španskig jezika, zatim neka od sledećih opcija C#, blockchain developer, Linux ili Microsoft server administrator.

5 dana nedeljno, po 8 sati rada je minimum da bi bilo rezultata.

5 Likeova

Zavisi sta radis.
Dosta je i nekoliko sati dnevno,ako znas sta hoces.

1 Like

Sve ovisi koliko covjek brzo upija znanje i kojom brzinom moze to znanje primjeniti.

2 Likeova

Hahah hvala vam na odgovoru.
Pa kroz ovaj period rada na internetu mnogo sam ja naučio naravno nije to da sam ja neki profesionalac. Al znam dovoljno o nekim poslovim gdje bi sa takvim zananjem mogao krenuti. Stekao sam utisak da na internetu ako želiš da zaradiš da moraš u pravom trenutku krenuti. A nažalost ja iz nekog razloga uvijek kasnim, npr ja sam 2013 godine napravio facebook stranicu i sa minimalno truda došao do 800 ljudi na stranici u veoma kratkom roku sa minimalnim brojem objava. Al tada u to vrijeme nisam znao šta mogu sa facebook stranice i prestao sam tu stranicu voditi. Dok sad evo par mjeseci podižem stranicu oguli se da napravim nešto a ona ima samo 500 ljudi.
Milslim da uvijek kasnim :smiley:

Da baš si ovo dobro rekao i ja sam stekao osjećaj da uvijek zakasnim na neki projekat.
Ili imam ideju probam je realizovati vidim ne ide i ja to batalim , da bi posle nekog vremena tu istu moju ideju čovjek razvalio znači.

1 Like

Moras biti uporan,to je najvaznije posle znanja.Nisam ni ja ni P od profesionalca ali sam uporan i iz svakog ovde pitanja meni dodje neka ideja,meni je ovaj forum jako koristan.
Evo moj pocetak koji je trajao mesecima sa ovako malim brojem svega.

1 Like

Razumijem ja to da je svaki početak težak i nisam ja rekao da ću odustati od ovoga jer sam jako puno vremena uložio u ovo ali sam došao do jedne granice odakle ne znam šta dalje.
Da li nastaviti tražiti ili malo stati odmoriti sa ovim i još jedno pitanje koje se nameće šta dalje raditi koji projekat početi a da nisam zakasnio.
A i ja sam na ovom forumu jako puno naučio i već duži period sam ja ovdje samo što sam mjenjao acc

Ne znamo sta znas raditi pa da ti neko nesto predlozi.Nikad nije kasno.

1 Like

Ja se bavim PLC programiranjem i CNC programiranje to je moj posao i od toga zarađujem za svoj život.
E sada pošto mene svašta interesuje želim neki posao i preko interneta trenutno me najviše iteresuje Adsens zarada, i to šhema gdje sa facebook stranice vučemo trafick na našu web stranicu.
Eh sada pošto još nemam ni facebook stranicu nisam baš puno oko adsensa pretraživao više sam pretraživao kako podići facebook stranicu savjeti za to kakve objavlje postavljati analizirati stranicu, analizirati publiku na stranici u koliko su aktivni, koliko godina imaju , koji pol je glavni na str i tako slično.
Isto sam pročitao da je sada jako teško dobiti adsens nalog ali postoje mreže koje su slične adsensu i plaćaju slično.

Mislim da bi mogli da se uporedimo da smo mi u stvarnom zivotu trgovci a ti si sluzbenik,sto je jako komplikovano jer trgovac se mora stvoriti jer je ovaj posao adsense facebook i marketing “jednostavan” ali ustvari mnogo komplikovan a tvoje znanje je mnogo vece nego moje ali ne iskoristavas to na najbolji nacin.
Mozes ti mnogo zaraditi u svom poslu bez da se maltretiras sa adsense i FB.
Ovo sto mi radimo je najobicnije maltretiranje za par stotina evra,neko napise da zaradjuje i hiljade mada ne verujem da je tako.

1 Like

Ja sam se nagledao ovdje svakakvih zarada na ovom forumu, ako se radi sa stranim tžištem mogu dobre pare da se uzmu al ako je domaće jako teško.
Dosta mi je ljudi govorilo iskoristi svoje znanje programiranja PLC-a na internetu al ja ne znam kako. Gdje god da postavim oglas za moje usluge treba mi trafic a ja taj trafik nemam.
Mogu ja postaviti na neke sajtove gdje ima ljudi pa to mogu vidjeti al ovo je specifična niša i treba pronaći ljude za ovu nišu.
A na Upworku ovih Indijaca ima rade sve poslove i to jako dobro i jako jeftino.
Inače Indija je zemlja sa najvećim brojem školovanih ljudi.

PLC-ovi se vezu za industriju i vece projekte koje rade firme. Takve projekte ne mozes raditi sam, ali mozes za neku firmu po projektu pod uvjetom da si strucan i da imas diplomu iz strojarstva ili elektrotehnike , inace nema sanse. To je uglavnom posao koji bi se trebao raditi na licu mjesta zbog komunikacije. Treba na licu mjesta testirati program, vidjeti sto se radi, kako se radi itd.

1 Like

Ovo što si napisao je 50% tvog problema rešeno :wink:. E sad za ostatak ti netreba još mnogo. Malo više čitanja stranih TUT i metoda, sa još nekim pouzdanim istomišljenikom podeli svoje mišljenje i rad. Preostali problemčići su finese koje ćeš u hodu rešiti.
Edit - u zadnje vreme je velika pritužba na Fb i njegov traffic, pa možda bi trebao imati alternativu za traffic sa društvenih mreža ili nešto treče.

1 Like

Naravno da imam iskustva ali nažalost naše tržište ne pruža tolike mogućnosti da se razvijate u ovome poslu, jer je ovo još sve novo za našu industriju.
Npr. u mojoj firmi kada dođe do zastoja neke od mašina kao npr CNC glodalice firma mora da zove firmu iz Turske da bi poslala svoje ljude kod nas da poprave mašinu. Dok sam ja predlagao svojoj firmi da meni i mom kolegi plate neku obuku i da mi naučimo održavati te mašine jer će biti puno jeftinije a nama je ta materija već dobro poznata. Al to je mentalitet Balkana
Diplomu imam i priznanja sa nekih takmičenja, a posao se možeti raditi online neki zadaci.
Jer danas postoje softveri koji simuliraju svaki proces tako da vi možete napisati program i pustit u tom softveru i vidjeti kako će se ponašati.
Znači moglo bi se nešto iskombinovati.

Eh tu se javlja problem kao npr. koja je alternativa za trafic, gdje naći saradnika koji ima koliko toliko slične ideje i ambicije kao ja i da ga ne moram učiti korak po korak sve iz početka jer i ja još imam dosta da učim.
Ja kada nekom kažem postoji mogućnost da se ostvari zarada na internetu svi se odmah zagriju hoće nije problem ali njegov vrhunac je ući na facebook i spamat po grupama svoje objave.
Takva mi stranica ne treba gdje ću ja imati 100 K a 100 ljudi aktivnih na stranici.
Koliko sam ja skužio da postovi koji vode na moj web uništavaju facebok stranice.
Tako da mora se imati velika aktivnost na stranici da bi se postiglo nešta. Hahah to je samo moje razmišljanje ne mora značiti da je tačno.