Moja mala priča o internet zaradi

Zato sam napisao da je to tesko i komplikovano jer da bi od 100k ljudi bar pola bilo aktivno treba mnogo rada na stranici i trazenja uvek nesto sto je zanimljivo da bi ljude drzalo aktivnim.
Administratori stranica rade to non stop i izucili su taj zanat kojem su posveceni non stop.
Tebi treba posebna osoba koja bi ti odrzavala fb stranicu.

1 Like

Sve to tako izgleda lijepo i jednostavno ali kada počneš raditi tek onda vidiš kakvi se problemi javljaju.
Prepostavio sam da treba dosta vremena da bi se držala aktivnost na stranici, ovjde sam negdje pročitao da moraš znati šta tvoja publika želi ali i ujedno da je to u trendu i da je shodno sa tvojom temom

Bolje ti je napraviti sajt i njega graditi i preko seo podizati na google.
Dobices posetioce koje zelis,jer na fb se napravi sajt i fb page za mrsavljenje i dobije se jako brzo fanova ali to tebi ne treba jer njih ne zanima tvoja struka nego samo zele da smrsaju .

1 Like

Eh i o tome sam razmišljao danas da se sajt napravi ne treba ti više od 10 min. I čitao sam o tome i istraživao i gdje god sam čitao prvo sam nailazio na rečenice " bitan ti je SEO"
I naravno ja radoznao odmah se bacim u istraživanje toga da vidim šta je to i da to skontam. Nažalost kada sam skontao šta je to i da to nije nimalo jednostavno i da još tačno niko ne zna šta ti stranicu tačno rangira na google. Jer i SEO se mijenja jako često i to google uvijek najavi ali jako teško je to pratiti.
Prije je bilo bitno da imaš ključnu riječ u naslovu u tekstu pa da imaš rečenice u tekstu koje se mogu kucati na google pretraživač , pa da se analizira šta je traženo za tvoju temu i koje su ključne riječi jos mnogo toga nmg se svega sjetiti jer proslo je malo vise vremena kad sam se time zanimao. Sada je to puno više komplikovano i jako je se teško probiti na google u top 10 sa svojom temom.
Mislim da je se taj problem javio radi toga što danas može svako napraviti web page i da može postaviti šta želi i odmah imaš prebukiran broj informacija za svoju temu.
U jednoj knjizi sam pročitao da se danas inovacije mogu pojaviti samo ako se tehnologija nastavi razvijati.“Razvojom tehnologije rađaju se inovacije” i naravno ideje.
Msm da tu treba obratiti pažnju, nešto novo što bi moglo postati viralno

Zato sam napisao da su mi trebali meseci da pocnem zaradjivati preko sajta jer se morao raditi seo pa cak i blackhat metode pomalo.Za tebe je dobar i youtube kao nacin promocije,cak je bolji od FB za tvoju struku,jer bi imali video.

2 Likeova

Ahahahahhah i o tome sam razmišljao i mislim da nije loša ideja mada šta bih ja mogao tu snimati, npr moja struka je jako skupa softveri su jako skupi i PLC su jako skupi a na poslu što radim kada bi snimao odmah bi odtkaz dobio :smiley:
A da ja uzimam sad nešto kod kuće kao npr PLC to je jako skupo. Razmišljao sam da kupim arduino i to da počnem snimati jer može se svašta zanimljivo napraviti sa njim ali kada sam vidio koliko ima snimljeno klipova o arduinu ahahha odmah sam odustao.
Dok npr o PLC nema baš zato sto su skupi vjerovatno i sve vezano za njega :smiley:
A sada ima i monitizacija na yt mada meni nije cilj da ja zarađujem od yt već reklama i promocija što se tiče ovog projekta.

Promotivne video snimke,ne sa posla nisam ni mislio o poslu,primer snimak o tvojoj struci,neki mini tutorijali koji su kao korisni a nauce kao sto se nauci u skoli,tipa pricas 45 minuta a nista ne kazes…kao ja ovde :smiley:
Ako bi radio video snimke obavezno ubaciti i svoj sajt i fb i sve povezati,umreziti kao paukova mreza.
Meni vise fb ni ne treba kao ni ostale drustvene mreze za reklamu mojih sajtova,jer sad postoje push notifikacije koje su za mene mnogo bolje,nego drustvene mreze sto se tice reklame.

1 Like

E vidiš o ovome nisam razmišljao nije loša ideja

1 Like

Ovo iznad sam lako napisao,ali to nije nimalo lak posao kada se pocinje.

1 Like

Eh baš to i ja sada razmišljam kakav sam ja u prodavanju “magle” :stuck_out_tongue:

Mislim da ces bolje zaraditi u tvojo struci i manje ces se stresirati,jer je prodavanje magle mnogo tesko i nije velika zarada ako se nema srece.
Mogao sam da te kontaktiram na pp i da ti stvarno obecam mnogo posla i posete da sam hteo da prodajem ovde na forumu maglu,mnogo njih sam odbio u pp sto se tice nekih stvari.

To je kratkog daha, kako dođe, tako i ode. Brzo se ukapira šta je pisac hteo reći:

Zašto nebi kupio neki sajt koji je počeo zarađivati, sa nišom koja ti odgovara i tvojim mogućim budžetom, te samo nastaviš da ga razvijaš. Dosta toga ćeš u daljem radu naučiti i moći da sam radiš nove.

2 Likeova

Dobra ideja,to sam i ja hteo da predlozim ali bi pomislio da ja hocu da mu prodam.

1 Like

Nisam konkretno razmišljao o sajtu da kupim ali sam tražio facebook stranicu da kupim sa većinom ljudi iz Amerike. I na kakve sam prevare sve nailazio nisam mogao da vjerujem al sreća eto nisam ništa novca dao.
I sada dolazim do pitanja zašto bi neko prodao sajt ako mu taj sajt donosi novac.

:grinning:bar toga ima. Nek prozbori, kupujem sajt sa nišom tom i tom, buđet toliki, a da ima neku zaradu. Prosto i ako mu šta paše gotova priča. Uvek ga može prodati :upside_down_face:

1 Like

Pitanje : Zašto bi ti prodao sajt za bubam 1000 $ ako će ti taj sajt za godinu zaradit 10 000 $
Čim prodaje neko sajt tu nešto smrdi ili pojma nema o sajtovima i mogućnostima koji ima sa njim samo je pukom srećom uspio dići sajt. Mada to su jako male šanse pogotov danas.

Što se tiče Facebook stranica jako malo ima ili je jako teško doći do tih ljudi

Ovo nije točno. U hr ima firmi koje rade po cijelom svijetu i to većih firmi i rade gromne projekte.

Glupost. U 10 minuta ne možeš ništa napraviti, a kvalitetan site sa custom dizajnom i iza neki cms, košta i traje neko vrijeme.

Opet netočno. Za plc postoje simulatori koji koštaju od par $10 , isto tako ima plc-ova od 100 eura nadalje.

Eto kad već započesmo, ja sam prije možda mesec dana stavio da prodajem sajt na našem jeziku jer nemam vremena za njega. Pronašao sam nove projekte na kojima mi je fokus. A eto i skromni @Novitet21 valjda ima. Tek ostali članovi da ne nabrajam. Kod @imemperor1 uvek imaš (valjda se neće ljutiti) što ga spominjem :grinning:. Daš oglas i vidiš da li ti šta odgovara.:wink:
Za Fb već sam ti gore dao svoje mišljenje, a ima i drugih alternativa.

Gledajuci po meni ako bi ja licno napravio 10 sajtova sa tom nisom i prodam nekoliko za 1000 evra ostaje mi ostatak za 10.000 evra,naravno moze biti prevarenih sa sajta koji se prodaje i lose reputacije…naravno ima svega,najbolje da zakupis domen,hosting i da polako pocnes praviti sajt,yt,fb,instagram,twiter…

Sta imam ne razumem? Ako mislis na nove projekte imam ih uvek pomalo.Na ovom forumu sam nasao jos stvari.