Moja mala priča o internet zaradi

Ovo si moga i na drugačiji način napisati :wink:

3 Likeova

Moj dan traje traje 24h i moram malo i da zivim,kakva svicarska :smiley:

1 Like

Hahahha pa u suštini to je marketing
Primjer po meni najaču marketing mrežu od piva ima heineken i daju ogroman novac za marketin i svoj brend su digli na puno veći nivo od ostali piva.
A iskreno ima još jako dobrih piva koji mogu komotno parirati heinekenu samo imaju slab marketing

1 Like

Da to je kao pijes hajneken faca si,pijes neko lokalno nece devojke ni da pogledaju,marketing je cudo,iskreno taj hajneken mi malo nekako mastan.:blush:

1 Like

Zato uzmeš kutiju Malbora i nju ubaciš smotane cigare. :upside_down_face:

2 Likeova

Eh baš toooo
Ovo je odličan primjer.

I dime se zatobom koda sijeno zapalio a ne cigaru

1 Like

To kao kada sam prodavao replike mobilnih,pa pitao sto kupuju to sra…a oni kazu kad u diskoteci izvade,devojke samo gledaju i lakse se startuju.

2 Likeova

Mi danas nažalost živimo u periodu kapitalizma i takve stvari se dešavaju.
Kod kuće nema šta da jede a u društvu je kao glavni ili voza auto od 10 000 $ dolara a sipa gorivo za 5$

1 Like

Takvi se mogu prevariti jako brzo.I znam iz iskustva da je prevarante dosta lako prevariti :grinning: kako im posle bude krivo sto su me probali prevariti…ode ja u off topic dosta od mene.
@start77 je zaduzen za muziku :grinning:

1 Like

Hvala ti što si razmijenio samnom svoje iskustvo dosta mi je pomoglo i nadam se da će još neki ovdje se uključiti. Makar da daju svoje mišljenje

1 Like

Najjači su mi koji voze bmw star 15-20 god. , a u džepu nemaju 10 eura.

1 Like

Stvar je inspiracije i vibracije okruženja, osoba s kojima si :grinning:

Slabo da ce bilo sta unistiti influencere, ali ako do tog nekad i dodje glavni razlog ce biti sto instagram smanjuje organic reach i mjenja algoritm tako da influenceri sve manje i manje engagementa imaju isto kao sto je fb unistio fan pages. Ali kod instagrama je drugacija situacija, bez influencera, svih tih zgodnih cura, momaka itd… ne bi niko app ni koristio i prebacit ce se svi na nesto novo, pa ne vjerujem da ce instagram sam sebi pucati u nogu. Sa instagramom se uzimaju velike pare i mozes pruzati razne usluge firmama, influencerima odrzavati im profile itd ali nista nije sigurno do kad ce trajati. Planiraju ograniciti pristup podacima i ugasiti ovaj trenutni API tako da dosta servisa vezanih za instagram ce vjerovatno biti ugasene pocetkom 2020 god jer ce biti jako tesko dobiti autorizaciju za novi API. Vec sad razni programi koji se koriste za automatizaciju imaju dosta problema, i sve ce to da stane pitanje je samo dana. Ako ti hoces ozbiljan posao, kreni nesto da prodajes ili pruzas usluge gradi svoj brend… Zavisiti od Googla, i drustvenih mreza koji god posao radio ili drzao web stranice ti je uvijek rizicno.

1 Like

Instagram je postojao i prije no sto ga je FB kupio. Bio je ogromna platforma kreativnih ljudi. Onog momenta kad ga je FB kupio promijenili su prvo hashtag algoritam, na svakom hashtagu se pojavljivalo kao prva slika gore ono sto je najnovije, a ne sto je posljednje tagovano. Preko noci su tako bukvalno umrle communities. (npr. https://instagram.com/jjcommunity?igshid=1jvpyyq4gyt58). Bilo je masovnih protesta, ali dzaba. Malo potom ubacise reklame a onda su poceli i kojekaki influenceri.

2 Likeova

Slazem se i sa ovim nacinom promocije.Sta koristis,mozes mi ako zelis slobodno poslati na pp.

Evo opet te quotam u istom topicu jos jednom. I moram pojacat i skrenut paznju na ovaj quote. Ja sam tri godine i duze vjerojatno strepio, zelio, htio i ove godine sam se stvarno smirio. Ako bude bit ce, super, kada dodje bit cu spreman 10000%. Cak sam na momenat zaboravio na to, i evo tek sad kad zamalo zaboravih mi se gura i gura i gura, strasno da nemozes za povjerovat. I eto zahvaljujem neznam kome, bogu, svemiru, paralelnim svijetovima, andjelu cuvaru, tko god da je HVALA!!!

2 Likeova

Ne bih se slozio sa ovom tvrdnjom jer je velika razlika izmedu zelje i rada. Svatko nesto zeli ali vrlo malo ljudi nesto poduzima.

2 Likeova

Puno ljudi poduzima nesto, to I je ovaj topic, ljudi rade a nikud nikam. Nekazem da nije dobro poduzimati, Ali ponekad je bolje pustiti nek se stvari odigraju

1 Like

Eto ja bih bas voljela da nam napises i sta ti se to desilo. Naravno ako nije intimnog karaktera. Tvoja prica me podsjeca na one koji zele dobiti dijete pa nece i nece, i kad odustanu, ono se desi. Tako pricaju, al’ i tu se ne desi, osim Blazenoj Djevici Mariji. A tek napraviti sajt ili biznis, to se ne dogadja s neba. Za to se ore. Ok, postoji faktor “vrijeme”, i moras pustiti da nesto sazri ali nema odmora i iskljucivanja, pa te kao iznenadi kad se “samo odigra”.

5 Likeova