Molim savjet kod kupnje laptopa

hoću obavezno… u pravu si… hvala ti!! :blush:

ići ću onda taj lenovo pogledati u mikronis! :nerd_face:

1 Like

Sretno! I nemoj da te nagovore da kupiš HP laptop, jer se reklamiraju kako je HP br.1 u prodaji računala…možda kad ga kupuju masovno firme…a puni su ih servisi…:roll_eyes:

hvala!! hehe… ok ok… neće… bez brige… :wink:

Auto online pretpostavljam polovno, a laptop nov? Mora biti sve prema specifikaciji, imaš pravo na reklamaciju. Ja sam svoj poručio online, došao kao i na slici, upakovan u originalnu kutiju, nije ni otvaran.

HP je najbolji laptop, kao sto sam tu ili negdje drugdje spomenuo da Philips ima super TVeje, ALI samo kada kupujes premium odnosno dok iskesiras malo vise novca. Za Laptop neznam koja je sad granica, ali ja sam prije 10 godina mozda i vise iskesiro soma dolara za HP i taj laptop dan danas radi i to svakodnevno po vise sati…

Ali se slazem da u nizem cjenovnom rangu HP treba obavezno izbjegavat. Isto kao i Philips TV, katastrofa, sve ispod 7k kuna TV ne niti gledat s oznakom Philips, tek negdje oko 10k kuna mozda pogledat.

Pa to je isto ko i s Autima. Imas recimo FORD:
Fiesta - srot od auta, nece taj ici ni 100 000km
Focus - Ok malo vec bolje, taj ce ici do 200 000km
Mondeo - Premium, taj ide preko 300 000 i vise samo tako

EDIT:
Ovo gore nije moje misljenje nego zakljucak dobiven ankon podrobnog istrazivanja, jer kad kupujem volim jako dobro istraziti sto dobivam i sto ljudi pricaju. Naravno mnogi se nece sloziti samnom, ali to je tako, vjerujem da i kod drugih brendova je tako. Acer imao, neznam dali je izdrzao godinu dana. Imam sad i jeftin HP koji sam dobio na poklon, nije star ni 3 godine, a od kad sam ga kupio vise sam visio na 10 godian starom HPu nego ovom novom…

Da, prije do 5 godina su još bili dobri, sada su krš, pa i u premium segmentu, pre brzo štancaju modele, izgubila se kvaliteta… kum mi radi u jednoj velikoj banci, napravili su veliki ugovor s HP-om, nakon pola godine, par stotina laptopa su vratili i raskinuli ugovor s njima, samo zbog učestalih kvarova…

Huh dobro je znati. Ja imam 3 godine stari HP Pavilion kostao je cca 3600 kuna, znaci najslabija verzija koja moze, i ja bi ga najradije bio vratio isti trenutak dok sam ga dobio, ali kad je bio na poklon pa moras pregrist.

HP iz Mikronisa ne bih uzeo u obzir. Ne ostavlja dojam laptopa za ozbiljan posao.

Kad sam kupovao sestri laptop, rekal je da treba dobar laptop koji ce raditi dugo i dobro. Da ne mora biti lijep i fancy smancy, i tako sam se bacio u potragu. Prvo sam istrazio i zakljjucio sam da je najbolje uzet Lenovo.

Kao sto si i sam zakljucio, vecina Laptopa u tvom cjenovnom rangu su Lenovo. Daju najvise, kvalitetno su u samom vrhu, jedino nemaju te neke dizajnerske fancy smancy linije koje prodaju laptop u velikoj kolicini. i naravno nemaju tako jaku reklamu kao drugi brendovi, gore spomenuti HP.

Radim u servisu racunala. Najveca sranja od laptopa su HP i Toshiba,servisiramo skoro samo njih. Trenutno je najkvalitetniji Dell pa Lenovo.

4 Likeova

Trebalo bi uzeti u obzir broj prodanih komada.

U pravu si. Imam ja stari Lenovo sa i3, valjda već 7g.možda i više i osim što je već pomalo škripav, nikad na njemu kvara, radi ko’ prvog dana, i klinci su ga zlostavljali igricama, i radio je po cjele dane… osim tipkovnice koju sam morao mjenjati kad sam po njoj pivu prolio, al to ne računam… :grin:

Da, normalno je da HPa ima najvise po servisima kad ih ima miljardu, isto ko i s autima, kazu Renault nevalja jer je non stop na popravku, a kad odes na njuskalo vidis da ima milhjardu tih automobila pa je normalno da i budu po servisima, dok recimo Tesle nema u nasim servisima jer je niti nema na cesti, zar to znaci da je bolja od renaulta (vjerojatno je, lol, ali shvacate poantu)

Ako se ne varam, bilo je neko istrazivanje servisa, samo ne znam jel EU ili USA i na uzorku od 30000 laptopa najmanje se kvario Asus. Ja imam 2 Asusa, jedan od njih je star nekih 6 godina, pao je sa krova auta pri 80 km/h (duga prica :smile: ), razbio se ekran, ali je spojen na vanjski monitor i radi. Mislim da Asus cak i kod jeftinijih modela ima jako dobro rijeseno hladenje za razliku od hpa ili acera.

I ja trebam uzeti neki laptop a ne pratim bas toliko tu tehnologiju sta izlazi i dokle je doguralo pa se ne razumijem bas najbolje.
Sta bi preporucili za cjenovni rang izmedju 1500-2000 eura. Najvise cu koristiti za video edit, renderovanje i sl.
Trebalo bi nesto pouzdano :thinking:

Citala sam i ja bas prije 2 dana neko istrazivanje o tome koji brandovi se najvise, a koji najmanje kvare. HP i Acer su među najgorima po pitanju kvarova dok je Lenovo jedan od najpouzdanijih brendova. Za Asus se ne sjecam sta je pisalo. Tako da sam ja na kraju odlučila uzet Lenovo.

1 Like

Ovako nešto:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-rog-gl753ve-gc070t-173-fhd-intel-core-i7-7700hq-up-to-38ghz-32gb-ddr4-1tb-hdd-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx1050ti-4gb-no-odd-win-10-2-god-akcija/asus-gl753ve-gc070/product/

Macbook Pro + Final Cut

Ovaj djeluje dobar po specifikacijama, ali mi nekako robusan, kao da je vise gejmerski a mene igrice bas ne zanimaju.

@belmin

Ne bih nista sa jabukom.

Ni ja ne igram igrice, al 32GB DDR4 to nema baš svaki, a dobro dođe kad je pokrenuto dosta zahtjevnijih programa, osvjetljena tipkovnica ako radiš u mraku… imam ga meni je odličan…