MonadPlug.com push/native monetizacija

ako neko promoviše kremu za lice kroz native reklame … reklamirat će se na sajtovima koji mu donose kucpe … dakle ne oni koji donose najviše posjetilaca već oni koji donose najviše kupaca

sajt A: pošalje 500 ljudi, kremu kupi jedna osoba
sajt B: pošalje 100 ljudi, kremu kupi 20 osoba

sajt A se izbacuje iz kampanje i forsira se sajt B koji iako ima manje posjete vlasnik sajta B će imati veći CPC jer je advertiser uložio više i duže reklame u sajt B jer mu dovodi ljude koji su kupili kremu

1 Like

Sve zbog kreme :joy::joy::face_with_hand_over_mouth:

1 Like

Ja nemam nikakve koristi od ovih, koristim ih na jednom adult sajtu koji mi je autopilot sve organic posjeta, sasvim pristojno placaju…Barem za sada, ako bude kakve prevare ja bi ih prvi popljuvao.

isto tako su ovi što su dovodili posjetioce sa fejsbuka jer su postavljali naslove tipa poginuo haris dzinovic imali drastično mali CPC jer se sa fejsbuka mogla publika dovoditi obmanom i posjetioci sa fejsbuka su razočarani jer ne dobiju ono što traže i onda ih ni reklame ne zanimaju … pa su onda vlasnici takvih sajtova nastavili dovoditi posjetioce prevarom ali su ih tjerali da kliknu na reklamu i to je još više srozalo CPC plus što su domaćim i stranim advertiserima ogadili naše tržište jer su im dovodili puno posjetilaca/klikova koji nisu ništa kupovali tj. nisu donosili konverzije jer su natjerani na to urade

dok će čovjek koji hoće da kupi električni trotinet kucati na googleu najbolji trotinet i ući će na review sajt jer je to tražio i kliknut će na reklamu o elektronicnom trotinetu na tom sajtu jer je to tražio i vjerovatno će kupiti to JER JE TO TRAŽIO I ZAGRIJAN JE ZA TO

zato će vlasnik sajta o trotinetima zaraditi više od 100 ljudi koji mu dođu na sajt sa googlea nego što će ovaj što drži žuti sajt zaraditi od 10.000 ljudi jer je ovih 100 ušlo zato što želi a ovih 10.000 je natjerano … ovaj prvi će imati drastično visok CPC jer su posjetioci zainteresovani I ZA SADRŽAJ i ZA REKLAME NA TOM SAJTU dok će ovaj drugi imati smiješno nizak CPC jer su posjetioci ombanuti za sadržaj a ni reklame ih ne interesuju

s druge strane advertiser na ovom prvo sajtu će na 100 ljudi prodati jedan trotinet a advertiser koji se oglašava na drugom sajtu će vjerovatno spržiti uloženo ili će mu nešto kupiti par ljudi tek da ne bude u debelom minusu i nikad više neće forsirati taj sajt niti taj GEO i onda dođe do toga da je za bh/sr/hr sajt cpc na adsenseu niži cpc nego cpm na pop reklamama

trebam li još objašnjavati?

6 Likeova

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::heart:

Konacno si promijenio misljenje o ovome :joy::joy:

zar sam imao drugačije? :smiley: :smiley:

Jesi, jesi…da oni prevaranti sa pop-upom ne uticu na ostale :sweat_smile:

2 Likeova

Nek’ malo vide kako je nama sa nama samima. :laughing:

2 Likeova

aaaaa da da … ipak se to činilo da nije u tolikom obimu … a bgmi jeste uticalo

2 Likeova

Zato prevarante svih vrsta prijavljivati svakom prilikom…

Čemu tolika mržnja prema ljudima.Pogledaj malo svoje postove na ovom forumu, nisi napisao 2 pozitivne rečenice. liječi se

Jako si kulturan, kako ste mi fenomeni iz TK, to je neopisivo, čast pojedincima. Vi ste najbolji, a sve bi prodali za marku… Ko vas ne zna skupo bih vas platio.

Nemam ja mržnju prema ljudima, nego mrzim lopovluk i nepravdu, a znajući 99% ljudi koji su radili tamo, sve se vrtilo oko prevare i prodavanja magle. A i pratim po grupama i raji šta se dešava, cijenim mišljenje ljudi koji nisu vaši poznanici i prijatelji koji se registruju na forum da bi hvalili sami sebe i promovisali ovdje.

E moj Larticu, nikad čovjek

Zasto ti mislis da sam ja “njihov”, zato sto sam iz TK? Mozda trebam biti iz Mostara i raditi sa live prenosima da bi bio dobar covjek ili nesto slicno?

Ja sam postavio svoje slike sa zaradom, jesu li to namjestene slike ili?

Srebrenik je gnijezdo prevara

šta tešanj nije? :smiley:

NE znam za tesanj, al za srebrenik 1m% znam

Nemoj mi Tesanj dirati :smiley:

1 Like

@m4ki Niti na koji način ne pridonosiš ovoj temi već umjesto toga stvaraš konflikte bez neke realne osnove, pa bih te zamolio da je zaobiđeš.

3 Likeova

Ja još uvek nisam dobio isplatu, već 15 dana iz supporta već nekoliko puta kazu da ce to rešiti,ali bez efekta do danas. :confused: