MonadPlug.com push/native monetizacija

Promenio sam na paypal. Kada da očekujem ručnu isplatu ?

1 Like

zar ovako javno objavljujete ip adrese publishera? mogli ste komotno objaviti i iban njegov

1 Like

Pa dobro, ako je tipu IP adresa s Telekoma Srbije iz Beograda ne mora značiti da tamo i živi :slight_smile:

ko hoće da mu smjesti ilegalan upad u zaštićen računarski sistem može komotno turiti njegovu ip u logove … pa ti dokazuj

1 Like

Pozdrav,

Ne primjetih IP u brzini, nazalost. Izbrisah. :slight_smile:

@Anis, u toku dana će ručno biti pušten payment, no sikiriki :slight_smile:

LP

Pozdrav,

Primili ste isplatu za mjesec: August, i kao ‘izvinjenje’ dobili ste uplatu i za mjesec: Septembar vec danas. :slight_smile:

LP

1 Like

Sve je ispoštovano kao što je Aydeen rekao, tako da svaka preporuka.

1 Like

Da li je neko imao problema sa adsense zbog ove mreže? Privremeno su obustavili oglase a 7 godina je star sajt. I kažu da je verovatno zbog sledećeg

Као што је наведено у смерницама програма, сајтови или апликације који приказују Google огласе морају корисницима да пруже значајне и корисне информације. Корисницима треба да омогућите лаку навигацију кроз сајт или апликацију како би пронашли производе, робу или услуге који су обећани у огласима. Примери обмањујуће навигације укључују, али се не ограничавају на следеће:

Лажне тврдње у вези са садржајем који се може преузети или стримингом садржаја
Повезивање са садржајем који не постоји
Преусмеравање корисника на нерелевантне и/или обмањујуће веб-странице
Текст на страници који се не односи на тему и/или пословни модел веб-сајта

Jedino što je drugačije na sajtu nego pre je Monadplug koji koristim 3 meseca.

Pozdrav,

Advertajzeri koji se oglasavaju kroz Monadplug su identicni kao i sa AdNow i mGid i sl. Sto znaci da bi sve mreze bile ‘fraud’.

Native oglasi nemaju adult pozicije, te nemaju hijackovanje bilo kog tipa.

Push oglasi opet ne spadaju u ‘content’ koji je naveden iznad. Ono sto znam je da se desavaju veliki apdejti i da google u zadnje vrijeme sve vise vrijednuje content.

Takodjer, velika je ‘obmana’ u zadnje vrijeme banova/ukidanja na adsense te masovno publisheri dolaze i odlucuju se raditi sa monadplug nakon sto dobiju blokadu od adsense.

Ipak, google je google. Niko nikada nije morao imati razlog niti su se ikad ikome morali pravdati :slight_smile:
LP

Mislim da deo koji se odnosi na usmeravanje i obmanjivanje ima veze za push notifikacijama. Proverimo sa njima opet u žalbi.

Ne branim Monadplug, međutim Google još od januara ove godine “obara” AdSense prema dole, da li je uzrok konkurencija koja ima “jede” novac od marketinga ili nešto drugo nisam baš siguran, ali ovdje je Google “prvi počeo šamarati” Publishere.

Ono što je još simptomatičnije kod Googlea jeste da se mnoštvo stvari više ne smatra kršenjem Uslova za koje se prije par godina dobijao instant “ban”, nego su to od sada tipovi blažih kazni što je u zadnjem AdSense updateu i jasno navedeno.

Dakle, nešto se dešava generalno na AdSense strani, ali i ovo s Notifikacijama isto može biti dio problema, jer su Notifikacije postale zadnjih mjeseci pravo mjesto za “sakupljanje” korisnika, ali i zarade.

A da Google bolje vrednuje originalni od kopiranog sadržaja ove godine je baš postalo očito bez i da ikako čitate njihove nadogradnje sistema.

Pozdrav,

Usmjeravanje i obmanivanje je ako koristite Popupe, ili razne ostale metode da navedete usera da klikne na ‘adsense’. Stvar je vrlo jasna sa Adsense kao i sa monadplug native i svim ostalim mrezama. U slucaju da je Vas traffic loš i da se ne konvertuje u nekim okvirima normalnih brojeva ( to bi značilo da navodite usere na klikove, accidental clicks i slično ) dobit ćete ban, jer advertiseri traže novac nazad, i onda publisher dobija ban.

Ko je još voljan platiti za klikove koji su “namamljeni” ? Niko. I naravno da će advertajzer koji daje 20-30-100k$/dnevno biti dosta bitniji nego bilo koji publisher.

LP

Pa nema nikakvog navlacenja jer da ima odmah bi popio ban a sajt ima kvalitetan sadržaj i adsense više od 7 godina besrekorno bez bilo kakvog muljanja. Nego su samo privremeno pauzirali reklame dok se to ne reši a ja ne znam sta je drugačije na sajtu osim Push.

1 Like

I novih Adsense pravila od prije par dana

1 Like

Kojih pravila? Samog mi je stiglo obavestenje za automatske oglase.

neće ti ni stići obavještenje, svi prenose o googleovim apdejtima

1 Like

O Update za SEO znam ali za Adsense nisam čitao.

aaa da da izvini, nisam dobro čitao

MonadPlug funkcionira.Nisu najbolji adsi ali isplacuju.

Pozdrav,

Sto znaci nisu najbolji ads ? :slight_smile: