MonadPlug.com push/native monetizacija

Čisto da se nadovežem na Vaše nebuloze i priču da tek pola mjeseca radimo sa tim.

Screenshot ispod je breakdown jednog dana našeg SSP’a i prodatih klikova na nivou svijeta. Pomnožite ove klikove sa minimalnim cpc i imate jasnu sliku šta zapravo i u kojem volumenu radimo/poslujemo. Ako mislite da je Vaših 500-1000 Klikova nam prioritet, varate se. Ipak hvala Vam na pažnji i istraživanju nas. Za sve detalje vrlo vjerovatno znate ko i gdje smo privatno, tako da možete doći i u naše kancelarije te uvjeriti se u sve što je navedeno. Hvala.

i ja isto potpisujem da u Srebreniku ima prevaranata ali ova ekipa nije iz Srebrenika valjda

ja Ajdina znam iz vremena kada je držao raserv, dakle 2010. godina, tada smo još ganjali igrice i kupovali od njega servere, nikad nikakvih problema nismo imali … ako ništa oni su svoja imena objavili javno, svako može vidjeti ko stoji iza platforme za razliku od mnogih mreža koja imena svojih uposlenika kriju i registruju firme po Kostarikama, Sejšelima a u support potpisima izmišljaju imena :smiley:

I od 2010. godine nisam čuo da su nekoga zavrnuli, čuo sam da su svašta radili sa raznim ekstenzijama ali da su nekoga prevarili nisu :smiley:

dakle od ovog mog pisanja ja nemam nikakve koristi, nemojte misliti da mene neko plaća da pišem fino o njima, ali nemoj da blatimo ljude bez razloga :smiley:

7 Likeova

Dobro … i šta sada … jel ok ili nije … :smile:

1 Like

Trenutno imam 4100 subova

2 Likeova

Imate li neke interest based targeting opcije? Koja je cena CPM ili CPC za Tier 1 traffic (USA, UK, AUS, CAN)?

Poštovani,

Vi pričate o Advertising strani i želite kupovati traffic od nas ili?

LP

Da, tražim da testiram push traffic za website u crypto / blockchain / bitcoin niši kao direct advertiser.

Jako je popularna ta nicha na push trenutno, i mi smo također testirali i imali smo neke brojeve, ali to nije naša industrija pa se nismo “gurali”.

Uglavnom za targeting možete da birate od starosti usera: 0-3 dana, 3-10 Dana, 10+ Dana, 20+ Dana, pa do Uređaja Mobile/Desktop/Tablet, OS: Android, IOs, Mac, Win. Frequency Capping, koliko prikaza daily po useru, te interese koji ovise od web sajta publishera.

Cijena varira opet od iznad navedenog, bidduje se u CPC modelu, i ako reklama ima dovoljno dobar CTR dovodit će traffic, ako ne, vremenom će da “izlapi”.

LP

Da, većinom za push traffic vidim ovakve setupe. Zato i pitam oko targetinga. Neće biti isti rezultati ako je sajt publishera namenjen onima koje zanimaju igrice, tehnologija i blockchain, ili ako je tema sajta publishera moda, kuvanje ili zdrav život.

Voleo bih da push traffic mreže naprave i po tome neko grupisanje i to ponude kao targeting opciju.

Ide ka tome, mi dosta već toga imamo obzirom da imamo masu in-house publisher traffica. Ali još uvijek je industrija mlada da svi imaju, za par mjeseci će to sigurno da bude jedan od standarda pa tad se može očekivati da svi imaju targeting i tog tipa, kao i popundere kada kupujete.

Još uvijek nisu svi napravili solucije uopšte da mogu “pojesti” stotine miliona notifikacija, tako da je targeting svakako u drugom planu još uvijek :slight_smile:

Pozdrav

Mene zanima ko je vlasnik MonadPluga, iz koje su zemlje i odakle stizu isplate prije neke probe?

Poštovani,

Vlasnici su iz Bosne i Hercegovine, kompanije su registrovane u BiH & Cyprus. Tipalti je posrednik za isplate te primate novac u zavisnosti od odabire vrste isplate, na primjer eCheck se procesuira iz USA, Paypal iz EU u zavisnosti od lokacije paypala navedenog za isplatu, Wire također iz USA.

LP

mada je sve javno dostupno neke brojeve sam sklonio

Da ti nisi “Mirza Imamovic”?

Izvini drug onda ovaj Imamovic mi je interesantan posto je povezan sa

Ako pogledate i u temi gdje je neko pita za adnow i nativemediu i druge mreze kako placaju… Samo pogledajte porile korisnika koji hvale ovu mrežu i kad su kreirani.

Usta moja hvalite me… Da neko s foruma starih članova pohvali i kaže i da je upućen i to, pa hajde. Ali napraviti profil na forumu i prvi post i jedini hvaliti nesto…
Nek sam u krivu, ali nema mi smisla iskreno.

1 Like

@m4ki

Pozdrav,

Fakat se slažem oko novih korisnika i replya. Naime, nisi mi odgovorio na odgovor ranije i mislim da je krajnje vrijeme da prestaneš razmišljati o meni više. U suprotnom koristi validne i potkrjepljene argumente, u suprotnom puno ti je minutu života izgubiti na ovo. Mi ovdje pričamo o biznisu i konkretno MonadPlugu i ja iznosim realne činjenice.

Jako je morbidno da uopšte se raspravljam, a tek da iznosim mišljenja i stavove realne a to je da vi ko god da ste niste kompetentni da pričamo o b, a ne o biznisu.

Tako da molim te, privatno ili ovdje! Sa argumentima, u suprotnom uzimaš mi cijenjeno vrijeme svako jutro kad sam najproduktivniji a ti vjerovatno spavaš.

Pozdrav.

Hvala ti mnogo! Neke stvari neću komentarisati prevelike su, ali da hrabro i ludo radimo to je sigurno, i uvijek će biti tako!

Opet, ljudi ne mogu da shvate da ako na ova vrata pokucaju samo mogu “profitirati”, našim znanjem i pomoći ili platformama našim poput MonadPlug svejedno je.

Također da napomenem, MonadPlug je jedini projekat koji je zahvatio balkan, i već se nervozno osječam od provokacija, kad uporedim sa ostalim stvarima koje radimo i koje su daleko žešče i ozbiljnije natjerat će me da zatvorim za tržište balkana.

Ali šta je tu je, klasični balkanski mentalitet, svi su varalice i nelogično je da neko napravi nešto više od sajta sa adsensom.

Čast izuzetcima na ovom forumu!

Izvini što trošim tvoje dragocijeno vrijeme kad si najproduktivniji. Povlačim se iz diskusije, sretno vam kako god. Zauzet sam i imam druge obaveze, briga me za tim i nemam ništa protiv monadplug, samo sam iznio moje mišljenje i stvari koje su mi nelogične i ne svidjaju mi se. Kao što te hvale ovi, ako stavim neki komentar koji ne paše to gledaj kao plus da dokažeš suprotno i dokažeš da sam ja u krivu.

Kad potvrde ljudi da je to tako i ja ti se izvinem javno ako si ti gore shvatio kao uvredu i ako ja ne smatram uvredom, ali hajde.

4 Likeova

Dajte ljudima šansu, evo… sa svim nabrojanim ljudi koji se oprobaju biti će malo sumnjičavi, pa eto da onda imaju šansu nam nam kažu svoja iskustva s MonadPlug.

Najlakše je sve popljuvati u startu (ne branim niti ove za, niti ove protiv)!

2 Likeova