MonadPlug.com push/native monetizacija

Da, nažalost :frowning: Ne znam sta sam lose uradio. Vjerovatno sve :joy:

Verovatno treba da probas sa drugim mrezama, jer ako ti je traffic pravi i ne muckas nista, ova cifra je bezovrazno mala.

Pozdrav,

Da li pricamo o native ili Push?

Takodjer - vrlo bitno je znati da nativna impresija kod nas predstavlja zapravo prikazivanje oglasa unutar widgeta, sto znaci da jedno ucitavanje widgeta moze da ima i do 9 impresija.

Push, 70k impresija dosta ovisi o starosti korisnika i liste koju imate.

Lp

Ma znam, native su oglasi u pitanju. Push sam iskljucio. Bilo je oko 15k pregleda u 2 dana, zaradio sam 0.8$

Pozdrav,

Mozete li se javiti u private da vidimo da li Vam je uopste odobren sav demand. Ne dopustamo svim publisherima da imaju premium ads i ostale partnerske demande radi nepropisnog ponasanja :slight_smile:
Svaki web-site ima score, na osnovu kojeg odobri se demand, ako vam je score nizak, imate slabiji demand, ako je visok, imate premium oglase.

Lp

Već par puta mi monad plug “mazne” dnevnu zaradu? Juče sam imao 17$ na push i čim je došao novi dan stanje je nulirano?

Par puta sam pisao i uvek mi odgovor bude tipa (spremamo 2.0 verziju portala, ništa vi ne brinite),

spremajte vi brate 2.0, al uračunajte dnevnu zaradu dok to radite…

Vjerujem da ce odgovor biti: koristio si skriptu^^

2 Likeova

Pozdrav,

Bug je u reportingu, s toga nema brige da Vam je revenue nuliran, nego samo u tom momentu nije prikazan. Takodjer taj bug je u V2 rijesen, za sada kada ‘nestane’ ne treba da brinete da je nulirano.

ovo je stanje od pre 30 sekundi

pre će biti da je skripta na samom monadplugu koja kada ti zarada pređe 10$ automatski nulira zaradu :rofl:

1 Like

vratit ce se, nulirano je svima ali se vrati

1 Like

ma verujem da hoće, kao i uvek, al ponekad je frustrirajuće :rofl:

Vjerujem, i nama je :slight_smile:

Ali vrlo brzo izlazimo sa rjesenjem, a vec danas/sutra sa dosta jacim demandom za push, tako da, bit cete sretni sigurno! :slight_smile:

2 Likeova

Nikako ne preporučujem Monadplug!

Iz početka su bili “uslužni”, i javljali su se na svaki poziv hajmo reći, kad je neki problem ili bilo šta, međutim kasnije se stvari okrenule, vjerovatno su nakupili dovoljno para, šta li…

Radio sam preko 4-5 mjeseci sa Monadplugom, i ispočetka su mi se činili kao ozbiljni, jer kad god sam imao problem sa bilo čime, ažurnost je bila na nivou, ne mogu da lažem…

Međutim, vremenom su počele neke “zavrzlame”, kako sam počeo zarađivati, neka odbijanja, pa do ovoga je, do onoga je, i svaki mjesec tako… Push notifikacije radile dvije sedmice, kasnije samo 0 stoji… prijavljivao, kažu popravićemo i na tome ostane, hajde reko makar native radi kako treba… Svake sedmice neki pad sajta, panela, cloud-a, šta nije već… izgubim te dane, pola impresija nema, hajde i to…

Kap koja je prelila čašu jeste ta da sam prošli mjesec trebao da naplatim 565 dolara kojih sam skupljao prethodnih 3 mjeseca znači, i sve je išlo svojim tokom do dana isplate, obračun je bio i odbijeno mi je 60$ zbog invalid traffica, hajde nema veze skupio sam 565 dolara, što i nije malo naravno, pogotovo za mene koji novac zarađujem na “fizikali”… Dan isplate je došao, i Sudnji… :smiley: Naime, nisam dobio ni e-mail, niti poruku na fb, niti nešto čime bih bio obavješten o ovome što ću sad napisati…

Dobio sam ban/blacklist, šta već i pisao sam svom account menadžeru i on mi je potvrdio da su me banovali jer sam imao zamisli invalid traffic, koji mi je naime već obračunat tj. tih 60$ i odbijeno je naravno… Moj account menadžer mi je rekao da nikada, ali nikada nije primijetio da imam neke probleme sa sajtom, popupe, ■■■■■ i ostalo… Tako da, šta reći… Taj novac bi mi sada koristio u ovoj krizi, ali nema veze, neko gore vidi sve, to se vrati kad-tad… A vama forumaši želim svu sreću, što dalje od ovoga! Pozdrav veliki.

Isto iskustvo, bas isto. Nekako mi se cini da uvode posebno pravilo za publishere. Ozbiljniji novac=ban. Poznajem ljude koji imaju ogroman broj impresija ali isto tako koriste skripte, pop up i slicne prevare. I to bas mnogo koriste. Poznato mi je i da te iste ljude isplacuju redovono svaki mjesec. Evo, sinoc sam pratio jedan website koji je imao aktivan pop up minimalno 3 sata. A pouzdano znam da je vlasnik tog sajta isplacen na zadnjoj isplati. Mislim da ce polako raja da skida Monad, sto zbog tog famoznog “invalid traffica” sto zobg problema sa hostingom i ostalim zajebancijama.

Danas 90k impresija, 0.5$. Nativni oglasi su loši izgleda, barem na mom sajtu.

Stavi bre nesto provereno, ne bacaj traffic u vetar.

Ovo kao ponzi schema^^ Stavis sajt, hrpa impresija i onda ti rece da je invalid traffic. Dokaz? Nema ga…tako da mogu raditi sto hoce.

Jedno mozda neobicno pitanje: Ako covjek stavi allow na push, vlasnik stranice makne ovu monetizaciju jeli moze tada tvrtka sa oglasima i dalje slati ljudima push notifikacije?

@steelmaiden dozvolit će reklamu i pined temu na forumu s ovoliko negativnih povratnih informacija?

Znam da su u pitanju pare ali ipak ako je istina sto sve ljudi pricaju nije im mjesto na forumu.

Razumijem da se djeca ili neuspjesni vode pricama koje cuju, ali clanovi najjaceg foruma za webmajstore na balkanu, ne ide nikako, a reklamiranje ovdje je pun pogodak jer nas je dosta saznalo odavde za monad.
5 poznanika(prijatelja) radi sa monadplug oglasima, traffic sa socijalnih mreza, niko se ne zali. Jos sam jednog 16ogodisnjaka uveo u ovo, blizu 1$ je juce zaradio. Cijena po kliku je obicno od 0.010 do 0.015$, opet zavisi od dosta faktora, ali moze se sve lijepo ugravirati i bice klikova. Jedan widget moze 9 reklama imati, e sad zamislite da ovaj momak sa 90k impresija ima publiku nas sa ovog foruma, hocemo li mi otvarati ove reklame? Naravno da necemo… ma 1000 faktora…
Isplata redovna, nervira nas sve sto ponekad padne sajt, ali ispravit ce jer su i vise nego ozbiljna ekipa.

Ne znam smijem li statistiku zarade postavljati, ali i vise je nego dobra, posten rad.