MySQL , utf-8 , neće da mi prikazuje slova

Otvaram novi novi topic na ovom forumu zato što sam sve ama baš sve isprobao i i dalje neće da mi ispisuje čćšžđ slova iz baze… Al kad udjem u phpmyadmin onda mi uredno prikazuje slova sa kvakom, znači podesio sam u phpmyadminu collation i sve… Al neznam zašto stvara problem…

zato jer tvoja php scripta ima drugia slova.

Ne razumijem te šta znači drugia

probaj ovo ubacit u php skriptu header('Content-type: text/plain; charset=utf-8');
i u html stavi ovo
<meta charset="utf-8">

dali misliš header('Content-type: text/html; charset=utf-8'); jer mi je ovaj plain pretvorio stranicu u kód .

Hmmm… kod mene sve radi. Gdje si stavio taj kod? Trebao bih to staviti prije taga. Ja sam to stavio odmah nakon otvaranja <?php taga. Izgleda mi ovako: <?php header(‘Content-type: text/html; charset=utf-8’); …

S obzirom da koristis neke svoje skripte moras prije svakog upita prema bazi postaviti odgovarajuci charset, nesto u stilu

$con = mysql_connect("localhost","user","password");
 
if (!$con) {
  die('Could not connect: ' . mysql_error());
}
 
mysql_select_db("database", $con);
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

Hvala vam puno na pomoći ali uopće mi ne uspjeva…

Sačuvaj svoje fileove u UTF8 formatu , kod notepada ++ odeš encoding/convert to utf8, to obično ljudi zaborave…

Koristim sublime i namjesten mi je na utf8, pa ne kuzim zasto je problem, jeli moguće da sublime ima neki converting?

ne koristim pa ne znam… probaj kada se konektiraš na bazu nešto slično ovom:

$link = mysql_connect("$db_host","$db_username","$db_pass"); 
mysql_set_charset('utf8',$link);
$db_selected = mysql_select_db("$db_name", $link);
if (!$db_selected) { die ('Database access error : ' . mysql_error());}

naravno skriptu prilagodi svojoj konekciji…

Nedavno sam i sam imao isti problem, kod mene je situacija bila ovakva ( vjerujem da je i kod tebe ista ).

Unio sam ručno u bazu podatke tipa : ( Perić Pero ) i u bazi je to ok, ali kada preko php ispisujem iz baze tada se prikazuju znakovi ( ? ,…) umjesto znakova ( čšćčž ).

Kasnije sam isprobao unijeti u bazu podatke putem html input-a i tada je upis u bazi izgledao drugačije, tipa ( Peri&#262 Pero ), ispis iz baze podataka u ovom slučaju je bio normalan.

Pokušaj baš unijeti putem inputa podatke pa ih kasnije ispisati da vidiš jel sve ok u tom slučaju.

Ali stvar je u tom što sam imao .csv bazu klijenata i tu je 4 i pol tisuce klijenata, i ja sam tu bazu importirao u sql bazu, ali sam dosta toga morao mjenjati jer kad convertuješ nazivi kolona se zovu col1, col2, col3 itd… Pa sam to morao preimenovati u nazive kako sam htio… Ali sam pokušavao editovati klijenta preko html-a i ponovi mi upisuje u bazu normalno, ali kad ispisujem iz baze , umjesto č mi prikaže ? … Sve sam oprobao, i ne kužim di ga koči… Hvala puno…

Pokušaj si napraviti skriptu koja će proći kroz sve zapise i upisati ih bazu. Vjerujem da će tada sve biti dobro.

Hmm , dobra ideja, misliš da napravim skriptu preko koje ću exportanu bazu ponovo importati? Ili da parsiram podatke direktno iz .csv tablice u phpu pa da upišem u bazu?

Bolje parsirati sve preko php i sve ponovno u bazu.

Hajde budem probao tu soluciju… Hvala

A jel u toj priči postoji negdje neki css file (ili inline) ?
Da ne importa od nekud font koji ne podržava hr slova ?

Ne, nisam ja skidao nigdje skripte ni templejte, sve sam radio ‘pješice’ tak da mogu odmah reci da nema , jer mi radi utf-8 u htmlu, samo prilikom ispisivanja iz baze pokaziva upitnike…

Ponavljam se još jednom:

$con = mysql_connect("localhost","user","password");
 
if (!$con) {
  die('Could not connect: ' . mysql_error());
}
 
mysql_select_db("database", $con);
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

i sad poslije ovog probaj jedan query izvesti pa nam reci jesi li dobio dobre znakove.

U kojem encodingu ti je baza, u kojem encodingu ti je tabela i u kojem encodinug ti je polje?

da li na stranici gdje ispisuješ html imaš postavljen?
Da li ti je stranica koju editiraš u editoru spremljena kau utf-8?

Premalo informacija ima, a previše mogućih riješenja i problema.

Napravi nam dump baze pa da vidimo. Daj nam i datoteke i kod na koji način to radiš.

Nije mi još staklena kugla proradila da mogu prdvidjeti. Ako hoćeš pomoć daj informacije.