Mythbuster 2016 - EMD vs. Brand domain - Case Study

Pod 1 sam napisao da EMD pomaže samo za taj KW (i izvedenice te riječi naravno) ali ne i za ostale KWe koji nemaju taj korijen riječi. Primjer www.automibili.hr nema nikakvog utjecaja na bicikle i kombajne…

Po mom iskustvu sve osim .com ili domene države u kojoj se cilja target (.hr/.de/.co.uk) je fail

Fail je jedno i drugo. Opet ponavljam,ako odradis dobar seo mozes konkurirat za bilo sta. Druga je stvar sto konkretan primjer to nema. Sto se tice nastavka domene,sasvim je nebitno koja ce bit,pod uvjetom da nije co.cc ili nesto slicno.

Znači po tebi EMD www.automobili.hr ima nekog utjecaja na bicikle? Zanimljivo

Ti ocito ne citas s razumijevanjem. Konkretna domena nema odradjen nikakav seo za rijec bicikli pa prema tome nema utjecaja za taj keyword. Ti se mozes rangirat primjerice sa domenom drvo.com za keyword proizvodnja meda,ako znas kako.

Jackd:
Znaci, mozemo da zakljucimo da EMD i dalje ima dosta uticaja na rangiranje

ja:
pomaže samo za EMD keyword i niti jedan drugi, često sajtovima treba 3-4 KW-a

ti:
Krivo. ti se mozes rangirat sa kojim oces keywordom ako odradis dobar SEO, jer po toj logici brand domain onda ne bi mogla biti rangirana za nista.

I sad ja ne čitam s razumjevanjem?

1 Like

Kojim pizdarijama se vi bavite majko mila…

2 Likeova

Semantika! Google je itekako uzima u obzir. Shisha.com je skoro pa EMD za “hookah” search… Naravno ne doslovno, ali za search “hookah” Google će dati prednost domeni Shisha.com ispred svih brandable domena.

My2cents:

koristite zdravu kombinaciju brandable i EMD domene, primjer: kW “oglas” pa možete transformirati tu riječ u “Oglasko” i na taj način imate brandable domenu koja sadrži KW u nazivu.

Možda nije neki primjer jer sam ga izbacio ovako iz glave ali može se kod određenih keyword-ova postic :slight_smile:

1 Like