Na koji način zarađujete od domaćih sajtova

Kako unovčavate domaće sajtove? vidim da je van adsensa i ezoika prilično tanko uopšte šta ima. viđoh monad, midas, mgid, content exchange… i otprilike to je to. ima još ponekih načina monetizacije ali prilično tanak izbor. gledam i ove reklame bukvalno se van adsensa vrte jednih te istih 10-15 reklama za boleščuge, čukljeve, hemoroide, ćelavost, potenciju i sl. nije mi jasno da se ne proširi ta lista proizvoda npr niđe ne viđoh za veće sise usne izbjeljivanje zuba perut a to su eto neke stvari koje sigurno muče ljude jednako ko i za šta već ima onih govnavih reklama. što oni sa monetized ili neki drugi nisu napravili širi spektar proizvoda ne kontam. gledam neke white product cpa ponude po italiji pa tu ima nekih amajlija za sreću novac i sl. pa što toga nema kod nas, svejedno su to oni kineski proizvodi narukvice lančići od 0.2 dolara koji se prodaju za 20 il više dolara… dakle isti je tu sve fazon od krema za hemoroide koje su biljne i koje koštaju realno 2 marke u apoteki 10 marki onlajni preko ovih mreža 30-40 maraka… ok sve razumijem ali ne razumijem što je tako skučen izbor reklama. i sad tražeći vidjeh više od 30 posto nemonetizovanih sajtova što je izrazito čudno s tim da preko tih sajtova ide sigurno dosta posjete. uglavnom neka je čudna situacija sa monetizacijom domaćih sajtova. dok se na eng sajtovima cijedi suva drenovina iz posjete kod nas masu posjete ide u vjetar.

1 Like

Samo nam još više šit oglasa treba :joy:

Mislim da je za domaće tržšite (izuzetak news portali i oni koji imaju dobar dio dijaspora publike) ključno ići na membership sajtove i druge alternativne metode monetizacije, nikako ovo smeće od oglasa. Na kraju krajeva u nekim nišama bi i affiliate mogao proći (da ima domaćih affiliate programa, ne znam koliko su legitimni)

ma ne treba nam više šit oglasa no kad su več tu i jedini očigledno ferceraju masovno onda mi je čudno da nema širi spektar govana.

ja bih volio vidjeti kad guglam neke od kreativnijih metoda monetizacije, ali tanko. najkreativnije što viđeh je da nazoveš ljubavne savjetnice (ali baš tako ne hot lajn no da se raspreda o ljubavi) po nekoj dobroj cijeni po minutu. baš je tankosava

domaći aff je prilično težak jer nema jedinstvenog mjesta za kupovinu poput amazona no je sve rasparčano na 300 mjesta, a i potrošačke navike još većinom ide plaćanje pouzećem. @Mentolinho demantuj me i reci da ide domaći affilliate, reče ti da si krenuo sa tim

Još nisam ozbiljno krenia sa monetizacijom, bubam članke i povećavam klikove pa ću kasnije viditi što se da napravit. Vjerojatno direktne dogovore sa velikim webshopovima u HR

Mene zanima kakvo je stanje u domacem adultu imam par sajtova bukvalno stoje godinama bez montenzacije…Prije stavljao native ali slab im klik i obrisem sve oglase

Pa jedino što vredi je adsense , ad manager , AdX ima još par dobrih zapadni oglašivačkih mreža koje se mogu nabrojati na prste, to jest, koje vrede ostalo je sve očajno slabo gotovo kilava zarada za male i srednje sajtove
Ovi jači sajtovi (balkanski) ajd i nekako mogu zaraditi dobru lovu, na našim oglašivačkim tim platformama

Te takve reklame same po sebi govore da su to jako slabi advesteri koji verovatno taj neki proizvod preprodaju (ono…što bi rekao narod “mala privreda” ). I na takve reklame to nasedaju, bolesni, lakoverni i ovi stariji ljudi kad nabasaju na neki sajt sa tim oglasima pa im se omakne pa kupe (preko dece ili unuka) Imaš slučaj MonadPlug & MonetizeA ovih iz Bosne kakva je to bila muljaža i sve ti je jasno kakvo smeće od rekalam se vrti.

Na kraju zakoni kod nas u našim državicama balkana, dozvoljavaju takve vrste užasnih ljigavih reklama.Dok u EU takve reklame ne prolaze jer se zna da je teška laž i muljanje .Pogledaj te oglase kod nas a pogledaj iste preko nekog VPN . videćeš “razlika drastična” nigde “naših oglasa”

Što se tiče sajtova koji nemaju reklame pa jednostavno ima ljudi kojima je i dan danas bauk kako postavit “kod” na svoj sajt jer se boje uništiće sajt a neće im imati ko to popraviti kasnije
Ili im je bauk se prijaviti na neku platfromu za zaradu a i porez se na to mora platiti pa ljudima odma bude muka od toga (pretpostavljam)

A mnogi i ne znaju da postoji način da se može zaraditi neki novac ako imaš svoj nekakav sajt. Ima i onih koji imaju sajt o nekom svom hobiju pa im reklama i ne treba -drže ga iz hobija.

Hoću reći da je na prostorima naših državica znanje oko interneta kao i online poslovanja jako slabo razvijeno pa stoga je i takva situacija .Za neke i mnoge je internet FB, mreža X, instagram i to je to…ostalo nema potrebe da se gleda

Mislim da je ovo ključna riječ što se tiče balkanske monetizacije

Meni je oko 75% prihoda na domaćim sajtovima od prodaje sponz. članaka, ostalo su Adsense/AdX, Midas, i povremene direktne prodaje bannera. Malo sam testirao s prodajom kineske tehnologije (gadgeti, 3d printeri, elek. romobili) preko aff programa kao zbanx.com i bilo je nešto prodaja no nisam se nikad ozbiljnije uhvatio toga.

Netko je na forumu spomenuo Temu, nisam gledao kakav im je affiliate program al ne vidim zašto se nebi moglo zaraditi. Ljudi masovno kupuju s tih shoppova, naročito s EU skladišta.

Mislim da ovakvi sajtovi u turističkoj niši solidno zarađuju od affiliatea - https://www.putovnica.net/

Nekoliko puta sam aplicirao za Booking.com aff program no nisam dobio odgovor. Zato nikad nisam krenuo s tim. Ne znam jel Airbnb ima svoj affiliate, a provizije se mogu dobiti i od prodaje avio karata, možda neki rent-a-car servisi imaju svoje aff programe, itd.

2 Likeova

Nažalost više nema, prije su imali. Sad imaju affiliate samo da dovedeš “hostove”

Temu bi se mogao nekako iskoristiti u ovom bumu za neku lovu možda samo za jače sajtove eventualno i to sad u ovoj početnoj fazi. Mislim da je većina ljudi sada već je na temu i da od temu affiliate programa nema neke velike koristi…

Afiliate program im je malo zbrkan , neorganizovan i nekako kako bi rekao kaoooo :thinking: usputna stanica za promovisanje same platforme a ne za nečiju veću zaradu imam, takav utisak.

Od kada je počeo rat, zarade skoro i nema. Sve poskupilo 2-3x, a CPC se smanjio…

Šta će ljudi, kad je CPC 0.01. Bolje skloniti reklame nego dopustiti domaćim robovlasnicima da se reklamiraju za đabe…

2 Likeova

Reklamiraj sebe pa vidi kolimo košta to dzabe :sweat_smile::sweat_smile:

100 klikova za dolar, to je žalosno…

pa kad su klikovi toliko jeftini, onda odradi neku kampanju i zgrni ogrmne pare

Veliki problem s aliexpresom i temuom je nekonzistentnost šopova i proizvoda jer non stop se otvaraju novi šopovi listinzi i masu affiliatea linkuju bukvalno na 404 i to onda bude i izgleda katastrofalno.

Dugo nisam u tome, prije je bilo tanko, vjerujem da je sad još tanje. Probaj možda sa los polosom i cpa adult dejting oferima, meni je to nekad ferceralo dobro, bolje no cpc, doduše daleko platežnije zemlje no naše. Plugrush je nekad radio solidno za naše. Ne znam postoje li više. Pogledao sa juicyads proške ili pretprošle godine i čini mi se da su poprilično propali.

Počeo sam se zanimati sa cpa, dakle to su ona sranja čajevi, kreme i te gluposti što ako ih ne koristiš dobićeš rak, kuče i majka će ti umrjeti, a otac izluditi… Dakle napravio sam nalog na adcombo i nije uopšte tačno da smo mi lošiji od eu, skoro sva ta ili slična sranja su dostupna i u EU državama. Po nekim državama manje, po nekim više.

Lično uopšte nemam problem kad kome proćelavom prodaju šampon za rast kose za 40-50 maraka, ili neki čaj koji topi masne naslage. Sa nekim ozbiljnijim bolestima kad se neko zajebava imam empatiju.

Ono što ja vidjeh i kod nas i kod npr Rumuna, Poljaka i sl imaš npr neke biljne kremice za hemoroide. To u proizvodnji košta po evra evro, u apoteci se prodaje za 5-10€ osim u slučaju da se ulaže u promociju i daju pare apotekama da promovišu pa bude 15ak €, a online preko cpa 25-30€. I prelanding i landing pejdževi su slični.

Govorim o adcombo, ali kontam i ovi domaći monad monetized je isti fazon. Plus što ima i tamo i vamo čajeva za sve, liječe sidu.

Viđeh na nekom lajt ljubavnom sajtu ljubavni savjetnici, razgovor telefonom sa starijim gospođama o ljubavi, sa posebnim linijama i tarifama, ko onomad hotlajn. Zanimljivo

Ono što me čudi da nema veći izbor mreža cpc reklama. Čini mi se da je nekad bio širi izbor za naše područje.

2 Likeova

Kakve veze to ima sa ovom temom?

Meni je totalno čudno da se može oko neke teme kao npr ćelavost dnevno dovesti 1000 ljudi na sajt zainteresovanih za tu temu i da onda ako nemaš svoj proizvod posjeta ti prilično malo vrijedi, a trebalo bi da ta takva ciljana posjeta oko te teme da vrijedi zlata. To bi trebalo po nekoj mojoj logici oglašivači da se lome da kupe i preusmjere takvu ciljanu posjetu.

2 Likeova

a jbg kad smo malo trziste; u tim stvarima jedino direktno s nekim radit

1 Like

Jesi uspio na kojem od ai sajtova da ti prodje adsense