Najbolji način za višejezičnu web stranicu

Koji je najbolji način da se prevede web stranica na više jezika, i zbog googla i zbog lakše preglednosti

npr.

www.domena.com/en
www.domena.com/hr

ili

www.domena.com
www.domena.hr

ili

www.domena.com//?language=english
www.domena.com//?language=croatian

I zanima me kako kada netko udje na web stranicu da mu automatski prevede stranicu na njegov jezik i njegovu valutu, to sam vidio na nekim web stranicama da je moguce.

WPML … Bog i batina.

Nisam siguran ima li mogućnost za automatsko prebacivanje jezika/valute… nije mi do sada trebalo.

Ne koristim WordPress

Google Translate “drop down” language menu selector :slight_smile:

Izgleda “primitivno”, ali neki “ozbiljniji” mediji u regiji ga koriste…

1 Like

Polylang ima tu opciju za automatsko prevođenje jezika, još je free…

/de_at
/de_de

detekcije jezika u browseru i preko ip adrese su ok, ali nije to idealno. svakako je izvedivo

Post must be at least 20 characters.

vidio sam sad…

Stranica je izrađena ručno, HTML, CSS, PHP, JS itd te mi je potreban neki dodatak za to a ne za WordPress

Pa mozda sto ti je predlozio @Q_Line cak si razmisljam da bi i ja to stavio…

1 Like

Da, ali izgleda da se nismo razumjeli dobro, mene zanima na koji način prevesti a ne gdje postaviti.

Mene zanima da li da napravim subdomain, www.domena.com/hr i ponovno tu instaliram citavu web stranicu i onda je prevedem ili ima neki drugi nacin gdje ne moram da prenosim citavu web stranicu i radim prijevod.

u slucaju www.domena.com/hr, hr nije subdomena

To mi je jako korisna informacija

Baci pogled na ovu temu


…meni se taj pristup koji sam razvio pokazao extra, nazalost nisam jos napravio API koji bi mogao sherati da i drugi koriste. Ukratko kada to napravim, sve sto bi ti kao korisnik trebao:
-tagirati u kodu stringove koje zelis imati višejezične
-kroz web sučelje koje bi dobio uz API bi mogao prevoditi ono što tagiraš
-prilagoditi import fileova, umjesto da uzimas svoje raw fileove…da koristis prevedene fileove koje ti API priređuje. To je mali zahvat.

Velim, zao mi je sto projekt nisam komercijalizirao…no mozda dobijes ideju kako da rjesis. Moguce da u linkanoj temi imas poveznice i ka API-jima koji rade. :wink: