Nama dvojici ATOS banka odbila uplatu od AdSensa

Danas sam dobio mejl od adsensa da uplata nije poslata jer su, navodno, neispravni podaci od banke a na taj račun mjesecima unazad dobijam. Pitao sam prijatelja sa ovog foruma, i on je u istoj banci i isti problem. Da li još neko ima ovaj problem u ovoj ili nekoj drugoj banci?

Provjerite nedavno plaćanje

dana 21. ruj 2023. poslali smo uplatu vaše zarade za Google AdSense.

Ako unutar 5 radnih dana od datuma ove e-poruke ne primite uplatu, obratite se svojoj banci.

1 Like

Pravac u banku, vjerovatno su nesto mijenjali, swift, tako nesto…

SWIFT je, koliko vidim na službenoj stranici, isti. Posrednička banka ista, SWIFT posredničke banke isti… Svakako treba otići direktno kod njih i provjeriti situaciju.

kazu da je atos banka pod sankcijama … to je sberbank banjaluka, promijenili su vlasnika i ime ali sankcije ne skidaju tako lako … provjereno, covjek je dodao njihovu karticu na jedan online payment servis i poslali su mu poruku u kojoj jasno i direktno pise da je banka pod sankcijama i da se kartice te banke tu ne mogu koristiti … promijeni banku

i ako nekima do sada nisu pravili probleme, sada ce praviti

Od januara 2022. godine sam u toj banci i dosad nije bilo nikakvih problema. Okej, mijenjali su ime, mijenjali podatke za uplatu i kako su oni to mijenjali, ja sam azurirao i nije problema bilo doslovno do sad. Zadnji put su nekad u ljeto prosle godine promijenili podatke za uplatu i eto, nesto vise od godinu dana, uplata je redovno stizala.

ni on nije imao problema do prije 2 mjeseca … raiffeisen, sparkasse, nlb banka … biraj :smiley:

Znaci i ti si bio u ATOSU?

ne, nisam … ali znam covjeka koji je imao problema

I ja imam isti problem u atosu sam…

Upravo idem u banku da vidim o čemu je riječ.

Ajde pa javi sta bi :slight_smile:

Bio sam u banci i situacija je sljedeća:

Račun mi je uredan, sve uredno, ali problem je NAJVJEROVATNIJE u nekakvom platnom sistemu SEP i smatra da je tu došlo do neke izmjene. Dakle, ATOS banka kao banka nema nikakvih smetnji, niti je ona stopirala uplatu jer uplata nije ni stigla do banke pa da banka razmotri da li će prihvatiti ili odbiti. Smatra da je problem najvjerovatnije u posredničkoj banci i da je ona stopirala, odnosno odbila uplatu jer Bosna i Hercegovina nije dio EU i njihovog platnog sistema.
E sad se postavlja pitanje kako je dosad uplata lijegala? Kaže da probam opet aplicirati na isti račun, možda i prođe ovaj put a u svakom slučaju navodi da uvijek možemo zatvoriti račun i to je to. Takođe je navela da ovo nije problem samo ATOS banke, nego svih banaka u Bosni i Hercegovini (i ostalim zemljama koje nisu dio EU).

Napomenuću da je drug, koji je u Rajfajzen banci, dobio mejl od adsensa da je uplata poslata, dakle, nije odbijena.

Zapisivala je nešto na cjedulju dok je pričala s nekom koleginicom u Banjaluci i evo, priložiću vam i to cjeduljče.

Neće da mi direktno aploaduje ovu cjeduljicu, pa moram preko linka, da vidite koga interesuje:

1 Like

sa SEPA-om mi nemamo nikakve veze jer nama adsense salje novac putem SWIFT sistema a ne SEPA sistema … ako si prilikom unosa podataka o racunu unio IBAN i SWIFT to znaci da ce novac stici putem SWIFT sistema … jer da je drugacije niko u bih preko adsensea ne bi mogao primiti novac … lazu da i druge banke imaju problema sa tim

svaka banka u bih je u SWIFT-u, svaka clanica SWIFT-a moze jedna drugoj poslati novac … tj. s racuna jedne banke clanice SWIFT-a na racun neke druge banke clanice SWIFT-a, bez obzira ko je u EU a ko nije

SEPA je vezana za euro, EU i EEA, SWIFT obuhvata i druge valute i drzave van EU i EEA, sa adsensea u bih novac stize putem SWIFT-a

konkretno u tvom slucaju, vjerovatno je neka posrednicka banka u SWIFT-u zaustavila transakciju

vidi mozes li na adsenseu nekako skinuti MT103 SWIFT proof of transfer … tu se moze vidjeti gdje je zapelo

promijeni banku

1 Like

Evo ovde piše narode

edit: šta je plaćanje SEPA

nemamo mi veze sa SEPA-om, nama u bih novac stize putem SWIFT-a

platni sistem za transakcije u eurima, dostupan za zemlje clanice EU i EEA (evropske ekonomske zone) … drugi platni sistem je SWIFT, za razliku od SEPA sistema SWIFT je dostupan i za druge valute i za drzave van EU i EEA

3 Likeova

Posrednička banka ATOS banke je RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG
VIENNA, SWIFT: RZBAATWW

To je i posrednicka banka za Novu banku pa je proslo. Ovo sto @musliamar pise je tacno.

2 Likeova