Nama dvojici ATOS banka odbila uplatu od AdSensa

Onda tu neko od njih laže i to debelo.

Ja tu posrednicku banku uopste nisam popunjavao na Adsensu samo SWIFT i IBAN od Nove i to je to. Inace Nova je sada vlasnik ATOS banke.

Da li onda mislite da bi bilo okej da upišem podatke od ATOS BANKE ali bez navođenja posredničke banke? Mislite da bi onda prošla uplata?

raiffeisen, sparkasse, nlb … ne boli te glava

1 Like

S Rajfajzenom, nazalost, nemam neko dobro iskustvo i njima se ne bih vracao. E sad ne znam kakvi su iz NLB, da li ko ovdje ima kakva iskustva…

znam par programera koji rade preko NLB-a i kazu da je sve super, funkcionise sve bez problema

Ja sam stavio atos banku ne posrednicku pa nije proslo…

Koliko ja znam Sberbank je ukrajinska banka moguce da su zato problemi. U Hrvatskoj ih je kupila Hrvatska postanska banka.

Zapravo je ruska. Ali ovi kod nas su promijenili i brend i sistem placanja, bukvalno sve izmijenili. I opet hoce da zezaju.

sistem placanja nisu izmijenili, SWIFT broj je isti a sankcije se uvode swift broju :smiley:

Hvala puno za ovu informaciju. Samo me i dalje čudi kako su uplate lijegale dosad, skoro 2 godine. Ko zna šta su mutili.

Možda bude od pomoći, u pitanju je Unicredit banka. Nisam do sada primao na ovaj račun, pa javim u srijedu ili četvrtak da li je prošlo.

I ja mislim da imate problem sa bankom, jer je npr. ASA Banka nakon kupovine Sber Banke u Bosni promijenila SWIFT. Promijenile su se i korespodentne, posredničke banke.

Ne funkcionise bas kod NLB sve najbolje
burazer i ja imamo svako svoj adsens nalog i devizni racun
kod njega svaki put uplata legne na devizni racun bez problema dok kod mene svaki put problem oko rasknjizavanja,moram da im stampam podatke o zadnjoj uplati i nosim u banku da rasknjize,tek posle toga mi uplata legne na devizni racun

to mozda zbog poreza :smiley:

Po svemu sudeći, mislim da će moj naredni izbor za isplatu od adsensa da bude NOVA BANKA.

Sa njima ćeš imati problem porijeklo novca ko uplaćuje. Pisalo se već po forumu o njima.

Koju banku preporučuješ?

To mozes i preko maila.

Problem sa NLBom je što deru na konverziji ako su ti uplate u $

Isti slučaj, tri puta uplata nije prošla. Valja mjenjati banku… Što je najgore treba mi ta uplata da platim doprinose itd. :grinning:

Nekad ranije ove godine jedna firma mi nije mogla poslati pare jer kako su rekli, Atos banka je pod sankcijama, mada sam do sad redovno dobijao Adsense isplate.

Pa da. Sluzbenica mi je svasta napricala samo ne to da su pod sankcijama. Sramota je valjda da to prizna. Meni prodala pricu da je problem nekakav SEPA sistem.