Naplacivanje po gledanju video snimka ili naplata po registraciji

Hteo bi da napravim sajt koji na kom bi se naplacivalo da ljudi vide sadrzaj a da nije ono sa onim offers-ima.

Konkretno javila mi se profesorica matematike i resavala bi zadatke iz matematike snimala i pokazivala pa zeli to da naplati ali ne zna kako.Znaci nama bi trebao ili neki sajt kao youtube ali da se placa da bi se gledalo ili po registraciji ili ulaz na deo sajta gde bi se postavljali video snimci,da se to placa po registraciji.

Za video sam izguglao muvi.com i nudi dosta dobro za free opciju.Placanje po gledanju,cenu odredjujemo sami.

1 Like

Ne loša ideja…video tutorijali koji bi se naplaćivali.
Doduše, ništa novo…ali odličan plan za realizirati, ako se ima ponuditi kvalitetan content :wink:

1 Like

U planu nam je da za 1e naplacujemo sve video snimke,jer to nije puno a poucno je.Samo sto jos trazimo i dalje najbolje resenje,da li preko nekih od video servisa za naplacvivanje ili preko ulaska na odredjeni deo sajta naplacivati.

Sve ce biti kvalitetni video tutorijali i saveti jer ce ih praviti ljudi koji to vec rade.

Znaci platim 1 euro i imam sve videe? Ako je tako onda ili ste se gadno zeznuli ili ti video klipovi nevrijede nista…

Ako je nesto stvarno korisno i upotrebljivo za mase onda napraviti site s video klipovima i prodavat nesto usput na njemu, recimo maice s nekim matematickim zadatkom i forom, kladims e da bi se vise zaradilo nego da sve videe prodajete za 1 euro…

1 Like

Ali hiljade studenata i ucenika koji hoce da pogledaj tutorijale puta 1e.Ovo je sve predlog jer jos nismo nasli ni siguran video sajt za naplacivanje jer evo ovaj iznad sto sam linkovao trazi neki paypal pro ili paypal expres…

Ja sam mislio da ljudi na ovom forumu to rade pa da predloze nacin naplate.

Opet ce bolje zaraditi ako naplacuju po 1e nego preko youtube monetizacije i sl koji smanjuju cpm i ukidaju monetizaciju pa i citav kanal za svaku sitnicu.

Preko youtuba ce na 100.000 zaraditi 50e a ovako bi od samo 50 ljudi zaradili 50e.Inace na youtube ce biti uvodni snimci i reklama za placene snimke.

Dobar predlog za dodatnu zaradu to sa majicama,ali ipak 1e ce biti simbolicna cifra za gledanje snimaka koju ce svako platiti ko zeli da pogleda korisne snimke.

Cek i dalje ne razumijem, cilj je zaraditi 1000 eura? Filmovi se lako skinu na HD i dijele medju studentima, pa barem su oni poznati po tome, ako sprintaju cjelu knjigu od profesora onda im ripanje videa nece biti nista kriminalnije…

Znaci platim 1 euro i imam sve video klipove zauvijek? Evo ja bi prvi vam odmah platio sad… Mada mi opce video klipovi netrebaju

1 Like

Uh zaboravi napisati da je to na mesecnom nivou i da ce vlasnik klipova imati svako svoju zaradu,primer profesor matematike sa svojih 30 snimaka ce zaraditi na svojim snimcima,profesor fizike na svojim…student ce platiti 1e za matematiku i podelice u svom domu ali nece ostali studenti imati jer ce biti zasticeno da ne bude negde javno a za ovo pojedinacno se ne moze zastiti,ja cu npr zaraditi na adsense i na tim promocijama.Morace se bolje zaraditi nego na youtube pa koliko god skidali.

Sad kad bolje pogledam ne bi ni krali kada bi bilo besplatno i ponuditi majice ali kako znam nas balkanski mentalitet sto bi neko nesto platio i kupio kad moze dzabe.Jedino naci sponzore ili donacije ali i to je muka i niko ne bi platio.

Moglo bi i 1e 1 video.Sve se moram dogovoriti sa kreatorima snimaka…Kada sam ponudio monetizaciju javilo se dosta ljudi sa bas kvalitetnim video snimcima a ja nemam toliko kanala za monetizaciju pa mi je jedna osoba predlozila ovaj nacin.

Gle, 1 euro je jeftin, ali jeftina su i 2 eura.

Mislim da bi puno bolje prošao da prodaješ tutorijale za dva eura i da onda od ta 2 eura jedan uložiš u marketing, a jedan staviš u džep.

Karikiram da to bude baš cijena 2 eura i da 1 ide u marketing…ali kužiš poantu. Koji ćeš omjer pronaći najisplativjim, to ćeš već saznati…ali trebao bi tako razmišljati.

Možda je dobitni model da tutorijal košta 5 eura, i da čak 4 ulažeš natrag u marketing a jedan zadržavaš.
Nadalje moraš računati na to da ćeš plaćati i content-creatore. A ako ih možeš skuplje platiti, dobit ćeš kvalitetniji content… …a kvalitetniji kontent možeš skuplje prodati. Začaran krug, jel.

Kako god, moraš pronaći model koji ti radi…i pri tome moraš računati na to da dobar dio zarade moraš reinvestirati. U suprotnom nemaš resurs sa kojim se širiš, a nije baš tako lako dolaziti do klijenata/publike.

Vidim da razmišljaš da je dobar model da ideš sa kikiriki cijenom i da dobiješ na osnovu te cijene brdo publike. Iskreno, mislim da se zavaravaš s tim modelom. Kao što rekoh, moja preporuka ti je da imaš “ozbiljnu” cijenu, ali napravi s njom onda i ozbiljan marketing. Na taj način radiš doseg do svih tih ljudi koji mogu platiti tu ozbiljnu cijenu, ali ćeš im moći ponuditi i vrhunsku uslugu jer ćeš moći pokriti i vrhunske content creatore.

Nadalje, srećeš se i sa jednim problemom kojem ne znam baš kako ide ime. A to je da ne želiš sa ozbiljnom cijenom odbiti studoše koji to fakat ne mogu platiti, isto tako ne želiš svoju uslugu prodati za kikiriki cijenu onima koji bi ti realno bez problema mogli pristojnije platiti.
Znači, želiš izvući maksimum iz tržišta!

To ti se rješava na način da osmisliš neke specijalne ponude i na njima zapapriš cijenu. Isto napraviš i neki opskurni low budget model za one kraćeg džepa. I ako to dobro osmisliš, postić ćeš da ljudi koji imaju više para, platit će ti više. Oni koji stvarno nemaju, zadovoljit će se i sa tvojom low-budget ponudom. A ako to dobro posložiš, u suštini svi dobivaju sve isto xd.
To ti je ono kad BMW napravi unutar neke serije auta malo dorađeniju ponudu…ono, stave malo bolja “sportska” sjedala u kombinaciji sa agresivnijom bojom automobila …i oni koji imaju para da ih boli glava, kupuju to da budu istaknuti i posebni.

Sretno!

1 Like

Koliko bi video trajao?

1 euro je puno i malo, sve ovisi o trajanju videa.

Pogledaj udemy, video tutoriali od 1-50 sati, cak i vise i svaki je najmanje 11 ili 12 eura.

Netko trazi 12 eura za tutoriale od 2 sata, kao i onaj od 35 sati.

Naravno ovaj od 35 sati , ako je kvalitetan imat ce puno vise korisnika koji su kupili seminar.

Realno , ne uzimam seminare, ako traju manje od 15 ili 20 sati, osim ako je specijaliziran i kvalitetan.

Mana na balkanu je i ogranicena publika i k tome treba jos dodati da roditelji tesko da ce to kupovati djeci, jer njim jeftinije platiti instrukcije i da im profesor pokaze sto im treba.

Oni koji znaju, njima to ne treba, osim ako bi za takve postojali napredni zadaci, ali opet tu je limit sa brojem ucenika, jer ce roditelji reci, znas matematiku sto ce ti to.

2 Likeova

Hvala na savetima,svi koji ste komentarisali dali ste mi dosta korisne savete i koje su prednosti i mane,sve to uzimam u obzir sto mi savetujete,hteo sam ici na kikiriki zbog manje kradje i da bude dostupno studentima sa manje novca a opet treba platiti i ulagati u marketing sto se ne moze sa malom zaradom,sve sa profesorima ovo citamo i razmatramo jer ovo necemo na brzaka sklepati,nego cemo zajedno probati sto bi rekli sve rupe da popunjavamo.

Dosta dobra zamisao.

Resavanje komplikovanih zadatka i objasnjenje,tako da ne mgu tacno znati ali preko 10 minuta.

Da zato mora jak marketing da bi se doprlo do roditelja.Ovo ce biti regionalni sajt jer to su predmeti koji svi uce u regionu a i vec imam regionalne sajtove pa cu lakse tako reklamirati,posle planiramo i englesko govorno podrucje,mada matematika i fizika se moze pokazati bez ijedne reci.

E to zelimo,da deca vise znaju napredne zadatke i da kazu naucili smo tu i tu za nekoliko video snimaka od po nekoliko evra,sto im je jeftinije nego placati 10 casova po 10e to je 100e ili 5e po casu,zavisi kako gde.

Hvala na savetima vama dvojici i dadaas oko objasnjenja o kradji video snimaka jer svaki savet je dobrodosao.

Nasao sam gbox.com gde moze obican paypal i preko bankovnih racuna.Mozda cu koristiti i fortumo za sms placanje.Mada sad kad pogledam nacin za placanje je najmanji problem,najvaznije je privuci ljude i da se manje krade.

A kako vi mislite naplaćivati?

Btw, mislim da bi možda moodle mog’o odgovarati.

1 Like

Naplacivati gledanje video snimka,tj da bi odgledao snimak plati se 1 ili 2e ili 10 video snimaka 10 ili 20e,nasao sam sajtove specijalizovane za to video naplacivanje.Ili preko sms posalje se sms,posalje se video snimak,mada fortumo uzima veliku proviziju.

Hvala.Pogledacemo i ovo.

2006 sam napravio sajt za to , da svako moze prodati svoje znanje online uzivo ili da postavio video snimke i da naplacuje video ili uzivo stream po minutu, ali sve Vam je jasno ako je Vama sada to ideja u 2019 gde sam ja onda bio u zoni sumraka,
potrosio na hosting, scriptu , odrzavanje , par hiljada eura,

https://web.archive.org/web/20071011082049/http://webcam4all.net/home/whois.php

3 Likeova

Bio si ispred svog vremena, jos malo da si gurao mogao si biti na razini udemy-a.:grin::grin::grin:

2 Likeova

Pa kako dugo si to gurao? To ne uspije preko noci, treba i godine i godine rada da se prepozna takvo sto…

Slicno, vlasnik je sa ovog foruma, mozda se javi. Ovo je super site, jedan meni drazih na temu hrvatske. A slicno se mogu ljudi live snimat dok rade svoj posoa kao sto si ti @brane333 imao ideju

1 Like
1 Like

Last Update 25 January 16

1 Like

Ah da, imas pravo. Nisam ni vidio tu informaciju.

Ovako nešto

1 Like