Nativemedia.rs - iskustva?

meni tako pre nije bilo nikada

pa stajalo ti je koliko imas tih reklama u bloku puta cpm sto tamo pise… oni racunaju ctr i cpm po individualnoj reklami u bloku…

sa tri sajta sada imam preko 30.000 posete i zaradila sam 5 eura , pa to mi pre nije bilo tako

jesu na svim ti widgeti sa 3x2 reklama? i koliko onda imas impresiraja i koji je cpm na nativemediji (na dashboardu)

Capture

ma nemam nista, 183k , a cmp sada pao na 0,029

Pozdrav drug, da li bi mogao da kazes pozicije reklama i kako si sve slozio to na sajtu…

Ispod 4. pasusa u clanku blok 2x2…

i isto tako tamo negdje posle 15og

Opet mi nije jasno, ti imas 3 mreze: adsense, adnow i native media.
Mozes li da slikas kako ti izgledaju reklame na sajtu ili nesto tako…

Probaj sam eksperimentisati dok ne ubodes, meni je na pocetku adnow 1x3, poslije prvog paragrafa native 1x3, u sredini native 3x2, i na kraju nabacas jer se dolje najvise klikce, stavis 6-7 komada adnowa (2x3, 1x7 zavisi, vidis sta je ljepse preko mobitela, desktop je nebitan)
Opet zavisi i koliko dugi su tekstovi, skontas ti sta ce ti se najvise uklopiti a da nije sve reklama za reklamom da mogu procitati nesto i od teksta kako treba. :smiley:

1 Like

Poštovani saradnici,

Naša mreža ima nekoliko kategorije publishera, najbolji dobijaju 80% od uplate oglašivača, nešto slabiji 70%, novi 64% i oni najslabiji u zavisnosti od kvaliteta saobraćaja. Na ovaj način motivišemo bolje publishere da više koriste našu mrežu, pa samim tim i oglašivači su spremniji da ulažu više novca.

Nakon 2.000 klikova, ručno pregledamo publishere i odredjujemo u koju će kategoriju biti klasifikovani. Moguće je i kasnije upasti u bolju grupu, sve zavisi od kvaliteta saobraćaja koji šaljete.

Zarada se obračunava samo na osnovu dobijenih klikova. Cena klika zavisi od ponuda oglašivača. Zadnje 2-3 sedmice je možda i najbolja u zadnjih nekoliko meseci, posebno za stare iskusne publishere.

CPM je samo statistički parametar, koji pokazuje koliki je procenat klikova na 1.000 prikaza. Služi da vam pomogne da na bolji način optimizujete reklame.

Najveći uticaj na CPM ima broj reklama na sajtu. Ako je sajt zatrpan reklamama, ljude to odbija i samim tim brže odlaze sa takvih sajtova.

Naš savet je da stavite 4 naša mala oglasa na početku postova i 4-6 većih oglasa na kraju. Ovo se pokazalo kao najefikasnija kombinacija na mnogo sajtova, što mogu potvrditi i neki od iskusnijih publishera na ovom forumu.

Pored nas možete koristiti Adsense, Mgid i druge mreže, ali svakako je savet da ne preterujete. Što više imate reklama CPM i CTR su nižu, a može se odraziti i na CPC.

Želimo vam sve najbolje u Novoj 2021 godini. Nadamo se dobroj i uspešnoj saradnji kao i prethodne godine :slightly_smiling_face:

Za sva dodatna pitanja, pišite nam na [email protected]

1 Like

pa ispod prvog i onda svakog treceg paragrafa ispod toga (razlicita mreza)… native medija je ispod 4.og i ispod 13og

Ovo je bas po publisheru (na svim njegovim sajtovima) ili individualno po sajtovima?

Procenat se određuje na nivou naloga.

Jel moguce da vam posaljem email pa da mi javite u pm koji je moj %?

Možete poslati. Svi publisheri sa ozbiljnim kvalitetnim sajtovima nalaze se u prvoj kategoriji. U drugu i treću svrstavamo sajtove sa vestima sa estrade, rijalitija, vicevi, gledanje serija i filmova i slično. Ovo nije pravilo, postoje odredjeni izuzeci.

S obzirom koliko sam vas nahvalio na drugim postovima, ocekujem da skocim na visu kategoriju hehe

PM poslan

1 Like

Što se tiče nativemedie, malo je reći koliko su kvalitetni, pouzdani i fer! Da ne dužim, to je najkraće rečeno.

1 Like

Pozdrav svima, evo na sajtu imam dnevno oko 2-5k posjeta, pa me zanima od vas iskusniji kako vam se cini izvjestaj native, ima li neki savjet…

2
VIDŽETI

189226
PREGLEDI

562
KLIKOVI

13.28 €
ZARADA

0.00 €
REFERRAL

0.00 €
ISPLAĆENO

To je to otprilike… kod mene je malo vece

Pozdrav, da ne otvaram novu temu nego da pitam ovdje.

Nisam nikad do sad ovo radio ali ne znam dali ima neke zaradd od tih reklama, zanima me sljedece:

Na par sajtova sam vidio, reklamiraju se na fb, i kad udjes da procitas vijest prvo ti otvori oglas da moras stisnuti X pa onda da citas… na sajtu od 30k posjeta dnevno mislim da bi bilo dosta klikova na mjesecnom nivou… pa me zanima kako tu reklamu postaviti…