Nativemedia.rs - iskustva?

Zmajko25 sve zavisi kakave reklame želiš postaviti na sajt.A imaš ih raznih .Možeš biti publisher (objavljivač) za na primer native reklame pop up (iskakajućih reklama) , push, pa sve do google adsense itd…

Naravno sve zavisi od vrste tvog sajta i tematike,odakle doalze tih 30K posetialca …

domaca publika… imam vec oglase native media i donose po 5e na dan ali to sto sam vidio te prakticno “primorava” da kliknes x da bi mogo procitat… pa me zanima kako te oglase postavit…

jednoatavno nadjss na fb vijest udjes u nju ali prvo oglas izbaci, kad zatvoris mozes citati

Pa takve reklame ubace u neki pop up plugin ( wordpress ili joomla) sa zatamljenim background-om i onda kada otvoriš neku stranicu prvo iskače taj pop up.Mada ja lično ne bih stavljao tako nešto jer ponekad to zna oterati posetioca sa sajta…(jel…ako više puta iskače)

ne, samo jednom iskoci i to je to… jednom kad udjes u sajt

da ne bi dalje išli u offtopic kako sam ti i odgovorio gore :wink:

Zabranjeno je da se reklame stavljaju u popup iskacuce prozore, to je varanje.

ljepse je reci direktna kradja

sačekajte, prvo da razjasnimo dvije stvari

postoji pop-up format oglasa, to je reklama koja iskoči u novom prozoru/tabu kada neko klikne bilo gdje na stranici, trenutno najzastupljeniji takav format je pop-under koliko sam skontao … to je dozvoljeno držati na sajtu, advertising mreže u svojoj ponudi imaju takve formate oglasa, popads . net je nekad bila najpopularnija takva mreža, propellerads i admaven isto nude takve formate oglasa … google ne voli takav format oglasa ali advertising mreže za sad uspješno zaobilaze googleove crawlere

postoji i popup, o kojem vi sada pričate, a to je popup koji se otvori kada posjetilac uđe na web-stranicu, i posjetilac na stranici ne može ništa drugo vidjeti osim tog popupa dok ne klikne na reklamu koja se nalazi u tom popupu … sve oko tog popupa je zatamnjeno … nekad su u taj popup stavljali adsense reklame a sada koliko vidim stavljaju reklame native mreža … takav popup je protiv pravila svake mreže, uključujući sve native mreže i adsense, jednostavno zato što ne smijete posjetioca tjerati da klikne na reklamu, advertiser nema ništa od tog klika jer je posjetilac natjeran da klikne na reklamu advertisera … ukoliko takve popupove držite na sajtu, rizikujete da popijete ban na nalogu native mreže

samo mala ispravka kolega od oktobra meseca 2020. adsense ima (ajd možemo tako reći popup) reklame njihove te vignette ads i za mobilne uređaje ali sad i u skorije vreme iza desktop kompjutere koje se prikazuju posetiocima

Sve ostalo što si napisao slažem se s tobom i sa ostalima

1 Like

Pozdrav, jel imate vi problem sa ucitavanjem native media sajta… meni od jutros ne moze

Možda im je “pao” server, reklame se ne prikazuju na sajtu i takođe ne mogu da pristupim svom računu - http://prntscr.com/wmgyt5

Pozdrav, da li je netko od vas kontaktirao ili sta?
Meni se ne da , dosta je ljudima njihovih obaveza :smiley:
Bolje da pitam od vas nekoga ? :smiley:

1 Like

Imaju neki tehnički poblem

1 Like

pisao sam ja danas, pao je server pa rade na rjesavanju, bili su rekli do 21h da ce biti sve sredjeno… posto tek radim mjesec sa njima zanima me sta se desava kod ovog stanja sada… cjeli dan vrti se sajt bez reklama :smiley: nemam nista osim native niti znam nesta sto je sigurno… citao sam dosta po forumu tako da imam samo native media reklame :slight_smile:

1 Like

e ako za par sati ne mogu popraviti server onda gasi mješalicu motaj kablove … ne popravljaju klastere amazona jbte

2 Likeova

Rade momci
Do hosting provajdera je
I mi se nadamo da ce brzo zavrsiti

to su zavrsne rijeci native media :smiley: nmg da smotam ostalo mi je 100e kod njih.

Pokri cimenat da ne pokisne. :joy:

3 Likeova

Ma ljudi su i dalje odlicni ba :smiley:
Neka vam ovo bude day off ili napravi schedule za dva dana u naprijed :* <3

Proradilo kako su i rekli u 21h :smiley:
Jel vama problem prikazivanje reklama… sad mi na sajtu nikako nece da se prikazu, brisao kodove i ponovo postavljao?

Kod mene je u redu sve :smiley:
Moguće da kod tebe ne valja komp xd