Natječaj za najbolji tutorial do 15.5.2020

Nisam bas pratio forum zadnjih nekoliko dana tako da nisam niti vidio taj najnoviji tutorial. Vidim da je i sakupio velik broj lajkova, mozda bi i pobijedio da je bio objavljen ranije.

U svakom slucaju cestitam pobjedniku i hvala svima koji su sudjelovali.

@Jeronimo034 posalji mi svoj Paypal ili javi gdje hoces da prebacim 100 EUR.

Ja cu ovih dana pokrenuti novi natjecaj jer ovo su bili dosta kvalitetni tutoriali.

4 Likeova

Bilo bi posteno da onda ovaj tutorijal udje u sledece takmicenje, ako je za ovaj zakasnio glupo bi bilo da ispadne da je poranio za sledece…

Kako to? Kad je lik objavio u roku? Rekao si do 15.5. a on je objavio pre 5dana.
Nemam nista protiv @Jeronimo034 plus stavise zahvalan sam mu i za ovaj tutorijal i za sve napisano na forumu i na poruke odgovorene. Ali ovakvo takmicenje treba uvek da bude regularno i posteno i da svi budu podjednaki u ovom takmicenju.

Bas sam to mislila da predlozim, da bude takorec otvoreno takmicenje i dodatna inspiracija za spontane uletace. Ne znam da li bi neka kvota imala smisla, npr da budu najmanje 3 na takmicenju, cisto da bi za tebe to bilo isplativo…

@Jeronimo034 cestitke! Imala sam 3 klika sa Quore, sad kad navale :+1: :smile:

1 Like

Nisam rekao da je zakasnio, vec da bi mozda sakupio nekoliko lajkova vise da ga je objavio koji dan ranije.

Jeronimov tutorial je sakupio 29 lajkova, olijanov 26, d1namicov 13.

Smatram i da je dobro da laganu prednost dobiju oni tutoriali koji se napisu nesto ranije. U suprotnom bi se mogao dogoditi efekt da svi cekaju do zadnjeg dana.

No, bez obzira na vrijeme objave, znatno bolji tutorial bi vjerojatno pobijedio i da se objavi u zadnjem tjednu. Ova dva su po meni bila podjednake kvalitete, samo je nijansa presudila.

Promijenit cu pravilo da tutorial mora sakupiti minimum 20 lajkova da bi se kvalificirao. Tako moze i samo jedan tutorial dobiti nagradu, ako je dovoljno kvalitetan, sto mi je sasvim u redu.

1 Like

Da, i to je jedna mogucnost. Sad se sjetih, bio je i jos jedan, 4. tutorijal . Evo link:

On se po tom pravilu vidis ne bi kvalificirao, sto ne govori o nedostatku kvaliteta samog tutorijala nego o “uzoj specijalizaciji” :slight_smile:

Hm da, usko specijalizirani tutoriali malo jesu “zakinuti” medjutim siguran sam bi i jedan opsiran i vise opcenit tutorial o programiranju sakupio velik broj lajkova.

Idemo dalje…

Novac je legao, puno hvala! U narednim danima cu da odlucim gde cu da ga prosledim, tako da ako neko zna neku neku pricu gde bi ovih 100e dobro doslo, neka mi pise u PM.

1 Like

Lose si osmislio takmicenje… jer onaj koji je pre postavio tutorijal ima i vece sanse za pobedu, jer mu turorijal duze vreme stoji na forumu i ima vise pregleda. Tu onda dolazi do situacije da moze da pobedi tutorijal koji je losiji…

Trebas da organizujes ovako…

  • ko zeli da ucesvuje mora da postavi svoj tutorijal od 1 do 10 u mesecu… posle toga se ne racuna…
  • od 10 do 20 se ne desava nista… clanovi foruma mogu samo da citaju te tutorijale i da ih komentarisu…
  • od 20 u mesecu postavis anketu sa naslovima tutorijala i korisnici foruma glasaju za onaj koji im se najvise svidja…
1 Like

@steelmaiden Otvori natjecaj i svaki tutorial se prijavljuje putem maila ili pm. Stavis rok do kada se mogu tutoriali poslati, dan iza ti sve tutoriale objavis na forumu u isto vrijeme (10min razlike vise manje) i to je to.

Plan je da ovi natjecaji budu kontinuirani. Pa ako netko smatra da mozda nece pobijediti jer ce tutorial poslati nesto kasnije naspram drugih, moze ga pripremiti i objaviti na prvi dan iduceg natjecanja.

U svakom natjecanju je i taktiziranje bitno, pa evo neka to bude i ovdje slucaj.

2 Likeova

Sviđa mi se ideja pogotovu što se na taj način mogu objaviti članci bez imena autora do kraja glasanja.

2 Likeova

Jes, ima i to nekog smisla, na prvi pogled. Problem je sto je onda zamrznuta komunikacija sa autorom topika.

Ocemo i VAR da uvedemo? Komplikujete lijepu pricu. Nece nikom 100€ prekrizeno 110€ promjenit zivot. I ko godj je na forumu duze moze prepoznati stil pisanja nekoga.

4 Likeova

Izbjegnu se biased voting.
I (ono meni zanimljivije,) autori definitivno u takvim situacijama više vremena provedu u eventualnom lektorisanju. :blush:

Evo ako ikad budem u mogucnosti da nagradni fond povecam na 1000 EUR, obecavam i da cu uvesti vise pravila, pa mozda od FIFE posudimo i VAR… do tada neka bude sto je jednostavnije moguce :slight_smile:

3 Likeova

:smiley:

Ok, pisem odmah jedan anonimni “Evo ođe tutorijal kako dobit ovaj čelendž za najbolji tutorijal”

1 Like

Ovo sto je @anon26411054 rekao, u smislu da svi salju a da nije vidljivo,isti dan se svi pustaju, jedino sto ne mora da postoji bilo kakav vakum, jednostavno se puste isti dan i krece takmicenje .

Podizem nagradni fond za 100€
Kada krece sljedece natjecanje neka mi admin samo posalje poruku i na paypal cu mu poslati pare za nagradni fond :wink:
I sam mislim ako ce biti veca novcana nagrada da ce se ljudi potruditi.

1 Like

krenulo je novo takmičenje Natječaj za najbolji tutorial do 15.6.2020

1 Like