Ne prikazuje se index.php

poz, uzeo sam kod hetznera vps i sve fino sredio… kako imam webfiles od stranice moj problem je jer mi se index.php ne prikazuje… dok recimo index.html se prikazuje… dodao sam u htacces file ovo:

<Directory /myapp>
DirectoryIndex index.php
</Directory>

i jos u apache/etc dir.conf sam stavio index.php na prvo mjesto

bez htacces fajla mi je skroz prazno a dok stavim htacces javi mi se 500 internal server error…
koristim inace virtualmin i napravio sam update za sve ali jednostavno ne radi.

dali zna kako rijesiti ovo ?

Kad javi 500, provjeri zadnje akcije (sortirano je po vremenu) /var/log/apache2/error.log pa javi.

provjerio sam i ovo sam dobio

[Thu May 21 22:15:41.504102 2020] [mpm_prefork:notice] [pid 14365] AH00171: Graceful restart requested, doing restart
[Thu May 21 22:15:41.675475 2020] [mpm_prefork:notice] [pid 14365] AH00163: Apache/2.4.29 (Ubuntu) mod_fcgid/2.3.9 OpenSSL/1.1.1g configured – resuming normal operations
[Thu May 21 22:15:41.675505 2020] [core:notice] [pid 14365] AH00094: Command line: ‘/usr/sbin/apache2’
[Thu May 21 22:16:26.735078 2020] [mpm_prefork:notice] [pid 14365] AH00169: caught SIGTERM, shutting down
[Thu May 21 22:16:28.001293 2020] [suexec:notice] [pid 27631] AH01232: suEXEC mechanism enabled (wrapper: /usr/lib/apache2/suexec)
[Thu May 21 22:16:28.038920 2020] [mpm_prefork:notice] [pid 27632] AH00163: Apache/2.4.29 (Ubuntu) mod_fcgid/2.3.9 OpenSSL/1.1.1g configured – resuming normal operations
[Thu May 21 22:16:28.038952 2020] [core:notice] [pid 27632] AH00094: Command line: ‘/usr/sbin/apache2’

nasao sam i ovaj error .htaccess: <Directory not allowed here

Te poruke o restartu, to si ti izazv’o tj, namjeran restart il’ se restartov’o sam od sebe?

Uradi ovako:

cat /dev/null > /var/log/apache2/error.log

Ovo će izbrisati sav sadržaj iz tog fajla, a zatim opet postavi sistem za dobijanje 500 greške (kako si rek’o, kad dodaš .htaccess fajl sa onim blokom za čitanje index.php fajla) i onda opet provjeri log fajl.

Možeš iskombinovati i restart apache-a u medjuvremenu al’ kad sve sa apache serverom odradiš i pripremiš, obriši sve iz log fajla i napravi get request http://example.com/index.php (example.com je nešto poput IP il’ postavljene domene).

ja sam restarto, obriso sam kako si rekao i ponovo provjerio log i imam fatal errore sa amazon s3 sdk…
inace sam u wampu sve testiro i sve radi…
a kaj se tice htacces maknuo sam sve osim DirectoryIndex index.php
i sad nemam nikkav 500 error vec je prazno…

nesto sa amazonom ne valja

U tom fajlu su apache error logovi. Pa bi trebalo biti i u onom slučaju 500. Uglavnom, to je neki put odakle krenuti. Iz onog prvog loga vidim restart servisa al’ ne znam je l’ to pobuđeno il’ se zbog nečeg sam servis restartov’o. Vidi i ostale log fajlove (koji su logični za pogledati; php log, etc.)

ja sam restarto to sve sta si vidio u virtualminu… a evo sad kad gledam log error u u var/log/apache/error.log nema nicega… a ima jos neki apache log error i prikazuje mi ovo

https://pastebin.com/LWRPni6C

Instalirani sve iz composer-a?
Koja je verzija Guzzle-a? Neke verzije su javljale sličnu grešku

nisam preko composera, samo sam skinuo najnovijji sdk preko amazon weba i ubacio ga u projekt

Vidi koja verzija je tamo.
Na tom linku su se žalili ljudi na 6.5.2 i da je nakon spuštanja na 6.5.0 proradilo (Guzzle).
Vjerovatno prije toga treba još malo i ostale error log linije proguglati.

1 Like

Možda koristi globalnu instalaciju.

composer selfupdate && composer global update

ne može škoditi.

1 Like

uspio… instaliro sam ponovo preko composera i sada radi :slight_smile: hvala

1 Like

composer je industrijski standard i ako se ne koristi 99.999% je šansa da se radi o amaterskom špageti kodu. Svaka preporuka za korištenje.

1 Like

Tko definira što je industrijski standard? Nadobudni mladunci?:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
Ovo pitanje nema veze sa composerom.

Ne smijem javno reći ovo što znam. :laughing: @creatifcode

A neko drugi bi vidio da je update composer paketa, tako i globalno instalisanog Guzzle-a riješilo koliziju verzije sa AWS verzijom.
Još sam sistemski riješio problem - od error log-a otkud uvijek treba i kretati. :roll_eyes:

1 Like

:sneezing_face::sneezing_face::sneezing_face::sneezing_face::sneezing_face::sneezing_face:

Sad već troluješ ako stvarno misliš da postoje veće SQL tajne od PHP tajni.
A i ja bezveze nasjedam na trolovanje.

1 Like

Nemaš ti pojma koje sam danas insajderske informacije iz PHP tabora dobio, gorim da kažem, a ne smijem. NDA and shit. :wink:

Svi internalci (s jednim izuzetkom) se složili za non-capturing catches a meni to ni tamo - ni 'vamo: tj. može i bez toga (svodi mi se na isto). U 8 će izgleda da djeluje tako.

try {
    changeImportantData();
} catch (PermissionException) { // no variable
    echo "You don't have permission to do this";
}

Al’ :shushing_face: niste to od mene čuli.