Negative SEO spam linkovi

Nije valjda da u ovo doba zvone…

PS.

I onda se postaje nevjernik kod toliko pitanja, pa pocne smetati i crkveno zvono (…bo te voz koji te dono ;=)

U kojem trenutku svizac odmotava čokoladu? :slight_smile:

Šala…
Sve je to lijepo i krasno napisano, ali nemam alata za takvu provjeru. Nisam u situaciji plaćati ahrefs ili semrush za takve analize. Sajtovi “slični” mojem su 10x jači i sigurno imaju tisuće beklinkova koje ne mogu provjeriti free alatima.

Flikover lagano, kupiš mj. dana ahrefs i sve istražiš :slight_smile:

Možda i napravim tako. Samo prije moram napraviti popis svega što trebam odraditi.
Bojim se da bi mogao završiti kao dijete u pješčaniku koje dobije novu igračku. :slight_smile:

ma nije to. mada čini mi se u centru banja luka da ona zvoni do ponoći. no nije to. @trnac je nekad davno dok je još bio moderator (bio blag, puštao me da spamujem i otvaram milion tema, lupam tonu beklinkova ka mom prvom blogu) imao sajt (možda čak udruženje) koje se zvalo tako nešta tipa stop preglasnoj zvonjavi crkvenih zvona, pa mi je sad to palo na pamet, pa digresirah i pomenuh onako

imaš group buy seo tools za prilično jeftine pare, a dosta se može postići i kombinovanjem više fri alata.

ladno nisi koristio nikad ahrefs. moraš. al bukvalno moraš probat. mislim da sam prvi dan kad sam probao ahrefs u komadu 15ak sati bio na nj.

1 Like

Davno je to bilo… Znam da sam prvi dan moderiranja morao banirat nekog lika :slight_smile:
Udruga postoji i dalje, ali to je debeli OT.

Web i zezanje oko weba je meni hobi. Primi me pa me pusti. Sada me “primilo” jer sam vidio zdravi entuzijazam u ekipi okupljenoj u natjecanju.
Više volim neke druge hobije, ali ovaj (web) je jedini hobi koji ne troši nego donosi novce.

Ahrefs ovisnik

@trnac ko se odlucis da probas ahrefs, uzmi flikover. Neces bas moci 15 sati visiti (ne moze vise ni 20 minuta), ali ima Serpstat za konzumiranje, meni je najbolji od svih koji se nude. Ahrefs mu ga dodje kao dezert.

PS. Ima li kod od vas koji koristite ahrefs da ne udara u limit?

čini mi se da u 2022oj nisam uopšte koristio ahrefs, eventualno malo početkom godine. i nemam baš neku pretjeranu sad potrebu. u posljednje mi je najviše falio za ono batch analysis za brzinsku analizu expired domena

promjenjen je pricing i način obračuna i ne vjerujem da će iđe moći se naći na group buy bez limita ahrefs

Mene je netko zaspammao s desetak tisuća .cn, xyz i sličnih domena pa sam to sve disavowao, čisto da budem miran. Nekako mi logika nalaže da ako je Google omogućio disavow, onda vjerojatno ima i neku funkciju.

Eto mi baš prije dva dana netko ponudio Negative SEO usluge…

image

Možda testiram na nekom tko me naljuti, pa javim rezultate :smiley:

P.S. Ove priče oko toga tko je najveći SEO stručnjak su se počele protezati u više topica, pa bez veze stvaraju offtopic konverzacije. Molio bi da se suzdržite ili otvorite zaseban topic na tu temu. Eto po meni tko god da pobjedi u barem dva niche challengea, može dobiti titulu najboljeg SEO stručnjaka na forumu. Napravit ćemo i posebnu značku.

4 Likeova

Mislim da s Flikover neće daleko dospjeti s njihovim ograničenjima koje imaju za količinu pretraživanja.
Vjerujem da je bolje čistih mjesec dana na AHREFS koje platiš i imati ćeš što je potrebno.

Limiti su takvi da bukvalno za 5 minuta ih mozes udariti. Ja odustao od Flikovera.

Ontopic te domene sto disavow radite ce svejedno biti 404 u roku pola godine do godinu i po.

Ja ih također imam i ne diram ih. Usprkos tome nema utjecaja na rangiranje tj.ne pada mi rangiranje ni rezultati.

Ima li kakva bolja preporuka?

Ja kupim combo paket pa cim istrosim ahrefs odem na semrish… ali da katastrofa je, imas doslovno 15 klikova, jer orakticki svaki klik racuna ko report.

Ne znam i ja je trazim. Gledao sam ove druge grupne kupovine ima ih milion neke cak nisu ni skupe, ali nisam se odlucio da ih isprobam.

Ne može to tako. Nemamo svi iste financijske uvjete. Ja recimo nemam para za ulaganje u svoj sajt niti za pisce niti za backlinkove. To bi bilo u redu da svi u startu imamo 10.000 € i ajmo se sad natjecat. Tako da se ja i @Mentolinho ne možemo uspoređivat.

2 Likeova

Hmm u pravu si, ali mislim i da u isto vrime i nisi. Razumin te, ali svatko uvik ima neku drugaciju situaciju, to je zivot. Do prije 2 godine sam bia propali student i radia 2 posla da financiram stranicu i uvik bia u minusu. Sad, sricom, to vise nije slucaj. Uvik ce neko imat vise a neko manje i logicno je da je lakse kad imas u startu vise novca, ali to nije bit. Bit je krenut i zapocet nesto i ne odustajat. Ja sam krenia i nisam odusta iako sam zavrsia na psihijatriji (doslovno) i lijekovima za smirenje zbog glavne stranice. Nisam uopce triba danas bit ode, ali jesam i nastavit cu bit. Niche challenge mi je odlican zbog komunikacije s drugim ljudima u istom poslu. Zapravo to mi je najbolji dio toga, a ako ga i pobjedim bi donira te novce u neku humanitarnu udrugu. Nisam se uclania u njega zbog nagrade nego eto da tu vodim neki mali dnevnik i uspijem pomoci nekome da se oduzim i pumpam svoju karmu jer sam i ja bia na drugoj strani prije 2 godine.

Bilo bi idealno kad bi svak ima jednako novca i jednak start. To bi bilo pravedno, al zivot ne ide tako jer bi onda bilo predosadno jer bi svi imali iste price ( ne govorim samo za niche challenge nego za zivot opcenito)

3 Likeova

Meni jedino logično natjecanje u takvom “turniru” bi se odnosilo na Onpage uz sadržajni marketing sa indirektnom Offpage optimizacijom:

  • upute
  • iznosi vijesti
  • mišljenja i recenzije
  • objašnjenja
  • video
  • infografike
  • e-knjige

(na takve tipove objava se može prirodno stvoriti velika količina backlinkova i social signala, jer većina ljudi linka na korisne stvari) kao što već spominješ, mali broj ljudi na ovom forumu nema financijske uvjete za kupnju backlinkova ili vođenje marketing kampanja, dok ovako svako kroz kreativnost i trud može doći do dobrih rezultata kroz neko vrijeme kroz objavljivanje odličnog sadržaja, a uz to se mogu dokazati i tehničke vještine, jer onpage ne počinje od kupnje shared web hosta i instalacije wordpressa uz seo plugin, već se kopa dublje ispod haube, dok offpage nije naručito veliki izazov jer danas svaki 15godišnjak može obići 15-25 foruma i naspamat nešto o svom projektu, a pogotovo ako se radi o debelom budžetu za kupnju backlinkova, ili vođenje marketing kampanja, uz to da ne spominjem da isto većina članova ovog foruma ima već nekoliko razrađenih web stranica, gdje već mogu nove projekte “boostat”, tako da to nije fer u samom natjecanju…

Untitled design (2)

može li ovako? šalim se ja malo, nemoj šta zamjerit

1 Like

Meni uopce nije namjera niti pobjediti na niche challenge niti biti “najveci SEO stručnjak” na forumu. Ja znam koliko i sto znam i imam i proslih i sadasnjih rezultata kad je SEO u pitanju, a i affiliate sajtovi.

SEO stručnjaku pare za ulaganje u vlastite projekte ne bi trebale biti problem.

4 Likeova