Neka se javi bilo ko kome je ovo u zivotu trebalo

Sve sto moras izracunat je nepoznata po matematici, bez obzira s koje strane = se nalazi

ne razumem te bas al ok, razumem da racunas razliku , minus , plus , zarada sa poznatim ciframa ali da ti treba jednacina , ne vidim bas… sem neka teska filozofija… sta bi bilo kad bi bilo ,kupicu za x a prodacu za y i zaradicu tolko …
kao BTC , da ker nije sxao ufatio bi zeca,

Pa da, to sto ti spominjes je pravi primjer nepoznate… O cemu se radi tu- to je jako jednostavna jednadzba da ti nju radis u glavi bez potrebe da je postavljas na papir kao ovi primjeri sto se rade u skoli. Medjutim, kad bi imao vise stavki koje trebas uzeti u obzir onda bi mozda treba staviti na “papir”.

Evo ti primjera:
Brane je za web cam sex model (ili kak se vec to veli) unajmio ruskinju i poljakinju. Ukupno su snimale 15 sati. Kolko sati je bila angazirana svaka ako je cijena ruskinje 50kn/h, poljakinje 90kn/h, a ti si na njih potrosio 1190kn?

Napomena: niza cijena ruskinje ne znaci losiju uslugu

Pitam ruskinju kolko je radila i pitam poljakinju :stuck_out_tongue: nema tu x y nista

Ovako si trebao pitati:

Ovo je gubljenje vremena. Učiš ono što ti treba za posao i sa čime će se zaraditi lova za život.

Npr. Recimo mi koji radimo u IT-u i da učimo npr. povijest, a to ti nije noophodno.

Dobro je pogledati neki povijesni film, ali nema potrebe učiti.

Ja sam za to da si djeca biraju predmete, ono što ih zanima.

Čovjek je pa skoro savršeno biće i mi živimo u materijalnom svijetu.

Zašto nekome ide teže npr. matematika ili strani jezici, zašto je netko invalid, ili što je karma itd…

Ako nekoga zanima, nek se javi pm i dat ću mu linkove što i kako funkcionira cijeli sustav, od Boga , anđela do zadnjeg bića, atoma, drugih bića u svemiru itd…

Jer to je bitno razumjeti, zašto na silu ne treba nikome ništa siliti.

1 Like

I što da sam devedesetih učio samo o VHS tehnologiji? Ili recimo da sam odabrao učiti samo o CRT? Čime bi danas zarađivao za život? Ili je možda ipak bolje da nam se pruži
a) širina znanja i pregled velikog broja kategorija
b) učenje apstraktnog razmišljanja kao ovo što je navedeno u prvom postu?

Ako s 30-35-40 godina znaš pronaći rješenje jednadžbe - naći ćeš načina da naučiš bilo koji programski jezik ako ti zatreba. Ako u tim istim godinama znaš samo o VHS i CRT - onda ćeš lupetati o Titu i ići u krug tog šunda.

1 Like

Nisi skužio. Učiš trenutno ono što te zanima i čime češ zaraditi lovu, a kasnije češ nadograđivati kako dolaze nove stvari.

Npr. netko je nekad davno učio cobol, fortran i sl. Ako je prati orazvoj i učio nove stvari, bit će update-an. :smile: :smile: :smile:

Primjer je jedan forumaš koji se ne želi update-ati.

To stoji :slight_smile: Samo što je klizavo jer u osnovnoj školi ne možeš znati što da učiš, pa ti zato i pružaju široku naobrazbu. Za srednju školu i pogotovo za visoko obrazovanje se podrazumijeva da ćeš ići smjerom kojim želiš.

1 Like

Samo se u srednjoj uči isto što ti ne treba. Recimo u teh. školi povijest prve dvije godine, geografija itd…

Da, to bi bila zanimljiva tema za debatu. Ja sam za to da se i dalje moraju naučiti osnove iz povijesti i geografije, čak i da si u teh. školi, ali razumijem i obrnut stav.

1 Like

To se učilo u osnovnoj i ovo je samo ponavljanje.

Sada bas gledam za bodovanje u srednju skolu, prije je bilo samo 7 i 8, sada je 5,6,7 i 8. Jedan nacin bodovanja koji se zadrzao je prosjek ukupnih ocjena i sada kada gledas ocjene nekih predmeta mislis se koji je kret3n ovo radio.

Recimo:

Tjelesni - Imas osobu koja je mrsava i koja moze otrcati X krugova u X min on dobije 5, a onda imas osobu sa viskom kila (debelog) i on ne moze istrcati X krugova u X min i dobije 2, mozda 3 eto tako iako se vidi da se covjek trudi, ali uzalud.

Likovni - Imas nadarene ljude koji jako lijepo crtaju, a imas veliku vecinu koja ne crta lijepo, ovi koji crtaju lijepo dobiju 5, a ovi koji ne 2-3 mozda i 4 (ali to je veliko mozda…).

Glazbeni - Isto kao likovni…

1 Like

Pa to valjda i jeste poenta :smiley: To je test tvog tjelesnog stanja

Valjda^^ Dodes doma ne smijes jest sto hoces ni koliko hoces, isto tako za vrijeme marende da bi bio mrsav i otrcao x krugova u x minuta i dobio 5 da bi kasnije ta ocjena isla u prosjek svih ocjena… ovo je bolesno.

A joj, to je bas ono mentalitet osobe koja sebe smatra zrtvom :smiley: Eto svi su krivi samo ne ta osoba zato sto ne moze ta dva-tri kruga otrcat oko atletske staze

Biti mrsav ne znaci nuzno da ces imati dobre rezultate… bukvalno svako ko je posvetio 2 dana da se pripremi za test je dobijao odlicne ocijene.

Smijes jesti sto hoces i koliko hoces jer postoji i druga nepoznata u jednacini a to je fizicka aktivnost. Eto necemo gledati na rezultate testa, nego cemo gledati koliko ko kila ima, pa kad onaj sto je u formi otrci 1000 metara za 2 minute, on ce dobiti cetvrtku, a onaj ko je debeo a otrci 1000 metara za 12 minuta ce dobit 5 jer se trudi… a isto tako cemo i sa ostalim predmetima, jer bitno je koliko se neko potrudio, ne kakav je rezultat bio :smiley: To je BAS bolesno

U zdravom tijelu zdrav duh

Wtf? Kakve veze ima ta osoba? Ako je debel covjek i ne moze istrcati x krugova u x minuta i dobije 2-3 kakvo je to skolovanje? Isto tako cijeli razred se trebao drzati za sipku u zraku i drzati glavu povise sipke odredeno vrijeme… reci to covjeku od 90-100 kila u 7/8 osnovne… Tvoje misljenje da se dobija odlicna ocjena za 2 dana pripreme je fenomenalna…

Pricam iz iskustva. Standard veoma nizak, mi smo trcali 1200 metara… Istrcis za 4:30 i dobijes 5. Svako ispod 100kg to moze odradit sa dva treniga prije samog testa.

Tvoje je misljenje da osoba sa gorim rezultatima treba imati bolju ocjenu zato sto se vise trudi. Gdje je tu logika?

Nigdje nisam rekao da treba imati bolju ocjenu nego preispitivam skolstvo ako se vidi da se covjek trudi, ubija boga u sebi da to istrci i makar malo moze drzati glavu povise sipke odredeno vrijeme da to skolstvo cijeni, a ne da dijeli ljude koji mogu istrcati krug jako brzo i ne, koji mogu vise drzati glavu povise sipke i ne, koji lijepo crtaju ili ne. Svaki covjek je razlicit, ali ne, moras biti “mrsav” i lijepo crtati da bi pokupio dvije petice u zakljucnoj ocjeni i dodao ih da ti se zbraja u prosjeku.

Edit: i ja govorim iz osobnog iskustva, a ovo u vezi tjelesnog je u osnovnoj/srednjoj, mozda su “nova” mjerenja danas sto stvarno sumnjam, a opet imas “kako koji profesor ocjenjuje”, ali u ovom slucaju sto sam ja napisao cijelo to ocjenivanje u likovnom/tjelesnom je u qurcu.