Netdomena - DA / NE?

Jel ima netko iskustva s njima. Bilo dobra ili loša. Radi se o plaćenom hostingu netdomena

Primjetio sam da je najjeftiniji, ali se bojim one stare narodne: “koliko para toliko muzike”!:krele:

Ja nemam iskustva s njima, ali mogu reci da nisu najjeftiniji.
500MB/10GB kosta 70kn mjesecno :rolleyes:

Nemam ništa protiv netdomene, a ne reklamiram ni hostanje, ali ja mislim da su oni najpovoljniji. Kod njih imam nekoliko hostova i sasvim su OK. Link: Hostanje.com

Pazi!
Ima i jeftinije
http://www.rubicon.com.hr
na site-u sam si kreiraš paket i naručiš ga, a što se tiće kvalitete nebi trebalo biti problema jer je to brand tvrtke tramot koja već niz godina uspiješno posluje.
Moja preporuka.

netdomena.hr:

imao sam s njima iskustvo prije pola godine. za pocetak cu napomenuti da je tada situacija bila drugacija kod hostanja i da su cijene bile puno vise, jer recimo koliko sam davao za 20mb, za isti novac dobijem vise od 100mb kod njih…

tada su stvarno bili najpovoljniji, ali… onaj ali me otjerao od njih, a taj ali se najvise odnosi na komunikaciju… nakon sto sam izvrsio uplatu (opcom uplatnicom) i cekao 2 dana da prodje kroz sustav nakon toga sam cekao jos jedno tjedan dana da mi korisnicke podatke posalju postom?! tako da mi je vec proslo nekoliko dana od pocetka hostanja (meni nije znacilo puno, ali ipak). kad god sam imao bilo kakav problem pozivom na njihov broj (bar je cijena poziva za svaki mrezu ista 27lp/min) problem je bio u tome da se ne javljaju na poziv… upoznat sam i sa ovom novom cijenom, no, pitanje je da li je rijec o celeron ili dual xeon serveru?!

NAPOMENA: to je iskustvo od prije vise od pola godine i do sada se moglo promijeniti…

hostanje.com:

vlasnik hostanja je student fera… i za sada za fizicke osobe u cijenu nije ukljucen pdv (?!), dok se za pravna lica dodaje 17% na navedenu cijenu jer je ugovor preko studentskog centra. cijene jesu naizgled povoljne, ali sto je sa prometom koji se dobiva uz prostor?
(NAPOMENA: osvrt je na situaciju od prije 2 mjeseca, stanje se mozda promijenilo)

rubicon.com.hr:

upravo sam isao na njihovu stranicu te malo popunjavao, tj. sastavljao korisnicki paket i usporedio ga sa jednim gotovim. razlika u cijeni je za duplo. evo sto sam sastavio:

prostor - 100mb
domena - .com
mail adrese - 100
mail liste - 10
mysql - 10
poddomene - 10
mjesecni promet - 15gb

ukupna cijena - 898,16kn (nisam siguran da li je dual xeon server)

za isti takav paket cu platiti nekih 400kn kod jednog drugog posluzitelja (dual xeon 2,4GHZ, 2GB RAM) s kojim sam sasvim zadovoljan, dok o tramotu nisam nis dobro cuo, no, to su mozda samo iskustva pojedinaca

p.s. ukoliko sadrzaj mog posta nije adekvatan, molim da me se na vrijeme upozori - novi sam :rolleyes: :krele:

Trebam postaviti službenu stranicu jedne javne ustanove. Nisu baš pri lovi ali hoće imati .hr domenu. Sad mi se postavlja pitanje kam da ih smjestim. Stranica neće biti zahtjevna (običan html) tekst i pokoja slika, bar zasad. Ne bih htio da im kažem odite kod ovih ili onih i onda oni otmu im lovu za cijelu godinu i npr. nestanu ili im server većim dijelom nije dostupan ili nešto slično. Molim za savjet ili neku preporuku. Bitno je da nebudu skupi

hvala

Za sve korisnike s aktivnom .hr domenom i skromnim zahtjevima postoji i besplatno rješenje…

http://www.crohosting.com

[quote=""]Originally posted by kvarner
[b]upoznat sam i sa ovom novom cijenom, no, pitanje je da li je rijec o celeron ili dual xeon serveru?!

za isti takav paket cu platiti nekih 400kn kod jednog drugog posluzitelja (dual xeon 2,4GHZ, 2GB RAM) [/b][/quote]

Zasto je tebi kao krajnjem korisniku bitan hardware servera? :slight_smile:

ne znam, rekli su mi da je bitno :D. ne ljudi koji mi daju hosting, nego osoba koja se mozda i ovdje nalazi. rekao mi je da je bolje na xeonu nego celeronu, pa sad… ovdje netko sigurno zna objasniti…

[quote=""]Originally posted by Lega
[b]Za sve korisnike s aktivnom .hr domenom i skromnim zahtjevima postoji i besplatno rješenje…

http://www.crohosting.com
[/b][/quote]

Ipak mi je to premalo prostora a zakup dodatnog je preskup tj. sličan kao i kod ostalih

[quote=""]Originally posted by kvarner
ne znam, rekli su mi da je bitno :D. ne ljudi koji mi daju hosting, nego osoba koja se mozda i ovdje nalazi. rekao mi je da je bolje na xeonu nego celeronu, pa sad… ovdje netko sigurno zna objasniti… [/quote]

Ako govorimo o tipicnim hosting serverima sa tipicnim brojem hostanih siteova, svejedno je, pod pretpostavkom da potrosnja hardwerskih resursa i na jednom i na drugom ne ide preko neke njihove optimalne granice (a tek iza koje ce krajnji korisnik primjetiti pad performansi).
Ta granica je ocito kod celerona niza, no to nije stvar koja treba brigati korisnika i koju uopce on moze primjetiti - ako hosta kod normalnog providera… A ako ne, onda ni xeon nece pomoci :slight_smile:

ps.
Sto ako su oba servera optimalno iskoristena, i primjerice na celeronu bi tvoj account bio medju 150 drugih accountova, a na xeonu medju 400. Na kojem bi serveru radje htio biti?

[quote=""]Originally posted by marko.radelic
Sto ako su oba servera optimalno iskoristena, i primjerice na celeronu bi tvoj account bio medju 150 drugih accountova, a na xeonu medju 400. Na kojem bi serveru radje htio biti? [/B][/quote]

mozda na celeronu :slight_smile: sad objasni zasto da a zasto ne? :wink:

Ja imam 6 servera i svi su celeroni…i imaju uptime do bola…i znojim se od pitanja kao što je “da li je celer ili xeon” ZAŠTO?
Jer i ja ne pitam da li tvoj BMW ima 150 ili 200 konja kad ga voziš ti a ne ja :wink:
To je informacija oko koje te netko u biti i može prevariti…jer pazi…imaš xeon na sporom linku - dojam je kao da je celeron sa druge strane…imaš celer na dobrom linku - ne kuži se razlika.
Na jednom od celerona vrtim nekoliko game servera i još jedan svoj site za testiranje…radi ko urica !

umm da. Celeron ili Xeon hmm . Xeon definitivno. Ako ti stranica treba za neki staticni html , onda celeron , a ako koristis baze , php i mysql well … onda xeon ili opteron.
Ja konktrento između ostalog ( a to je i najnovije ) imam 1 dual opterona 248 sa 8gb ram supermicro, i jedan supermicro dual xeon 3.2 sa 6gb ram… tu su i Raid-5 diskovi , itd… niti jedan celeron , pa neznam da je koliko jak nemoze parirati sa bilo kojim od mojih servera… cak i xeon sa jednim procesorom i sa recimo duplo manjom kolicinom rama je brzi od celerona… Celeron ti moze posluziti kao nekakv dns ili mozda eksterni backup server , a ako ti je stalo do tvojih koljenata i tebe samoga onda uzmi xeon-a , jedino ako je slucaj da imas staticne html stranice e onda ti mozda celeron moze pomoci.

Celeron je napravljen kao low-end procesor , to ti je osakaceni p4 ( a svi znamo da celeron ima 128kb cache ) , a xeon je opet jaci od p4 … pa onda ono ako bas planiras imati hosting usluge ili nesto slicno … najmanje p4 ili xeon , a u najboljem slucaju opteron64 …

Eto.

Pa osobno nebih izabrao NetDomenu posto sam imao i ja Hosting kod njih a imao sam jako lose iskustvo. Mislim da ima kvalitetnijih daleko nego NetDomena, moj savjet prije zakupa dobro provjerite sta sve nude uz paket a sta se dodatno placa. +za Linux CPanel +Fantastico bez toga nema zivota.

dal se meni cini ili je netdomena umrla

Njihova stranica radi…

moja su iskustva s netdomenom užasna.
toliko stresa mi dugo nitko nije zadao. Svaki čas, barem jednom tjedno bi im sve padalo, uključujući i njihov sajt. Jednom tjedan dana ništa nije radilo. A komunikacija nije postojala. telefon kojeg su naveli nije radio, samo bi 20 minuta bio na čekanju, a rekli su mi mailom da je kao greška kod HT-a. Moš mislit. odgovarali bi na mailove svake prijestupne.
E onda je jednom, nakon što tjedan dana nije ništa radilo, odjednom sve proradilo, pa čak i njihov telefon i čak su bili ljubazni.
Kao mijenjali su servere.
dakle, sve je bilo opća katastrofa, ali sad uglavnom nemamo problema. Iako sam sve važne sajtove premjestio.

Radijator, potpisujem sve sto si naveo :wink: Ja sam cak i dobila 6 mjeseci gratis, kao kompenzaciju za traume koje sam prozivljavala svako malo kad bi kliknula na link svoje stranice,a ono…Could not locate remote server
I stvarno, nakon isprike i kao promijenili su server, vec duze vrijeme sve je ok! Danas sam bas dobila obavijest kako uskoro moram produžiti za idućih 6 mj. kad ono…same old story! I ok, jasno mi da moze doci do nekih problema, no poludim budući od njih ne možeš dobiti nikakvu informaciju, na mail ne odgovaraju ( poučena prijašnjim lošim iskustvom, tj, njima je vikend totalno neradni…a sad još i blagdani :(…grrrrrrrrrr ) a na tel. poziv automat i hehehe šatro svi operateri zauzeti, za poludit! Totalno neprofesionalno ponašanje!