Nezadovoljni klijent prijeti tužbom!

Prije 4 mjeseca klijent je naručio web stranicu za grupnu kupovinu,
Ja kao fizička osoba i programer (ovdje na forumu jako poznat) kao fizička osoba ponudili smo izradu preko autorskog ugovora.Klijent je to odbio te odlučio izradu bez autorskog i uplatu sa tekućek svog na tekući moj iako je izrada bila za firmu. Po fazama izrade smo dogovorili uplate prije i poslije izrade.
Sve je bilo u redu,isplata je uredno izvršena i programer isplaćen te web stranica isporučena,počela je sa radom.
Međutim sad se klijent javlja da stranica ništa ne valja,traži povrat novca i prijeti tužbom.
Kaže da će prijaviti pod osnovanom sumljom u krivično djelo obmane, sa materijalnom koristi…
A posebno će tužiti programera jer je prijetio rušenjem web stranice.
Ako mu se vrati novac neće ići na policiju.
Molim Pixya da se očituje o ovome, jer je on prozvani programer u ovom slučaju.

Što učiniti ?
Hvala

Pixy je najkontraverzniji član na forumu. :zub:

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Savjetujem da nađete dobrog odvjetnika

pa jer ste vi imali uopce kakav pisani ugovor?
Ako ne, to je tvoja rijec protiv njegove. Ti isto mozes njega tuzit da je primio novac na crno.

Malo me jedino cudi da za sebe kazes da si poznati programer tu na forumu, apises sa nicka koji ima 1 post. Ili si si napravio dupli nalog i svoj pravi identitet skrivas, ali si dopustas spominjti svog partnera.
Inace kaj da ti velim pixy, potrazi po forumu i mislim da bu ti sve jasno. sa druge strane, ti si mu bio kao sef, i tvoja je zadnja u projektu, tako da pixija moz samo ti naganjat. kakve on ima veze sa naruciteljem?

Ili ste bili partneri u tome?

Greške na stranici kreću se od sučelja, hrvatskih latiničnih slova (ć,č,đ,š,ž…), newslatter-a, brojača kupona koji uopće ne radi, sigurnosti pri plaćanju, mail to user, nepostojanje prodajnog kupona, itd. itd. itd.

Iako je klijent malo platio web stranicu, mislim da je ipak trebao dobiti
nešto što će funkcionirati, jer smo se tako i dogovorili.

Dali je Pixy preuzeo na sebe nešto čemu nije dorastao ili se radi o namjernom
zapostavljanju web stranice…ne znam :zbunj:

Najgore su bile pretnje koje je uputio klijentu, što pogotovo pogađa klijenta.
Meni odvjetnik nije potreban, jer mi je prije svega stalo do poštenja
a ne novca, a Pixy nek iznese svoje argumente.

Programer je podizvođač jer si ti dogovarao posao i nije stranka u sporu.
Kako je ovo specifična situacija, svi ste u istoj gabuli.

Pogledajte koliko ste love dobili i probajte se s likom dogovoriti oko djelomičnog povrata love.
Niti njemu niti vama nije u cilju tjerati mak na konac.

U ovom slučaju svi gube i svi dobivaju.
Svi gube novce, to je očito. Svi dobivaju dragocjeno iskustvo za iduće poslove.

EDIT: Tko je primio lovu direktno od klijenta?

Ne tužim ja njega, nego naručitelj nas tuži ,nas zajedno, jer smo bili partneri,
s tim da je sve što se tiće programiranja bio njegov dio za odraditi.

Ugovora nemamo nikakvog,jer naručitelj nije htio autorski ugovor…
Jedino izvodi u banci dokazuju uplatu na moj i uplatu na njegov račun.
Ali osim toga, naručitelj će tužiti Pixya zbog prijetnje rušenja web stranice.

[quote=“trnac”]Programer je podizvođač jer si ti dogovarao posao i nije stranka u sporu.
Kako je ovo specifična situacija, svi ste u istoj gabuli.

Pogledajte koliko ste love dobili i probajte se s likom dogovoriti oko djelomičnog povrata love.
Niti njemu niti vama nije u cilju tjerati mak na konac.

U ovom slučaju svi gube i svi dobivaju.
Svi gube novce, to je očito. Svi dobivaju dragocjeno iskustvo za iduće poslove.[/quote]

Dragocjeno iskustvo je ovdje što ja svakako dobivam, ubuduće moram paziti s kim imam suradnju,i to mi je škola, ne radi se o nekoj velikoj svoti novca tako da
Vaš savjet svakako vrijedi,
Hvala!

meni samo nije jasno da ti ko poznati programer nisi vidio te greske kad si predavao projekt?!
Tu se ne radi o sitnicama nego ne postoji temeljna funkcionalnost.
I daj molim te reci kak si bas pixija uzeo, meni je on isto ponudio da mi radi cms za kuhinju, al sam nakon dva reda njegove poruke na PM skuzio da sa tim deckom nekaj ne stima.

[quote=“trnac”]Programer je podizvođač jer si ti dogovarao posao i nije stranka u sporu.
Kako je ovo specifična situacija, svi ste u istoj gabuli.

Pogledajte koliko ste love dobili i probajte se s likom dogovoriti oko djelomičnog povrata love.
Niti njemu niti vama nije u cilju tjerati mak na konac.

U ovom slučaju svi gube i svi dobivaju.
Svi gube novce, to je očito. Svi dobivaju dragocjeno iskustvo za iduće poslove.

EDIT: Tko je primio lovu direktno od klijenta?[/quote]

ja,zatim je prosljeđeno na Pixyev račun.

Da, toga sam se i bojao.
Moraš se onda čuti s klijentom i probaj dogovoriti djelomični povrat novaca.
Trenutno si u pranju i nema tih novaca koji su vrijedni obraza.
Ako nema druge nego vratiti sve, vrati sve.

S Pixyjem se ti onda poslije nateži oko love. Klijent je dao tebi novce i od tebe očekuje da će ih dobiti natrag.

Šta dalje? Nemam pojma :slight_smile:

Ma nisam ja poznati programer, meni je trebao programer koji zna raditi grupnu kupovinu,ja sam samo našla klijenta, a neko je trebao da to odradi kako treba,
vjerovala sam Pixyu,ali…nastali su ovi problemi…
meni je važno poštenje i iskrenost,zato sve ovo i pišem.

trnac- puno hvala na savjetima, upravo i dogovoram sa klijentom povrat novca,
jer mi je opet napominjem, poštenje i čist obraz na prvom mjestu,tako sam
odgojena i takav je cijeli moj život.

A da probaš s klijentom pronaći dogovor oko toga da popraviš stvari koje ne štimaju i da pronađeš drugog programera i da onda njemu platiš iz vlastitog džepa, a naravno sve to uz uvijet da radiš s drugim programerom. Imaš tu na forumu temu dobri i loši trgovci na webmajstor pa pogledaj malo.

Prijedlog je na mjestu ali iz iskustva znam da ako se naruši povjerenje onda je jako teško iz toga napraviti nešto dobro.

BTW, postoji realna mogućnost da će Prazniku (ili Prazničici :slight_smile: ) biti isplativije povući se iz pojekta.

Da, ovo je dobra ideja,ali klijent piše:
nakon što smo dali stranicu na testiranje jednoj IT firmi dobili smo ogovor da je ovo POLUPRODUKT sa 42 greške od kojih se neke ne mogu ISPRAVITI.

Bojim se da se ni jedan programer nebi uhvatio u koštac sa ovim "poluproduktom"
jer ako se nešto uopće ne može ispraviti kako dalje…

Lol, nisam se dugo ovako nasmijao. Nećeš vidjeti novac od pixya, mislio da je otišao u New York :rotfl: Prijatelju, ja mislim da s tobom nešto ne štima, ako ti je kod pixya sve štimalo.

Ovo također može biti i čisto blefiranje kako bi izvršio i veći pritisak na tebe, probaj ga zamoliti da ti dostavi izvješće te IT tvrtke da bi vidjela koje su te greške i kako bi se posavjetovala sa nekim drugim programerima. Reci mu da si odlučna u tome da mu ispostaviš gotov projekt koji zadiovoljava njegove kriterije i kriterije koje ste dogovorili. Naravno nastalu štetu moraš sama podmirit. Upravo ovakve stvari jačaju vezu klijenta i izvršitelja i ako uspiješ odraditi sve kako spada i ostaviš “čist obraz” kod tog klijenta budi sigurna kako ćeš 99% biti izabrana i za neku drugu suradnju na nekom drugom projektu.

Govorim ti ovo iz iskustva. Pošalji mi PM sa detaljima da vidimo što se da uraditi.

Šime u krivu si , Pixy je u L.A. - u . Prazniče najprije progooglaš partnera pa onda…

lol
taj pixy je mene pitao na facebooku, da li bi mu mogao odraditi cms za grupnu kupovinu

http://img36.imageshack.us/img36/7509/screenshot20110927at112.png

U početku je bilo stvarno sve u redu,pisao je da radi u Trikoderu,redovno odgovarao na poruke i upite,ma suradnja bila za 10…
međutim…kad su se pokazivali nedostaci na web stranici tako se i on prestao javljati, nije odgovarao na poruke…
i dalje ga nema…
zadnje znam da je obrt otvorio PixyMedia i taj link od PixyMedia je stajao na toj web stranici od grupne kupovine.
Međutim, klijent tvrdi da PixyMedia ne postoji…:zbunj:
U ovom slučaju sam i ja prevarena,ali ništa…dobro pa nisu veliki novci u igri,
poštenje je meni najvažnije, a klijentu je sad sve jasno tko je ovdje pošten a tko ne.
A jesam naivna…:krele:
a opet mislim da nije namjerno to napravio,nego je bio nedorastao poslu koji
se od njega tražio…
neznam…