Nezadovoljni klijent prijeti tužbom!

Možeš i meni na PM poslati detalje o kojoj je kupovini riječ (i cijenu ako nije tajna za dizajn + programiranje). Zadnji projekt mi je kolektivna kupovina. :smiley:

dakle taj posao je na kraju odrađivao pod/podprogramer :slight_smile:

Sve ovo me podsjeca na ono mali od susjeda će to napraviti jeftino… Čini se da se pixy uhvatio posla koji nije znao odraditi kako treba, žalosno je samo što i tebi i sebi to nije na vrijeme priznao prije nego je ovako završilo.

Za tebe je ovo dobra lekcija da trebaš od sada dobro provjeriti partnera prije nego se uhvatite nekog posla.

Sretno, nadam se da će na kraju dobro završiti

Ako on radi u Trikoderu ja radim u NCC Enterpriseu :smiley:
Frajer ima ozbiljnih problema , nedavno je htio prevarit onog tipa za 4 $. Dogovorili se da mu napise tekst od 400 rječi ovaj ode na neku stranicu i kopira tekst i posalje mu.

Lijepo sam ga pitala da ako ne zna ili ne može naći ću drugoga,
ali imao je kod sebe skriptu “groupon” pa je to iskoristio u tu svrhu,
pisao je da skriptu ima, jer je radio za nekoga iz inozemstva a taj nije preuzeo
projekt,pa ostalo…

Vi koji ste napisali da želite na privatne poruke detalje,može pošaljem vam.

Hvala Vam svima :srceka:

Ne bih se začudio. :slight_smile:

Što se tiče same skripte, istina je da ako se kreće od nule onda treba nekoliko ljudi raditi višemjesečno na istoj. Nekome se možda čini kao jednostavno, no daleko je kompliciranije od naprednijih webshopova i sl., čak bih rekao u top 5 najtežih stvari što se može dobiti.

Na stranu sve ostalo, ozbiljne stvari se nikako ne rade bez da se svi koji sudjeluju u projektu međusobno upoznaju. Pogotovo kada se radi nešto bez ugovora. To nikada ne može završiti dobro.

Dosta se naivno i ne ozbiljno pristupilo projektu,
klijent je za jako male novce očekivao nešto što neki plaćaju puno,puno,puno više…
pa tu vrijedi ona koliko para toliko i muzike…ali…ipak bar da je funkcionirala normalno…

Taj mirko katić je očito zanimljiv specijalac…

to ovo mozda ?

probono.com.hr

[quote=“digits”]Taj mirko katić je očito zanimljiv specijalac…

to ovo mozda ?

probono.com.hr[/quote]

jeste,to je to…

hahahaha pa tužite vi njega isto ako niste imali nikakav ugovor, samo nevidim na kojoj osnovi će on vas i vi njega tužit hmm, a čekajte sta ova stranica nije online i neka ponuda ima.

Ustvari sve skupa ispada ovako. Nema vas zašto tužiti, dobio je i previše za taj novac. :slight_smile:

Mislim da si tu u krivu, ako nam je Praznik poslala isti PM, a mislim da je, onda za te pare tip zaslužuje puno više od popunjene stranice polugotovom skriptom.

Znam da je dobio previše, i stvarno za male novce je htio nešto u šta ljudi ulože puno,puno više…
Nema na osnovu čega podizati tužbu jer nema ugovora,
sve je to meni jasno…
ali…stalo mi je do toga da je klijent zadovoljan…

da,ali za takvu skriptu su ljudi davali najmanje duplo više novaca…

Znaš kolko je koštala Kolektiva, PonudaDana i jos 2-3 najveće stranice? Pretpostavljaš da se ne radi 5-eroznamenkastim ciframa, ponuda za takav CMS sadrže 6 znamenki.

Ne znam iskreno što je lik očekivao za onaj iznos, kad samo pravi dizajn košta više nego što je on sve skupa platio, a tu je pogrješio onaj tko je dao takvu ponudu, a i onaj tko je htio to odraditi za takvu svotu. Naravno da nećeš dva mjeseca raditi ko konj za to, s konobarenjem možeš zaraditi duplo više od te svote, naravno da se gubi mozak.

Uglavnom, naručitelj tu nije ništa kriv nego izvršitelj - dokumentacija vjerojatno nije postojala tako da će ovo ostati na čemu je sad…

Naravno da je to malo novaca, ali obje strane su trebale ispuniti svoje obaveze koje su na početku dogovorene. Sumnjam da bi klijent dao i toliko da je znao što će dobiti.

da,tako je,trebao je dobiti ono što je bilo dogovoreno,zbog toga i pišem sve ovo,
on je gledao da prođe što jeftinije ali i da ima nešto poput kolektive.

to je nemoguce da plati malo a da dobije slican web kao Kolektiva, kupime, svipopusti i da nenabrajam.

Po meni niti on vas niti vi njega nema za sto tuziti i mislim da ostaje i da se sve svodi samo na ovome

p.s. nije dobro gledao

p.s.s. moze na pm malo detalji ako nije problem

To je poznati problem dampanja cijene.
Kada tad se dođe do točke pucanja.

Lako je sada biti pametan ali uglavnom se velika većina problema rješavaju edukacijom klijenta gdje mu se na lijepi način pojasni koliko nešto stvarno košta i da za te novce koje on nudi ne može dobiti ono što on želi.

Ako izgradnja kuće košta 100.000 EUR, naravno da se kuća može napraviti i za 30.000 EUR.
Međutim, biti će manja, curit će krov, stolarija će biti nikakva, prvi potres neće preživjet, neće biti fasade, umjesto parketa biti će goli podovi,…