Niche challenge 3.0 - Oćemol?

Šta mislite da čelendž bude otvoren i za postojeće sajtove ili projekte? Dakle da ne bude ograničenje na nove projekte jer mnogi ne mogu učestvovati zbog toga. Što se mene tiče mogli bi svi sa prošlogodišnjeg čelendža nastaviti svoje projekte i na kraju se može mjeriti napredak projekata, koliko je urađeno ili tako nešta. Što se mene tiče moglo bi tako.

9 Likeova

Moglo bi, odlična ideja!

Teorijski je dobra ideja, ali ne mogu da se takmice vec postojeci sajtovi sa novim, zato sto novi ce sigurno morati da cekaju izlazak iz sandboxa.

1 Like

Mentolinu neće biti važno, mogu se javiti i sajtovi iz NC 1.0 :slight_smile:

Podržavam ideju, bitno da se nešto događa.

1 Like

Pa evo Anjin novi je star 20 dana nije ni isao u “sandbox”.

"Poštovani web majstori i svi ostali zainteresovani za stvaranje nečeg boljeg online,

Oglasavamo javni poziv za prijave za takmičenje “Online Wizardry Challenge”! Ovo takmičenje je namenjeno za sve one koji žele da pokažu svoje vještine u izradi web sajtova, dizajniranju grafike, kreiranju youtube videa, video editovanju i svim drugim online vještinama.

Ukoliko se želite takmičiti i dokazati da ste najbolji u svom poslu, svoje prijave možete poslati putem naše ankete do kraja meseca. Svi učesnici će imati priliku da se takmiče i da pokažu svoj talenat pred žirijem stručnjaka iz raznih oblasti web i online industrije.

Ne propustite ovu priliku da se dokažete i podelite svoje radove sa drugima! Prijavite se sada za “Online Wizardry Challenge” i dokažite da ste vrhunski web majstor ili vrhunski u nekoj drugoj online vrsti posla.

S poštovanjem"

Da li bi da učestvujete u čelendžu?
  • Da učestvovaću sa novim projektom
  • Učestvovaću sa starim projektom
  • Neću učestvovati jer sam sisa

0 glasači

Da li se podrazumeva stari projekat ako je sajt star manje od 1 meseca?

Dvoumio sam se izmedju prve i trece opcije :slight_smile:

Ako sam dobro razumio, pod “stari” se smatra projekt koji je bio u prethodnom krugu NC-a.

3 Likeova

Nema smisla da se moze ucestvovati sa projektom od prosle godine.

Po meni ima jer ce se vise ljudi aktivirati. Naravno da ce se na kraju uzet u obzir jesi pokrenuo nesto novo ili nastavio staro.

Nije cilj ovih natj3canja pobjeda vec poticaj ljudi da se malo trgnu, tako barem ja mislim.

Druga stvar da ima 100 zainteresiranih pa ajde.

1 Like

Ja binucestvovao sa sajtom sto sam kupio pre mesec dana… :slight_smile:

1 Like

Možda da se odvoji natjecanje za nove i stare projekte, na kraju godine samo dvije ankete. Neka novčana nagrada ide novim projektima, a među starim projektima neka bude nešto simbolično, čisto da ovi stari nastave pisati i da ostane neki natjecateljski duh. Ja planiram i ovako i onako održavati svoj topic, bilo bi dobro kada bi opstali i drugi, a da se pokrene još 10ak novih.

3 Likeova

Pa tako sam i ja mislio, jednom mjesečno iznijeti novosti u vezi sajta i tjt… Nego me @anja1 zeznuo s ovim:
image

Pa sam morao stisnuti da ću učestvovati haha

1 Like

Trebalo bi jasnije definirati koji su ciljevi natjecanja na temelju proslih iskustava.

Nakon toga se moze vidjeti je li imaju smisla stari projekti ili dolaze u obzir samo novi projekti.

Treba uzeti u obzir rezultate proslih projekata je li se gleda:

  • zarada
  • razvoj projekta
  • opseg projekta
  • kompleksnost
  • video ili content ili AI
  • broj posjetitelja ili CTR
    -itd

Zašto svatko ne bi imao svoj cilj, a na kraju nekom kažu da je pobjedio? :slight_smile:

Meni je prošli NC pomogao da se trgnem i da zapušteni sajt vratim u život.

14 Likeova

Ovo je dizanje feniksa iz pepela…Kako si uspeo, mozda bi savet dobro dosao clanu @petarvu? Da li sadrzajem, beklinkovima, kombinacijom jednog i drugog?

Moj licni cilj je da mi sajt traje duze od godinu dana, ja sam ranije ubacio jedno 50-ak clanaka, ako je krenula zarada prodavao sam ga, ako nije, pustio sam ga da istekne, gubio sam motivaciju. Procitao sam ovde savete da u prvih 6 do 10 meseci samo dodajem sadrzaj i nista drugo, vodicu se time.

1 Like

Ja baš prošli mjesec prodao dvije torbe za tržnicu sa mojim dizajnom negdje u USA.
Mislio sam se time baviti ali treba producirati gomilu dizajnova da bi zakon velikih brojeva uradio svoje.

Planirao sam ove godine malo to povećat pa nek kapa pomalo, nikad ne znaš možda pogodiš neki dizajn i prodaš gomilu toga.

A najveći problem od svega je paziti da ne povrediš autorska prava da ti ne banaju account. A tu se pazi na svaku riječ, ne samo na ono što piše na samom dizajnu nego i u opisu istog.

U svakom slučaju treba upast u Amazon Merch jel se tamo daleko najviše prodaje ali tamo primaju jako malo ljudi i to slučajnim odabirom.

Ako neko ima pitanja u s vezi print on demanda neka slobodno pita, dosta sam sve istražio pa da ne luta.

1 Like

A jel možemo imat prvo jedan projekt u challengeu pa dodat eventualno još koji kasnije ako ga pokrenemo?

Vrijeme je novogodišnjih odluka pa me malo pere navala ideja :rofl:

Dada ja sam isto s autorskim pravima imo problema pa su mi maknuli dosta dizajna, a sve zbog koristenja imena u naslovu proizvoda, ne na dizajnu