Niche Challenge natjecanje - pratite razvoj affiliate stranica od nule

Ovo je dobra ideja da krenemo ranije. Ova ideja da ovi sto ne ucestvuju ne znaju urlove ucesnika ti je neprovodiva. Dovoljno da jedan ucesnik otkuca i to je to. Znaci ili da se sve vidi odmah ili da @steelmaiden bude sudija ili @makica i da oni znaju. I onda da na kraju se pobjednik pohvali sajtom.

Sto vise kontam da nema naknade za ucesce nego donacije i da to ide najgorem ali koji nije odustao u medjuvremenu i to mi se svidja. Pobjednik svejedno ce imati profit od sajta tako da mu dosta slava i zene. Nekima ce ucesce biti dodatni trosak, pogotovu pocetniku.

Da se razumijemo, ja se potajno nadam da cu vas sve oduvati ali da se ne lazemo lijenost, previse drugog posla, bezidejnost kod gradnje linkova, zastarjele metode, tako da necu biti ni nezadovoljan ako ne budem najgori i sajt bude imao neki profit.

2 Likeova

Ja sam tek od nedavno ušao u amazon aff vode, ali stvarno bi volio biti dio ove priče.

Nažalost, pokretanje novog sitea trenutno ne dolazi u obzir zbog prebukiranosti… no, možda mogu biti nekakva vrsta “sponzora” natjecanja pa na taj način dobiti pristup i priliku da naučim neke nove stvari od vas koji bi se natjecali?

:slight_smile:

Super ideja👍

+1 prijava

Nebi uopce trebalo gledati zaradu, nego ako se svi natjecu za jednake keyworde, samo poredak na googlu na dan zavrsetka najtecanja.

a ne možeš nać jednake keyworde nit će vjerovatno niše biti iste, a u nekoj niši više vrijede par posjeta od stotinu u drugoj.

može ovako što se mene tiče

1 Like

Po meni je bolje da se linkovi objave na kraju ili nakon nekog vremena. Plan rada i statistika se mogu objavljivati, no javno dostupni sajtovi su potencijalan problem.

2 Likeova

Po meni je najbolje predloziti neku nisu, svi zajedno odaberu koja im se najvise svida i svi rade tu istu nisu. Tako najvise mozes vidjeti tko je koliko napredovao jer se gleda iskljucivo pozicija na googleu. Ovo sa zaradom netko moze pustiti npr. google ads, fotosopirati itd itd, a sa istom nisom je sve transparentno.

Sto manje nekih ogranicenja, to bolje. Smatram da je normalno da izbor niche bude slobodan, narocito ako je dozvoljeno koristiti expired domenu.

To je onda seo takmicenje i nesto skroz drugo.

Glupo je da svi rade istu nisu. Meni osobno neke nise uopce nisu zanimljive npr.zenska odjeca i ja cu raditi ono sto ja zelim, jer u nisi koja mi nije zanimljiva necu se niti truditi.

1 Like

Ja isto ne znam sta bi otpocela sa tech nishom. Tj. mogla bih narucivati clanke i lijepiti, ali mi ne bi bilo neko zadovoljstvo. Izbor nise bi trebao biti slobodan. I nacin monetiziranja isto, ne mora biti amazon aff sto se mene tice. AdSense, neki drugi aff program, ebook download…kako god. Samo bez kockanja i adulta.

Ja blaaage veze nemam uopste ni koju nisu bih, ama bas totalno sam bezidejna. Da mi je negdje ukrasti dobru ideju, a ostalo cu lako :wink:

Slazem se, zbog te sopstvene bezidejnosti, bila bih spremna da objavim sajt tek kad to vec i lici na neki sajt, i rangira donekle. To je cijena ucesca na challenge, ali nije bas da bih to uradila olako. U principu idealno bi bilo kako anja vec rece, da samo ucesnici znaju sajtove od pocetka vec. No, pitanje je da li je to izvodivo…

Nisam ja pisao za tebe i negativan balans nego za sebe i za mogucnost negativnog balansa kod svih koji rade aff.
Tebe licno postujem ,jer si ovde ljudima nesebicni i sve detaljno objasnjavala kada su pitali oko aff sajtova.
Tako da nije bio zlonameran citat nego citat koji je indirektno objasnio da je rad sa aff sajtovima tezak.

Tvoj citat sam izdvojio zbog recenice iznad a posebno dela gde si napisala “a ni volje” Jer sam onda shvatio da mnogi koji bi poceli bice im mnogo tesko a skoro niko o tome ne pise.

Moguce je,jer ja sam morao da vracam novac.Naravno nije cesto i nije non stop ali sam par puta morao.

1 Like

samo da napomenem da je kolega helas već bio pobjednik jednod seo takmičenja na svjetskom nivou. 1000 dolara prva nagrada bila. prije lupam 7 godina.

apsolutno

ja ne bi tuđu nišu uzeo nema šanse, jer ako je sam ne odredim pojma nemam šta da činim.

a može li review sajt onijeh plugova i kuglica za guzicu, ima ih uzet na amazonu?

da je meni realizovat ijednu moju ideju, jedino to imam. ču ostalo lako. meni je ostalo najteže

ne razumijem kako, jedino ako ti je stala totalno zarada na amazonu. npr i meni vraćaju proizvode i duša zaboli kad vrate neki skuplji proizvod, ali ostatak zarade valjda pokrije to. jedino ako je totalno prestala zarada. a procenat vraćenih proizvoda je u najgorem slučaju vjerovatno 5 posto. recimo zaradio si 1000 dolara i sljedeci mjesec ti izgubiš 5 posto je je 50 dolara, ako si zaradi prošli mjesec 1000 valjda ćeš sljedeći zaraditi bar tih 50 da ne budeš u tom fiktivnom minusu. to se isto odnosi i za veće i manje cifre. govorim striktno o amazonu i da se eto potrefi da su vraćeni baš u narednom mjesecu proizvodi. tako da problem vraćenih proizvoda bukvalno ne postoji. drugi problem koji si spominjao da nije lako je tačan, bar sa moje tačke gledišta. mada je nagrada velika čak i ako se napravi osrednji sajt, veća nego na dosta drugih tipova sajtova.

1 Like

Ako ti je milo, moze.

Jbg aj sad kad sam zapoceo da objasnim i to.
Pa nemam ja veliku zaradu na amazonu,ja ako zaradim 100$ mesecno mogu da pevam.Desilo se da su prodate mnogo skupe stvari preko par 1000$ preko native reklama i da sam zaradio dosta ali su vracene i ja bio u minusu.

Bravo! Moze kratak izvjestaj o tome @Hellas Subjektivni utisak me interesuje. Jel’ ti bilo zanimljivo iskustvo?

Imam i ja na pretek ideja za sajt tipa" mis sarma". Za profitabilan sajt koji moze da rangira, ima da razbijem glavu… Ali valjda cu nauciti nesto na tom challenge-u

Bila je tema o tome nekad ovdje 2009. godine, bilo je i par učesnika sa ovog foruma, neki više nisu aktivni, neki jesu ali sam pozaboravio nadimke. Ne znam šta bih rekao nije to baš toliko veliko koliko se čini :slight_smile:

Bilo je to doba kad je svašta prolazilo na Guglu, sve je bilo divlji zapad. Spam raznih vrsta je prolazio ko ništa. Takmičenje trajalo 6 mjeseci, ja bio mlađi 10 godina, naivan i spreman da pravimo Facebook ako treba. Uglavnom bilo je skoro 500 takmičara ali nakon dva mjeseca svelo se na 100njak. Ja sam uskočio sa totalno drugim zamislima od svih takmičara i javno sam dokumentovao svaki korak. Nakon 15 dana sam iskočio prvi ali najviše zahvaljujući EMD domeni (sreći da je upecam), te redovnom ažuriranju, sam do kraja takmičenja tu i ostao tj bio sam par sedmica čini mi se na trećem mjestu, ali Gugl se na kraju smilovao. Čak je i Bill Hartzer pisao o tome.

Sjećam se nekih kurioziteta, od indijskog tima gdje 10 ljudi radi na sajtu, preko lika koji je sakupio preko milion backlinkova za pola godine, do likova koji su dominirali profilima sa drustvenih mreza… Naime pravila nije bilo :).

Samo takmičenje mi je promjenilo život. Pojavila se masa ponuda za posao od čega sam neke i prihvatio i stekao uvid kako rade ljudi koji obrću online para više nego sam i zamišljao. To me i usmjerilo da živim od posla online i doslovno samo to radim. Zvali su me i na neke konferencije da kao držim kobajagi neka predavanja ali sam skonto da bih se sa tim uvalio preko glave, plus možda ne izgleda tako ali u stvarnosti sam introvertan i to bi mi bila noćna mora.

Takmičenje me je natjeralo da pratim SEO, content publishing, učim kako drugi monetizuju sajtove, šta je dobro, a šta nije, te generalno kako stvari funkcionišu na netu. Znači ja tad nisam čestito znao ni engleski, a ni druge vještine mi nisu bile bog zna šta, međutim išla mi je logika kako stvari funkcionišu i da učim u letu. Nagradu sam djelomično potrošio da vratim dugove :D.

8 Likeova

Da li samo radis amazon aff sajtove ili jos nesto radis na netu?
Ako hoces ukratko da napises,sta sve radis,primer pravljenje sajtova za firme,sa adsense,programer…
I od cega najvise imas koristi?

Ne radim Amazon sad ucim sa ostalima kroz onu temu gdje se moze vidjeti da sam pokrenuo prvi Amazon sajt nakon 8-9 godina (a tada sam fejlo jako).

Ne bih ulazio u detalje od cega imam najvise koristi. Cemu god se posvetis dovoljno jako bice para.

Generalno skoro sve sto nije black hat, te Facebook i trafic sa drustvenih mreza sam probao, radio ili radim.

Svako bi trebao svoju nisu za koju misli da mu dobro lezi, da ne bude neka “zenska” nisa koja ne zanima neke, ili tech nisa ako nema interesa kod sudionika.