Niche Challenge natjecanje - pratite razvoj affiliate stranica od nule

Aha sad vidim da pise samo seo takmicenje.Ma ljudi zarade na raznim stvarima,znam neke koji samo prave botove za sve i svasta i na tome zaradjuju brdo love.Na netu je nebo granica samo treba pored znanja imati i srece,naravno bez truda nista ne vredi.

Kako more nije, kad dole kazes da ti je promijenilo zivot. Zato sam te i pitala za subjektivni dozivljaj, a ne kojom tehnikom si dobio. Jer to je na kraju sto broji, sta si ponio sa sobom, sto se nije potrosilo brzo kao tih 1000$ :slight_smile: Svaka cast!

1 Like

Jel se krece s ovim? Ima zainteresiranih?

Cekamo da @Kosana utvrdi pravila i sto se mene tice moze da pocne :slight_smile:

Da da, krecemo 01.12. Gledacu da do sutra popisem neka osnovna pravila na osnovu vasih zelja i komentara. Ako jos neko ima zelju da ucestvuje, ili neke zelje oko pravila, nek napise ovdje.

Prijave kod tebe na PP :smiley:
A onda @steelmaiden mozda bi mogao da napravis podforum Journey pa da tamo bude ovo “takmicenje”., da svako mozda ima svoju temu i jednu glavnu gde ce na kraju svake nedelje da se vodi overvju statistika, ondosno trenutni poredak.
P.S. Ovo shvatite kao predlog :slight_smile:

Niche Challenge

Kad: od 01.12.2019 do 01.01.2021

Ko: @hzg, @vodenivuk, @drmrgood, @Emirthestroj, @Olaf, @Hellas, @anja1, @Jeronimo034, @Kosana

Gdje : Na podforumu

Žiri: @Makica @steelmaiden

Pravila

Start on nule

Da li će se koristiti expired domain, new domain, raditi redirekcije itd. je irelevantno. Bitno je da je projekat nov i da počne u sklopu ovog izazova/takmičenja/natjecaja/challenga/contesta/tekmovanja/

Nema kupljenog traffica

Nema kupljenog traffic-a, znači ne može se koristiti Google AdWords, plaćeno oglašavanje na Facebook-u ili bilo šta slično. Kupovina backlinkova spada pod SEO :wink:

Navedite trošak

Ko npr. koristi WP premium temu, plaća pisanje tekstova ili kupuje backlinks, guest postove itd. trebalo bi navesti troškove u svojim izvještajima da bi se na kraju mogli usporediti rashodi i prihodi i time dobili realni rezultati. Ako neko ima privatni PBN, svaki link paušalno vrijedi 60$. Linkovanje sa svojih ličnih money sajtova se ne obračunava.

Budžet je neograničen.

Izvještaj

Posljednja ali najbitnija stavka je – obavezno objavljivanje screenshotova i pisanje izvještaja na svakih 7-10 dana, a može i češće

Organizacija

Potreban nam je podforum ( @steelmaiden jel može?)

Pojedinačni izvještaji: Svaki učesnik dobija svoj thread na kojem kači svoje izvještaje na svakih 7-10 dana

Pregled : Otvara se i jedan glavni thread na kome se dva put mjesečno - 01. i 15. u mjesecu - kači overview i trenutni poredak

Objava sajta : Najkasnije 01.12.2020 svaki učesnik javno objavljuje svoj sajt (a može i prije ko hoće)

Donacija : Da bi takmičenje bilo takmičenje, ono bi trebalo da ima pobjednika i nagradu, pa skupljamo donacije. Ko hoće može da donira proizvoljnu sumu i prebaci novac kod …. ( @anja1 ?)

Pobjednik : U principu se mjeri profitabilnost sajta do momenta proglašavanja, ali vjerovatno će biti uključena i neka barem kratkoročna prognoza, procjena vrijednosti sajta i još par parametara. Odluku o pobjedniku donosi žiri. Samo učesnici koji učestvuju do kraja ulaze u izbor.

Nagrada: Tri nagrade su na raspolaganju: 1 :1st_place_medal:.Novac koji je skupljen od donacija. 2. :2nd_place_medal: Backlinkovi sa sajtova ostalih učesnika (ako su relevantni i nagrađeni ih želi). 3. :3rd_place_medal: Diploma da se okači na zid

To bi bilo to s moje strane. Molim vas da se izjasnite, dodate nešto ako sam zaboravila, iznesete stav ako mislite treba nešto drugačije itd.

Bitno pitanje koje je ostalo otvoreno: da li je podforum na kojem se odvija sve ovo zaključan? Molim učesnike da se izjasne.

PS. Ja sam od Black Friday pa do 15.12. na odmoru, pridružujem se čim stignem

PPS. Evo sad mi iziđe ovo kad sam htjela da postiram, ali polazim od tog da će svi netagovani vidjeti post

2 Likeova

Skroz se slazem sa svime, sem dela da se javno objave sajtovi :slight_smile: Slazem se da se na kraju takmicenja objavi sajt ali ne i tokom takmicenja.
Naravmo, ziri treba da da ima uvid u sajtove.

Moze… ako imate i neki prijedlog za novog moderatora koji bi se bavio organizacijom i provedbom ovog natjecanja?

@c3po :smiley:
20 karaktera i jos 20 karaktera

1 Like

haha… kako ide ono… “pazi sto zelis mozda ti se ostvari…”

E nemam ja nista protiv, za takvu vrstu i treba strog moderator, da ne bude spamera :slight_smile:

slazem se da bi c3po to uredno i strogo provodio, uz povremena upozorenja na pvt (ne znam gdje je onaj crveni krugic), no mislim da ce doticni jos neko vrijeme biti ljut na mene pa bi bilo bolje da pronadjemo drugog kandidata :smiley:

1 Like

Pa objava sajtova bi bila 01.12.2020, što je maltene na kraju takmičenja. Kraj je 01.01.2021.

Šta vele ostali oko objave? (ovo je svakako škakljiva tema).

Što se tiče moderiranja, ako bi podforum bio zaključan, moderator nam ni ne treba jer nema onda spamera. Svako otvori svoj thread i uraaa. Ovaj zajednički oveview bi moglli naizmjenično pisati. Ili ima li dobrovoljaca?

A moja greska…Mislio sam da se odmah objavljuje :smiley:
Slazem se sto se tice i zakljucavanja foruma, stim sto bih omogucio da se se pojedinim clanovima da pozivnica odnosno omoguci pristup.

Ja se slažem sa svim navedenim ali bi dobro bilo da me neko malo navodi odakle da počnem. Temu, hosting i domenu ću uzet, šta dalje ? Kačam sajt 1.12 jel ? I filujem ga contentom za affiliate ?

Prvo- super sto ces da ucestvujues. Ovo ce ti sigurno biti dobar kurs i svakako ces biti u plusu :slight_smile: Mozes pogledati plan zadataka koji sam napisala u uvodnom postu, kako to otprilike ide i kojim redosljedom. Ne da bi ga se pridrzavao za takmicenje, nego da imas neku strukturu u glavi odakle da krenes.
U principu prvo moras da smislis o cemu ces da pises. To je (meni licno) najtezi dio posla. Kad znas sta ces, uzmes hosting, domen, instaliras WP pa nadalje.

Predlazem da sad vec odes na Youtube, ukucas “niche seite affiliate step by step” i gledas tutoriale. Vidjeces da ima prodavaca magle koliko hoces, ali to spada u ucenje, naucices i da razlikujes dobre od losih.

Evo ti za pocetak ovog:

Nisam gledala konkretno ovaj video, ali momak je bas simpatican i nije neki muljator. (iako mu je ovaj youtube thumbnail sa 500$ skroz muljatorski, ali mora od neceg da se zivi hehe)

1 Like

Hvala ti na savjetu i brzom odgovoru. Već znam šta bih pisao, imam i hosting i teme samo da još uzmem domenu. Nije mi cilj takmičiti se s vama jer nemam šanse nego čisto da naučim.

A iskreno nemam ni ja neke sanse, ali volim takmicenja. Eto ti si u prednosti, znas sta bi pisao :smiley::+1:

1 Like

Mi smo svi “profesionalci” :smiley:

1 Like