Niša za youtube snimanje

Koja je niša za youtube nsjzanimljivija za snimanje? Lp

da li baš želiš da se snimaš ili da nešto uploaduješ? ja upravo krećem sa youtubeom ali neću sebe snimat niti naraciju snimat, samo već postojeće kompilacije izmiksat

Najbolje ti je da snimaš nogometaše. :football:

Hahah, kakvo pitanje… najbolje ti je da trenutno ne snimaš ništa i vratiš se tu na forum za koju godinu kad malo odrasteš…

2 Likeova

Tocno ono sto sam ja htio napisat :smiley:

1 Like

Pa to i kažem, do tad neka snima za vježbu nogometaše kako istrčavaju na teren. :relaxed:

2 Likeova

Ja mislim da jos niko nije krenuo sa reakcijama na reakcije pa mozda sa tim da se krene. Totalno novu dimenziju otvorite prvi. Reakcije su uzas koji ljudi gledaju, a ovo bi bilo bas ultra, ko san u snu.

Ili da se snimas kako gledas dok drugi igraju igrice.

Studentske recepte po obroku da se izdvoji do 2 evra max.

Imaju i oni videi bodi čendž dje se snimaju svaki dan poslije vjezbanja i tako mjesec il vise. Treba to napravit al ovi eebmajstori sto sjede ili leze po cijeli dan i jedu dzank hranu.

DIY videi djecu snimat kako jest hranu sa stapicima ili kako odvici djecu od telefona, kako djecu nauciti da preskoce reklamu na jutjub i da ne placu zbog nje i sl.

2 Likeova

Ne znam da li se neko od vas susretao sa kanalom VideoPress, to je bio moj kanal na kojeg sam stavljao tuče, i to uzimao od rusa najviše materijala, nije nikako humano kako je taj kanal napredovao brzo (7 milijuna pregleda u 2 mjeseca) i par puta su videi sa tog kanala ulazili u trending i ukine ga YT zato sto sam dobio community guidelines strike, stavio neke amere kako se tuku u skoli a i počelo se taman kuhati ovo oko reklama i neoglašavanja na videima sa neprimjerenim sadržajem i nasiljem, ali zahvalan sam im što su mi dopustili da uzmem par isplata, adsense je naravno ostao koji sad koristim za legalne yt kanale i pokušavam se probiti na stranom području a također i vama to preporučujem…

1 Like

Pazi da ne izgubis sve kanale jer koliko sam upoznat sa pravilima YT-a jednom kad te banuju nemas pravo vise posjedvati kanale i praviti sadrzaj za YT.

A kad si pomenuo onaj problem sa oglasavanjem na YT-u stvarno je bilo zajebano, bukvalno preko noci stalo, otisla zarada u pm.

Vezano za temu i odabir nise, radite nesto sto primarno zanima amerikance i trazite nisu gdje su najskuplje reklame osim ako ne planirate sebe da snimate i da gradite selebritija od sebe haha

ako sam upućen je l’ to ona kriza kada je pewdiepie zas*ao sa jevrejima pa se oglašivači povukli?

To je to. Bukvalno zarada pala na nista, oglasivaci se povukli i ostao kurko svima haha

1 Like

znači felix je oborio youtube hahah koji je to ludak

ja koliko sam upućen a to nije pretjerano, oglašivači su se počeli povlačit jer su im se oglasi prikazivali (lupiću) na nekim terorističko-ekstremističkim videima ili tako nešta, ja bar sam na takve neke vijesti neđe naletio, nije bilo govora o pewdiepie

1 Like

Krenulo je od njega pa je onda nastala lavina

Vjerovali ili ne ovo je strani kanal od srpskog jutubera SerbianGamesBl-a , prestao je snimati za Balkan i počeo snimati na stranim kanalima, ovo je jedan od njih i najbolji, nevjerovatno…dok sam gledao jedan live od Amira Hadzica, spomenuo je YouTubera koji snima za strane kanale i ima mjesecno primanje od 10k € , siguran sam da je Serbian u pitanju…

Također ova bosanka snima za strance…

Ako znate još nekog sa balkana ko snima za strance, okačite ovdje njegov kanal, drago mi je vidjeti da neko uspije odavde zabavljati neke tamo amerikance, fascinantno…

Također evo i ovaj kanal, za kojeg znam već odavno, a vjerovali ili ne, Country: Albania…

1 Like

što vjerovali ili ne … albanija je sve naše države davno prestigla na svakom polju

čitaj: 4G + turizam

1 Like

I njihovi pjevači također razvaljuju na globalnom nivou…

1 Like

rita ora, dua lipa porijeklom sa kosova, ima ugovor sa warner brosom

Ako gledamo domaću YT scenu sve je copy/paste sa inostranih kanala, nema uopšte kreativnih ideja, nema nikakvog napretka sve stagnira, i sad je popularno snimanje pesama i Diss Track na iste, eto to je neki novi trend koji vlada na domaćoj YT sceni.

Ovi poznatiji koji to rade (izuzev Muđe), mahom je prešao u neku vrstu sindroma estradnih umetnika (javnih ličnosti), to su prozivanja, pljuvanja, omalovažavanja, pljuje se po bilo čijem radu, snimaju se reakcije, jednostavno degutantno je sve postalo.

Domaća scena je prava pijaca, a razlog je jednostavan: Ako bi neko želeo da kopira inostrane YT u domaćoj radinosti, to je samo pokušaj i bleda kopija, glavni razlog jesu finansijske prirode i zarada. US tržište gde za jedan prosečan snimak možete da zaradite i do 1000 eura, dok kod nas je situacija možda 1 eur. Kada bude ozbiljan novac u igri tada možemo očekivati vrhunsku produkciju.

Takođe sam zapazio i novi trend, a to je Affiliate koji sve više uzima maha kao dodatni vid zarade, to je super je drugačije od reklama teško ko može da živi.

Ko ima novca i ozbiljnu produkciju (ekipa od minimum 5 ljudi + oprema), može jako ozbiljan posao da napravi, ali ne na domaćoj sceni nego samo da gađa ino tržište, pa čak ni engleski nije prepreka uvek postoji rešenje i za taj problem :slight_smile:

A kako si to zaključio, to se ti možda ravnaš po sebi? :frowning:
Vidi se i iz nastavka tvog posta da je za tebe pravljenje sadržaja = razno kopiranje, a sada si postao i samoproglašeni Youtube stručnjak? Jao nama koji se sjećamo i tvojih ranijih postova. :blush: :o:

2 Likeova