Nogomet ⚽ općenito

Ja Liverpooolu definitivno želim Premiership ove sezone, a u Ligi prvaka bi mi bilo drago da osvoje, iako mi ne bi bilo žao niti da uzme Barca zbog Messia, ali čak niti Ajax zbog podviga protiv Reala i ovog prolaska Juventusa :slight_smile:

Samo Dinamo, a svi ostali mi ne mogu sjebat dan ako izgube, niti previše popravit ako pobjede :slight_smile:

Meni je vala Roma baš popravila dan kad je izbacila Barsu, nekako ih baš ne volim. Možda jer su predobri.

Slušao sam ga i ja nekad, kad sam dosta mlađi bio, ali sam skroz zaboravio kako Balog prenosi, a istina da može komentator sjebat utakmicu.

ma ne bi ja to poništio nikad iako ga je dovatila lopta do ruke.

meni pobjeda protiv Liverpula nije predstavljala desetinu emocije koju sam u Salzburgu doživio.

A taj Salzburg odlična ekipa, a nikako do LŠ da stignu. Sljedeće godine bi trebali direktno ući u LŠ, jedino u slučaju da Ajaks osvoji onda igraju kvalifikacije i opet ispadaju, tako da Ajaks osvaja :slight_smile:

I PSG i City su isto odlične ekipe :wink: Spominjem ih jer su zapravo jako slični sa Salzburgom, tj. sve te tri ekipe su ono što ja zovem “umjetne”.

Nemam ja ništa protiv tih ekipa, čak bi i onaj finansijski fer plej izbacio i nek troši neko ako oće 300 milijardi na jednog igrača što se mene tiče. Nije da ih volim i navijam za njih, ali sad jel nekog prije 70 godina pogurala država, neki diktator, grad ili sad neki lovaš ga gura meni je svejedno i praktično na isto dođe. Samo sad treba tona para pa bode oči skoro svima. Ali to se ne može zaustavit nikako šta god pokušavali radit. Fudbal je postao i biznis i prestiž i praktično je sam veliki Ajaks u polufinalu senzacija, a da ne pričam da se vrijeme da Steaua ili CZ uzimaju LŠ ne može i neće nikad vratit, a nije toliko davno bilo.

Iovako nema smisla kad ga je lako izigrati. Mislim da je i Mbappe službeno još uvijek Monacov, ali je svima jasno da je on u punom vlasništvu PSG-a. Mogu klubovi dogovoriti posudbu Messija na 5 godina za 1 euro po sezoni uz obvezu otkupa nakon 5 godina za 500 milijuna eura i mislim da se time ne krši financijski fair play, a radi se o klasičnoj kupnji igrača za 500 milijuna eura. Tako da je taj fin fair play totalna besmislica i postoji samo reda radi.

Da, čak i ja gledam na taj Ajax danas kao prosječan europski klub, a dobro se sjećam kako su rasturali prije, kako je trpao Litmanen iako je bio Finac pa time i senzacija među top napadačima itd.

Istina, osim nekim čudom i spletom sretnih okolnosti. Danas osrednji klubovi više nemaju vremena složit pravu europski konkurentnu ekipu.

Danas Dinamo i matematički osvojio titulu! :slight_smile:
Rijeka na -23 i utakmica manje, Hajduk na čak - 32 i utakmica manje :slight_smile:

1 Like

Molim da ubuduće netko iz Srbije najavi malo unaprijed kad se igra derbi Zvezda - Partizan (samo nogomet me zanima). Hvala unaprijed :slight_smile:

Hoću gledat te derbije, ali naši mediji poput Indexa se bave glupostima iz Srbije svakodnevno, ali niti slučajno ne bi unaprijed najavili derbi.

I bolje ti je sto nisi gledao, uzasan derbi za gledanje. Dvije krstene akcije nije bilo, 60 faulova, bukvalno nista za vidjet. Mozda ce igrat opet ubrzo u finalu kupa

1 Like

takav je bio i prosli

Vjerujem. Ne bih niti očekivao neku ljepoticu od tekme, ali emocije i napaljenost isto daju draž derbiju pa zato želim gledat :slight_smile:

Daj ako se sjetiš probaj ovdje najavit taj novi derbi u finalu kupa ako bude. Znam da mogu na netu naći info i za kup i za sve susrete u prvenstvu, ali toliko mi baš nije presudno i ako ovdje vidim podsjetnik onda je dobra šansa da ću pogledat tekmu :slight_smile:

ne znam za vas, ali meni teško pada kako je medić uništio Nk Zagreb :disappointed:

Ma nije cak ni toga bilo. Mislim da je jedan od najslabije posjecenih derbija na Marakani u zadnjih nekoliko godina. Zamisli da nije bilo nijedne tuce ispred stadiona, ja se ne sjecam da se to ikad desilo.

I meni je žao zbog toga. Dinamo prije svih, ali NK Zagreb mi je oduvijek bio drag.

1 Like

_2-688x460%20(1)

1 Like

Ovaj Suarez je jednako velika pička koliko je velik igrač. Dakle on je pička svjetske klase! :slight_smile:

Izgleda da će finale biti Barca-Ajax i to mi je drago, a Liverpoolu želim da konačno osvoji Premiership.

Koliko mene nervira valjanje Barseloniinih igrača ja vam ne mogu opisat. Ajd kad se Mesi valja jer ga tuku, ali kad se za najmanji kontakt ono drvo Buskets počne valjat ili onaj Alba koji je odličan bek ali svaki kontakt lik se valja. Po tima se valja, aj kad Mesija šibaju pa se valja pa razumijem, ali bekovi na svaki skok ili kontakt, oni se prevrću i zapomažu jer su tu inferiorniji i publika gnjila jedino se čuje kad se valjaju i kad padne go, njih 100k. Šteta što ne dade Liverpul gol čisto zbog revanša da bude zanimljiviji.

Englezi su tu pošteniji od drugih ekipa uglavnom, mada i oni se kvare u zadnje. Eno u Liverpulu onaj Mane isto padavičar

1 Like

Znao sam da ćeš se javiti večeras Mitok. :blush: :o:
Ovo je stvarno bilo veličanstveno, imala je Barcelona šansu i za 4:0 u zadnjoj sekundi, ali nema veze… ovaj gol Messija je za povijest, još jedan. :soccer: :blush:

m-1

m-2

m-3

To su sve sretnici na Nou Campu, veličanstvena koreografija za uvod, i veselje za kraj. :blush: Tako će i kod nas jednog dana, pa makar u nekom drugom životu. :smile: :o:

m-4

Ma cijela Barca se nije izvaljala koliko se valjao jedan bivši igrač Reala koji sad igra u Italiji :slight_smile:

Ali ne volim niti ja valjanje, bilo čije, a Suarez je posebno sklon tome. I danas se prevrtao i kad ga nije trebalo, a da ga je netko ugrizao kao što je on volio raditi valjda bi od toga umro na terenu :slight_smile:

Salah je trebao ono zabiti pa bi bilo zanimljivije na uzvratu, ali realno, Barca je još trebala dobiti i penal na početku koji je po meni bio čist, a i Dembele je u zadnjim sekundama promašio čisti zicer.

Real je gotov, imaju velikih financijskih problema

:slight_smile: Gledao sam i Ajax, ali mi se neda uvijek javljati :slight_smile:

Messi niti sam ne zna koje je rekorde i jubileje postavio. To zna samo Samovojska :smiley:

Baš mi je večeras kroz glavu prošlo koji su sretnici, ali sam se odmah sjetio i bijelih maramica kojima su znali mahati prije nego što su dobili Messia iako su uvijek imali svjetske zvijezde :slight_smile:
Zapelo mi je za oko oduševljenje navijača iako su navikli na velike pobjede i velike trofeje. Tako i treba, nikad dosta! Ja hoću da Dinamo bude prvak najmanje do kraja mog života, baš svake sezone :slight_smile: Htio bih i da svake godine osvoji europski trofej, ali to za sada gledam samo dok spavam (onda i ja nekad igram i zabijam hehe, baš sam prije par dana asistirao za pobjedu, onako nakon prodora sa lijeve strane :smiley: ). Nema zasićenja kod pravih navijača :slight_smile: