Nogomet ⚽ općenito

He he, :smile: to, uvijek svježe šale! :+1:

I ja sam mislio isto, usporedio ih s ovima s ovih prostora… :smile: :o:

Ma ajd da razumijem par najboljih na svijetu, ali kad vidim krvnika Pepea koji se valja, ili Suareza koji grize, pa na najmanji kontakt jauče onda mi to baš nema smisla. Ili ove Barsine bekove i Busketsa, meni je to nenormalno. Još publika pravi baš velik pritisak na Nou Kampu pa im se može da se valjaju, ovaj sudija je večeras jedan od najboljih, masu njih izdjeli protivnicima žute za faulove ko onaj nad Suarezom.

ja to ne bih svirao, to je samo moje mišljenje i viđenje fudbala, 90% sudija bi ono sviralo.

ja dugo nisam vidio da je neko izdominirao u dijelu meča Barsu ko Liverpul.

Meni su Barsini navijači smijurija što se tiče navijanja i uopšte atmosfere koju prave (osim pritiska na sudiju, tu su top). 100K ih ima na stadionu, pa to treba da ključa sve

Baš sam neki dan pogledao dokumentarac Kelti. Sranje od dokumentarca, ali tema ok. Ukratko, ti Kelti su organizirani navijači Bilogorca (županijska liga) i oni kad dobiju neki seoski klub nisu ništa manje sretni nego Barcini navijači kad Barca nabije Liverpool u polufinalu LP-a :slight_smile:

Baš si ga dobro nazvao :slight_smile:

Ja bih jer je vrlo vjerojatno ne samo igrao rukom nego i spriječio gol. Messi je progurao loptu i prošao bi sa loptom da je ovaj nije zaustavio rukom, i to direkt dlanom/šakom. Nije bilo baš uz tijelo, a i lopta bi prošla. Zato bih ja to obavezno sudio kao penal.

Slažem se. Ja kažem samo da mi je zapelo za oko da se baš vesele kod golova iako su navikli na još veće pobjede. Ali da bi tamo moralo ključat s obzirom koliko ih je, moralo bi.

Ja ga ni protiv Barse ne bih sudio :slight_smile: po meni za penal mora bit penal 200% da svaka baba vidi da to tako ne smije. Sve zivo sviraju, treba to postrozit.

Mislim da Ajax nema sanse protiv Barse.

Mozda nemaju sanse za pobjedu, ali imaju sanse za remi i to dva puta. Ako izdrze i produzetke, sanse se uvelike povecavaju.

Sad će se Hajdukovci uvrijedit, ali ovaj Katalinić je stvarno potvrdio da nije normalan.

Mene je bilo sram kad je DInamo od jednog Reala na Bernabeu primio 6 komada, iako smo im zabili 2. Ajax koji je nabio Hajduk je bio strašna ekipa, ali baš izjavit da ti je bila čast primit 6 komada može valjda samo Katalinić. Nikakvo čudo za budalu koja u istom “istupu” izjavi maltene da su Ajax i Hajduk najveće “tvornice” pravih nogometaša, ili barem bili. Ajax još nekako, pogotovo onaj stari, ali Hajduk… :smiley: Bilo je velikih igrača, ali odavno ih nema, a ti veliki od prije puno godina su puno manji nego što ovaj valjda misli. Jedan od najvećih u donekle moderno vrijeme je možda Asanović koji je meni bio odličan, ali prema ovoj izjavi ispada da su klase poput Messija i pravog Ronalda dolazile iz Hajduka :slight_smile:

Ne volim tog Katalinića pa sam morao prokomentirat njegov zadnji biser :slight_smile: Hajdukovcima bez uvrede, i neka Hajduk izbori Europu (iskrena želja). Valjda će završit prvenstvo ispred Gorice i Lokomotive :slight_smile:

5 minuta o dvije legende, ili mogu reći 5 minuta o dvojcu iz hrpe mnogih kojima Cristiano može samo čistit kopačke :slight_smile:

Ma i ovako je zanimljivo!!! Pogotovo jer je izgledalo da je sve riješeno u Barceloni :slight_smile:

Luda tekma, 4:0 trenutno, gol za 4:0 za prepričavanje, a korner pred gol izboren pametno, ma divota :smiley:

Naježio sam se na početku kad su navijači zapjevali onu svoju You will never walk alone i baš mi je drago da im je njihov klub priuštio ovo veselje. Nije gotovo, ali ako Liverpool sad i ispusti ovo navijači su bar kratko imali euforiju koja je neprocjenjiva :slight_smile:

Ja sam mislio da mogu 2-0 dobit ili da mogu i vise al da ce primit gol. A milo mi je vala, bas mi milo. Jedni od rijetkih navijaca od tih vrhunskih klubova da navijaju (pokadkad) su Liverpulovi.

Zajebo je Valverde vadjenjem Vidala koji je riljao dobro, a i Kutinjo igra bezveze od pocetka utakmice ne vidim zasto.

Zvezda 2:0 liverpool

Liverpool 4 : 0 Barcelona

enough said :smiley:

1 Like

E vala puno mi srce. Ne volim Barselonu jer su padavicari. *ebo ja ekipu koja zavisi samo od jednog igraca, da nemaju Messija bili bi malo iznad proseka jer je covek madjionicar.
Veceras je tim pobedio, mnogo su vise zeleli pobedu sto se i videlo na terenu (i po statistici, pretrcali su daleko vise nego Barsa).

Meni se Barcelona toliko ogadila posle onog polufinala Chelsea- Barcelona u Londonu… Kad sudija nije svirao u najmanju ruku 2 cista penala (cist penal bez ikakve rapsrave) + 3 situacije gdje je opet mogao svirati penal i ne bi ljudi rekli da je pogrijesio…

Busquets, Vidal… sve sami padavicar do padavicara… odlicni igraci ali zbog takvih ne volim gledati fudbal. Steta sto u fudbalu nema ko u NBA enforcera i ponovljenih snimaka :smiley: (sreca tu je sad var)

I ja isto. Ne čudi me pobjeda, ali me ipak iznenadio prolazak, ali drago mi je :slight_smile:

Ma Liverpul je ekipa koja po meni ubjedljivo najbolje trci i bukvalno melju sa presingom. Mozda zbog toga i ima puno povreda kod njih jer im je stil igre bas fizicki zahtjevan.

Da dodam da je i Mesi ■■■■■■■ ne sutirajuci u onoj sansi u prvom poluvremenu desnom nogom. Ronaldo bi je lupio iz prve bilo kojom nogom i dao. I kad tone tim Mesu vazda isto proba dva put da se povuce di centra i ako ne ide ne pretrci parsto metara do kraja utakmice. Ne sporim da ima najbolju kontrolu lopte ikad vjerovatno i dosta drugih stvari na top nivou, al ta glad za pobjedama trofejima i zelja kod Mesija nisu na top nivou. Pokazao je to masu puta i u Barsi i u reprezentaciji

I meni vala vazda srce puno kad Barsa pukne. Mislim da sam prosle godine suzu radosnicu pustio kad je Roma ih izbacila. Ne volem ih ni malo.

A sto se tice padavicara sve ih je vise, eno i onaj Mane je isti, spominjao sam ga i poslije prve utakmice. Suarez gnjida klasicna sto se tog tice. Alba se valja vazda, Buskets… Eno i u Liverpulu Fabinjo danas iznudio zuti da dobije Buskets ni za sta, zbog dreke valjanja i domace publike.

Ovo se 100% slazem. Voljni momenat mu je na nuli, dok npr kod Ronalda je to uvek ne 99.99. Covek je gladan u svakom trenutku, i nekako imam utisak da vise srcem igra nego Messi. Po mom misljenju nisu bas za neko poredjenje jer su dva totalno razlicita tipova igraca. Messi je vise tehnicar, madjionicar, a Ronaldo je masina, atleta. Naravno uz takodje vrhunsku tehniku, ali nekako drugacijeg tipa, ne znam kako da se izrazim.
I jedan i drugi su top igraci, igraci bez kojih ova igra ne bi bila ista. Mozda i dva najveca igraca ikada. U proslosti jeste bilo mozda i boljih, ali niko nije trajao kao ova dvojica, i zato ih treba obojicu postovati.

Ronaldo je kao Jordan/Kobe… Ogroman egoista, sto sa sobom vuce ogromnu zelju za pobjedom, da bude najbolji itd… sto naravno nije minus.

Od trenutno aktivnih igrača Messi je uvjerljivo najbolji, a Cristiano je samo top igrač sa odličnom statistikom, ali koji je uvijek bio i uvijek će biti Cristiano jer je ime Ronaldo rezervirano za jedinog pravog kralja i taj je iz Brazila :slight_smile:

Što se tiče želje i volje, tu se slažem da Cristiano izgleda kao da više želi od Messia. Kolika bi tek razlika između njih dvojice bila da Messi ima jednaku želju kao Cristiano :smiley:

Jako bitna stvar.

Ronaldo je igrac koji veoma ovisi o fizickoj sposobnosti… Sjetite se dana iz amnchestera kad poveze bicikl od centra do sesnest metara…

S drugre strane Messi je tehnicar… i kad ostari za 5 godina opet moze igrat na pribliznom nivou jer nije toliko ovisan o samoj brzini i jacini fizickoj.

Ronaldo ima 34 godine, Mesi 31… Ronalda vec jedu godine a Messi je bukvalno sad u svom “prime”-u, i igrace na visokom nivou jos nekoliko godina. Ronaldo vec sad nije ni blizu najboljem igracu

Točno, a Messi je već sad i statistički bolji od Cristiana, iako je mlađi.

Ako se gleda ukupan broj utakmica, asistencija i golova, površni pratioci možda misle da je Cristiano bolji jer ga se smatra strojem za golove, ali nije. Bolji je Messi. Ima dosta manje odigranih utakmica, a svejedno dosta više asistencija i samo dvadesetak golova manje. Što se tiče ljepote igre, Cristiano je običan atletičar prema Messiju koji je pravi nogometni tehničar/genije i kojeg je uopće glupo uspoređivat s ovim Portugalcem.