Nogomet ⚽ općenito

Pa tom istom Krasnodaru u revanšu je bukvalno poklonjen penal. Može se i tako gledat. I uništio ih je u i fizički i taktički i u svakom smislu. I jedini je trener koji kad god se branio se odbranio (sem u Lš protiv timova prve klase, što nije ni za očekivat), jedini je trener koji za tri ciklusa kvalifikacija za LE i LŠ je svaku utakmicu prošao. Kako god da je poslije i koga god da je vodio to je nebitno, u Zvezdi je skoro savršeno odradio svoje. I to sve sa mnogo skromnijim i timom i budžetom no što je posljednjih godina.

Prognoze za Zvezdu? Vidim Srnic u startnoj postavi…

4-1 lagano, odigrah i neki tiket, igrao samo prolaz, kvota je oko 2, 50e, da imam nekih para na racuno vjerovatno bih odigrao i 2 razlike posto je kvota bolja

Malo sam gledao Zvezdu danas. Sve vama zvezdašima krene dobro i onda Zvezda sve zezne. Penal čist, obrana penala i onda onaj gol. Volio bih da je Borjan i inače kikser pa da ga naši napune kad ćemo igrat s Kanadom, ali čini mi se da nije vidio loptu na vrijeme. Za 2:2 ga je zeznuo Pavkov, inače bi obranio.

Ali Zvezda ima ozbiljne probleme, barem sudeći po ovoj utakmici. Premalo kreacije, previše agresivnosti u igri, a drugo poluvrijeme su nestali sa terena iako Maccabi nije bio nešto naročit.

Neki dan gledamo Dinamo-Osijek i raspravljamo da li je bolje da Dinamo ode u Ligu prvaka ili Europa ligu. S financijske strane nema ama baš nikakve dileme jer je Europa liga kikiriki, ali s igračke da biram protivnike iz svakog pota ne znam koje bih izabrao jer su svi jaki. Mislim da bi i Zvezda bila u zadnjem potu, a s ovakvom igrom se ne bi dobro provela. Zato je igrački bolje da ide u Europa ligu.

Dinamo se sutra treba dokazati. Ako ne prođe, to je na našu sramotu. Bodo nije loš, ali to je ekipa C klase i za Konferencijsku ligu, pa ako ih ne prođemo to nije “lopta je okrugla” nego Dinamova sramota. Očekujem ulazak Dinama u Ligu prvaka, a onda borbu za 3. mjesto u skupini.
U Europa ligi se isto može izvući skupina sa jakim ekipama pa je definitivno bolje ne kalkulirat rezultatski i uzet milijune od Lige prvaka, podići cijenu igračima samo zato jer su u najprestižnijem izlogu (plus dodatno ako dobro odigraju), pa onda probat naravno i uzet nešto bodova. Vjerujem da bi Liga prvaka mogla probudit Petkovića toliko da izvoza Alabu i Militaoa i onda zabije Realu gol koji će biti na naslovnici UEFA-ine stranice :slight_smile: Meni je on i dalje najplemenitiji hrvatski napadač.

Prekosutra Hajduk. Čuda se dešavaju, iako rijetko.

Naši Osijek i Rijeka su već vani, ali nikakvo čudo. Mogli bi lako ostati i van prva 4. kluba u ligi ove sezone ako ovako nastave. Šteta.

Kako rekose… da je ovaj Makabin namjestao zvezdi taktiku i izmjene bolje bi prosli. Kakva prilika za uzet pare pa se pripremit fino za sledecu sezonu kad je grupna faza zagarantovana

Stanković je ponovo loše vodio tim kroz kvalifikacije. Ima u timu 5-6 igrača koji ne mogu izdržat dobrog ritma duže od 60 min. Miloje je znao tempirat fizičkuformu za kvalifikacije i nikako on nije bio srećan ko što ni Stanković nije nesrećan. Od 60og min CZ ništa ne igra i on čeka do 83 da izmjene napravi. Bukvalno se vidjelo šta će bit. Od 60og min pa i ranije Katai, Bukari, Rodić, Pešić, Ivanić disat nisu mogli i ladno nikoga ne izvodi i pušta Makabi da igra i napada i nešta čeka. Previše je to igrača u prvom timu koji nemaju pluća i fizičku spremu u tako bitnoj utakmici. Mislim da će CZ nadoć i bolje izgledat za mjesec dva ali opet, ogroman kiks Stankovića. Treći put ispada iz kvalifikacija za LŠ kao favorit, dok je srećni Miloje ko autsajder vazda prolazio. No ajd nije smak svijeta, al da se vidi napredak neki a ne sujetu da pokazuje govereći na konferenciji mogu ja poći, ja sam najmanji problem, nesreća i druge šuplje…

1 Like

Ja bih rekao da ima obraza, sam bi napustio vec. Kamol srece i Mrkela s njim

@anja1 Nemoj propušit opet :smiley:

Baš je izgledalo u 2. poluvremenu kao da ne mogu disat. Nemate prolaz, a Zvezda ne stišće i Maccabi bolji u 2. pol.
Stanković je valjda čekao sa zamjenama jer je računao na produžetke.

Ne pratim Zvezdu pa nemam dobar uvid, ali ovo što sam vidio djeluje loše. Ne znam da li je do trenera ili igrača, ali nije dobro. Nisam naravno nikad volio Zvezdu jer je bila Dinamov najveći rival, ali sam volio Pančeva. Eh da vam je jedan takav sad, pa još koji Piksi i Žuti. Oni i bez pluća sami pobijede Maccabi. Piksi i Žuti bi igrali zrende sa njihovim igračima, a kad im dosadi zajebavat ih dodali bi Pančevu da zabije :slight_smile:

@mitok neću propušit to je 100%. Eo još malo pa godina od kad ne čadim. Inače ričem ko konj dok je utakmica, ako ne završi dobro, malo živčanim i ne pričam ni sa kim sat dva i toeto, dobar budem.

Biće nisi gledo prvo poluvrijeme. Igrala je Zvezda odlično prvo poluvrijeme, al psihički ih sjebo onaj gol na kraju. Al opet čekat doma produžetke i onako loše fizički izgledat u drugom poluvremenu je nedopustivo.

Ko Kobru nije volio. Mada je moj prvi fudbalski idol bio Piksi i onako mali frizerki sam govorio da me šiša ko Piksija. Prosinečki sve sa cigarom i Dejo, meni teretana ne treba, su bili spremniji komad no ovi danas.

Zanimljivo je, bez obzira na tad sve vrhunske igrače u Zvezdi, viđet koliko su za ono doba bili fizički spremni, a to se viđelo s Kolo Kolom kad su igrali za prvaka svijeta, iako je Savićević dobio crveni i imali igrača manje, ubili su ih trčanjem. Baš nevjerovatna fizička sprema za one godine.

Eto ja se bolje Hajduka sjećam no Dinama, od neke 89te pamtim pomalo i čini mi se da je tih godina bio bolji Hajduk. Ili sam se možda prebacio zbog onog kupa 91 kad je Hajduk osvojio golom Bokšića. Sjećam se da je Jarni dobro igrao. Iz Dinama se jedino Bobana sjećam, da je bio dobar i da sam ga gotivio ko fudbalera. Partizana se tih godina skoro uopšte ne sjećam, sem onog proćelavog Spasića.

Mrkela je nebitan lik u Zvezdi. Ništa živo se ne pita ni oko čega

Ovo je novinarska najava Dinamovog sastava za sutra. Vjerojatno neće biti baš tako, ali nešto se mora kemijat jer nema Mišića, a i lijevog beka već standardno ne igra niti jedan od 4-5 lijevih bekova koje Dinamo ima :slight_smile:
Po ovoj najavi nema mjesta za Bočkaja i Petkovića. MNOGO SMO JAKI :smiley:

Možda sutra budem ljut, ali danas baš mislim da ćemo izbušit Bodo. Nema više prednosti gola u gostima tako da bih ja ipak počeo sa Bočkajem i išao na gol/dva više (najmanje). Svašta se može dogodit sutra, ali ako ovi naši igrači odigraju kako znaju onda vikinzi primaju između 3 i 6 golova. Hajduku 4, Osijeku 5, ovima bi mogli 6, @vrijemeje :slight_smile:

Svaka čast!

Ja znam isto poludit, i pozitivno i negativno. Jednom sam doma gledao, važna utakmica, zabijemo gol, nemam petardi, uzmem lonac i bacim dole na beton u park da se bar nešto čuje :smiley:

Nisam. Počeo gledat od početka drugog, pa vratio unazad samo pogledat golove i penal. Vidim da je bilo 2:0 pa je valjda sve dobro krenulo za vas, ali drugo je bilo stvarno loše.

Da, da, Kobra sa Vardara, tako nekako :slight_smile: Zlatna kopačka Juge, stvarno je trpo ko lud.

On kad se vratio u Dinamo je puno dobrog odigrao, ali su ga stalno bolila leđa i znao je propustiti neke utakmice. Ja sam govorio, ma neka ga stavi samo na centar bez da se mrda i neka dijeli lopte, već to je dovoljno.

Ma sigurno je radi Bokšića i kupa protiv Zvezde :slight_smile: Jer nisu bili bolji od Dinama :smiley: Ajde, možda tu i tamo :slight_smile: Imao je Hajduk stvarno top igrače u ono doba, a Bokšić i Jarni su bili svjetske klase, uz Asanovića i da ne nabrajam još. A kod Dinama ako se drugih ne sjećaš osim Bobana, vjerojatno si zaboravio da se ipak sjećaš bar još Šukera :slight_smile:

Šuker je bio naš “Pančev”. Danas ne samo Dinamo nego Hrvatska općenito nema takvog napadača. Jesmo viceprvaci svijeta (bar još iduća 3-4 mjeseca :slight_smile: ), ali nemamo napadača niti približno Šukerovoj klasi. Mali Biuk iz Hajduka možda bude novi Bokšić, ali samo ako će se pravilno razvijat. Novi Šuker nije na vidiku, a za novog Bobana ima par kanditata. Za novog Modrića na ovom planetu nema nasljednika :smiley:

Da se nije Juga raspala, moguće da bi postala i seniorski svjetski prvak 94. u SAD-u, a realno bi bila europski prvak 96. u Engleskoj.

Meni osobno najgora opcija od nasih napadaca sto cemo imati u reprezentaciji za svjetsko. Realno, dobar je samo za HNL i nista vise, eventualno bi moga igrat u Belgiji i nekoj prosjecnoj ekipi u Ligue 1

Za izbor prvog napadača repke važno je i s kim se igra, tko je s kim uigran, kakva je taktika itd. Ja ne bih Petkovića na silu gurao u prvih 11 repke svaku utakmicu, ali bez razmišljanja bi mi išao u Katar i bio u najužem krugu napadača.

Već neko vrijeme ga svi pljuju, ali on na svakoj utakmici ima bar jedno ekstra dobro dodavanje i bar jedan ekstra dobar potez. Razapeli ga za promašaj u zadnjim minutama protiv Bodoa, a jedan je od rijetkih koji bi si uopće i stvorio priliku u onoj situaciji. Velim, meni je on najplemenitiji hrvatski napadač, a da treba sredit glavu, treba.

Nego baš malo gledam Index. Dinamo igra za Ligu prvaka za 5 sati, a oni više pišu o Zvezdi (ekipa iz druge države) i sutrašnjoj formalnosti Hajduka (3. rang europskog natjecanja). Ne znam zašto nakon svega viđenog od Indexa zadnjih godina uopće još posjećujem njihovu stranicu.

Zapravo bih ja ovo isto rekao, ali za jednog drugog igrača :slight_smile: Livaju :wink:

Ako se ne varam ti si za Hajduk, ali nije ovo sad radi Dinamo-Hajduk prepucavanja. Mogu i pohvaliti :slight_smile: Hajduk se digao zadnjih cca godinu dana i postao opet jedini pravi konkurent Dinamu. Imate Biuka koji uz pravilan razvoj može postati top klasa i haračiti Europom uskoro. Nije nemoguće niti da Hajduk dobije sutra ako dobro odigra (iako prolaz i pobjeda nisu isto), ali Livaja… Definitivno odličan za HNL, naravno da zna i to se vidi, ali nije igrač za top lige petice i baš jake klubove, pa niti za prvog napadača repke. Meni je on baš za eventualno Belgiju ili Ligue 1 :slight_smile: Nemoj ovo shvatit kao provokaciju jer to nije, nego me komentar Petkovića asocirao na Livaju :slight_smile: Možda od sutra Petković još potone, a Livaja se još digne, ali uz viđeno do danas, moje mišljenje je takvo :slight_smile:

Iskreno navija sam prije za Hajduk, sad jednostavno ne pratim toliko HNL. Nisam od onih koji govore da je Livaja bog ne brini :smiley: Ocito se samo slazemo da se ne slazemo ali smatram da ni Petkovic ni Livaja nisu igraci za top tim iz lige petice. Dobro ajde, vjerojatno bi i jedan i drugi mogli igrat u ligi petice ali u timovima tipa Getafe, Fulham, Torino i slicni.

Uglavnom, otkad smo ostali bez Mandzukica izgubili smo pravu spicu. Ocekiva sam da ce Rebic ispunit taj dio ali jbg kad se mangup posvada sa Dalicem pa je izbacen iz tima. Sad, nazalost moram gledat Kramarica koji mi se oduvik gadia.

Od nogometa sto aktivno pratim su Barcelona, Milan, City i United i to je to, ostalo pogledam highlighte zanimljivih utakmica, a evo otkad je Mourinho preuzea Romu sam i njih pomalo pocea pratiti.

P.S. dobro si reka za Biuka, veliki je talenat samo smatram da mora otic iz Hajduka ako misli uspit u nogometu, ali nikako ne smi otic u neki klub di nece igrat jer ce samo propast. Sad kad smo se dotakli Belgijske lige, cak bi mozda najbolje za njega bilo da ode u klub kao sto je Anderlecht ili Brugge, ali bi mu misto u prvoj postavi tamo bilo jako upitno.

Moguće da sam ja subjektivan, a moguće i da sam iznerviran medijskim uzdizanjem Livaje 0-24h već godinu dana. Ali sjećam ga se još dok je kao klinac otišao u Inter. Nikad nisam bio impresioniran s njim, a mislim da igra nogomet života zadnjih godinu dana, a to je očito dovoljno samo za HNL, i moglo bi proći u nekoj jačoj ligi u slabijem klubu, ali bez uzdizanja u nebesa.

Nije naravno niti Petković Ronaldo (priznam samo jednog s tim imenom, i on više ne igra), ali meni je naplemenitiji napadač kojeg Hrvatska trenutno ima. U Dinamu je stalno pod kritikama, ali ja sam zadovoljan s njim i dok igra ovako kako igra zadnjih mjeseci kad je to slabije nego onaj prijašnji period.

S ovim se slažem :slight_smile: Niti jednog od njih ne vidim kao rješenje u napadu za npr. Chelsea ili Arsenal. Man City neću niti spominjat :slight_smile:

Nakon tandema Bokšić-Šuker i Vlaovića kao dodatne opcije meni niti jedan napadač repke nije “onaj pravi”. Mandža je puno značio i dobar je bio, ali nije ni on bio klasa ovih spomenutih, naravno. Sad polažem nade u Biuka da nam “vrati Bokšića”, ali treba još puno raditi na tome. Ovisi o tome gdje će završiti i koliko igrati. Može propasti ili se utopiti u prosjek europskog nogometa, ali mislim da on ima potencijal i da postane prava svjetska klasa. Vidjet ćemo :slight_smile:
Slušam neke komentare za naše igrače kad vele “ima tek 19 godina”. Ili jesi ili nisi. S 19 godina, ako si pravi, moraš biti u prvoj ekipi ili barem redovno ulaziti na barem 30 minuta i povremeno biti u prvih 11, i to u top klubu. Evo primjer Camavinge. Pa nema on 25, a već se naigrao čak i u Realu.
Baturina i Biuk jesu klinci, ali trebali bi biti u prvih 11 u većini utakmica, a trebali bi i na Svjetsko.

I dalje stojim iza te izjave :slight_smile:

Chelsea
Milan
Salzburg

Nije laka skupina jer nema lakih, ali moglo je biti i gore.

Vjerujem da je borba za 3. mjesto realna, a za 2. ako se poklope neke stvari. Naravno, treba se nadati i 1. mjestu, ali i biti realan :slight_smile: Nije nevažan ni raspored i rezultati koji će svi klubovi ostvariti u prva 4 kola.

Salzburg možemo dobiti u obje utakmice, ali možemo i izgubiti obje. Nisu razvikana ekipa, ali vrijede duplo više od Dinama i uvijek imaju dobre igrače koji često direktno ili preko njemačkog Red bulla završe u top klubovima. Treće mjeto nije sigurno, ali je opravdano vjerovati da možemo biti bar treći.

Milan je realno bolji i može dobiti obje tekme, ali ne mora tako biti jer Milan odavno nije što je bio, a biti prvak ovakve talijanske lige nije postignuće kao nekad.

Chelsea, prema Transfermarktu vrijede preko 800 milijuna eura, a Dinamo jedva 100. Ne igraju milijuni, ali ipak nešto govore. Ali nema predaje.

Kaj se sluša u Zagrebu? Pa himna Lige prvaka! :slight_smile:

Kako ide za ulaznice kad bude, online ili? Chelsea se mora gledati :smiley:

Gledao sam utakmicu Dinamo Bodo i bar po mom misljenju je ona dosta izgledala na Zvezda - Makabi samo sto su dinamovi igraci ocito sposobniji i u stanju da izdrze celu utakmicu :slight_smile: Lepe makazice Petkovica. 3. mesto u grupi je vise nego realno, samo steta sto Dinamo u ovom trenutnku nema bolji stadion.

@mitok jesu letile šerpe?

Apsolutno seglasan sa ovim. Dinamo u drugom poluvremenu izgledao baš kao Zvezda. Baš im je visio prolaz. Petković je odličan fudbaler kad oće. Ne znam kakav je Salzburg ove godine, ali redovno su pucali od klubova sa ovih prostora tako da može tu Dinamo do trećeg mjesta.

Jel gledo ko Zrinjski? Nevjerovatno šta ispustiše. U 120min dobiše go i ispadoše na penale. A prilično dobro odigraše protiv Slovana. Bih i dalje jedna od par država koje nisu imala predstavnika u grupama u evrokupovima.

Partizan veći dio utakmice na kontre protiv Maltežana. I ne dobiše. Sudija debilan drugi penal dosudio al opet nevjerovatno da ne dobiju Maltežane. Bilo bi dobro da Srbija ostane na 11oj poziciji i na kraju ove godine. Norveška, Švajcarska i Češka se solidno približavaju.

Šukera se sjećam kasnije da je bio odličan al ga se ne sjećam iz ex Ju lige.

1 Like

Bio sam uveren da je Zrinjski prosao, ali jbg.

Moje prognoze za zreb su:

Crvena Zvezda
Monaco
Serif
Aek