Nogomet ⚽ općenito

ima i Ukrajina 3/5 timova u takmicenju… ceska 3/4?! tako da malo ■■■■■■■■, sreca imamo 2 poena fore

Nego, zanimljivo mi- vidi gdje Turska… oni se ubijaju od tv prava i opet katastrofa. jedno vrijeme prije par godina (ako ne i sad) su bili peta najjaca liga sto se tv prava tice i koliko liga zaradjuje od istih. Kad sam igro fm prije 2-3 god skoro pa vise zaradis od pobjede u Turskoj nego u LE :smiley:

Turski fudbal je u padu poslednji par godina, kao i grcki, rumunski, bugarski… Desava se to sa ligama s vremena na vreme.

Lijepu zvezda grupu dobila :smiley: al samo za gledat. Ovo ispade skoro najgora kombinacija koja se mogla dobit?

Mislim da je iz cetvrtog sesira samo gora solucija bila Saint - Gilloise. Za treci sesir smo dobro prosli, s obzirom da smo mogli dobit Betis, Nemce… Jedino ko se izdvaja u ovoj grupi jeste Monako, dok sa ostalima imamo realne sanse za bodove.

Uh Partizanove grupe. Katastrofa grupa za Ligu Konferencije. Ne vidim da Partizan ovakav kakav je da može išta napravit u ovoj grupi. Neka 4-5 boda možda.

A i CZ, biće borba za drugo treće mjesto.

Malo je dva boda za ove što prate. Imaš Slaviju Prag koja bi mogla izdominirat u ligi konferencija i masu bodova uzet. Ako Slovačko bude ispred Partizana lako bi mogli Česi ispred nas. Ako Partizan pobjedi dva puta Slovačko mislim da bi se moglo sačuvat 11to mjesto. Ukrainci dijele sa 5 i tri boda su iza, još kontam da su u velikom padu, tako da ih ne vidim ko kandidate da uđu međ 11. I Bazel bi mogao izdominirat u grupi sa Slovanom, Žalgirisom i Pjunikom i masu bodova donjet Švajcarcima. Sreća Cirih je u poprilično teškoj grupi sa Arsenalom, PSV i Bodeom. Tu i Bodeu ne vidim puno bodova, što je bitno.

Možda budu paketi, ali vjerojatno će biti i pojedinačnih na ticket pointu i online. Biti će sigurno info na Dinamovoj stranici i u medijima, ali tek nakon što se odredi raspored igranja. Mislim da se sutra određuje.

Ne :slight_smile: Nisam doma gledao :wink:

Bilo je zeznuto na trenutke, ali izdržali smo i na kraju ih zakucali… Kakvi Norvežani i Liga prvaka. Ajde Rosenborg iz najboljih dana, ali ovi? Bilo bi na našu sramotu da nismo ušli. Opet velim, nije Bode loš, a nažalost Dinamo nije top klasa kakva bih htio da je, ali ipak je morao proći Bodo i zavšilo je kako treba biti.

Ne znam baš trenutnu igru i igrače Salzburga, ali mi u sekundi pada napamet da su samo u zadnjih par godina izbacili igrače poput Manea, Upamecana, Hallanda… Znači top svjetske igrače.
Dobro zarađuju, imaju jakog sponzora i sigurno opet štancaju nove zvijezde i povremeno kupe neke već dobre igrače, tako da ih ne bih podcijenjivao. Definitivno očekujem barem borbu za bar 3. mjesto, ali ništa nije zagarantirano.

Prije koju sezonu smo razbili Atalantu doma (a ona je tada rasturala po Italiji), doslovno je razmontirali, sa Šahtarom (dok je on još uvijek bio respektabilna ekipa) bili puno bolji u obje tekme (ali remizirali obje), doma protiv njih imali 3:1 u 82. minuti pa prosuli do kraja na 3:3, City nas vani tijesno dobio, a doma smo poveli (pa ipak izgubili) i završili zadnji u skupini. Dobro smo igrali tu Ligu prvaka pa ipak bili zadnji. Zato sad nema računanja na siguran prolaz ili bar 3. mjesto, ali nade i vjere naravno ima.

1 Like

Stankovic podneo ostavku, Milojevic novi trener zvezde :slight_smile:

Da ne tražim onu temu “Retardirana nacija” i ne otvaram novu, progurat ću ovdje…

Pa jel ovaj vikend rezerviran za retardirane, ili smo stvarno takva nacija?

Ne, nisu navijači koji su zaustavili promet retardirani, oni su obični huligani. Retardiran je otac koji vodi na put dijete na respiratoru autom.

“Do nereda nije došlo, ali je promet zaustavljen, stvorila se kolona od desetak kilometara i ljudi su u koloni čekali više od sat vremena. Među njima je bila i obitelj 11-godišnje Jane koja boluje od spinalne mišićne atrofije zbog čega je spojena na respirator.”

Kaže “pametni” otac: “Nismo znali koliko će nam trajati baterije na aparatima.”
Onda ideš avionom, ili se ogrebeš za prijevoz djeteta helikopterom. Ili ako moraš autom, izbjegavaš nedjelju kada se dobar dio turista i domaćih vraća s mora.
Bez gluposti navijača i normalnih navijačkih draži, bez ikakvog čuđenja moglo je doći do prometne nesreće koja bi zaustavila promet na sat vremena, mogao je nastati čep radi gužve, itd.

Ovaj mora da je isto iz INA-e.

Vjerujem da im nije prvi puta da putuju s autom i s tom dijagnozom tako tko bi mogao očekivati takvu situaciju na autoputu. U najgorem slučaju vjerujem da su računali radi turista da će biti gužva, ali to je ipak protočno koliko toliko.

Platiti avion ili helikopter nije jednostavno i sam prijevoz svih aparata nije jednostavan. Tako da su odabrali ekonomičan prijevoz.

Mislim da nema smisla napadati roditelja s djetetom s tom dijagnozom nego usmjeriti problem na uzrok zastoja.

3 Likeova

Ok, vjerojatno si dobrim dijelom u pravu. Valjda sam pretjerano reagirao jer u meni ima navijačke krvi, iako Torcida nije moja skupina :slight_smile: Zaustaviti promet i općenito se bezveze mlatiti je naravno idiotarija, ali to spada pod normalne navijačke čari i dok se ne diraju oni koji nisu ultrasi suprotne stane i dok je sve fer i u granicama onda to nije takav problem kakvim se najčešće želi prikazati.

Ali i dalje ostajem pri tome da je otac najblaže rečeno neodgovorna budala ako je usred žege, u nedjelju koja je dan povratka velikog broja turista i domaćih s mora vozio dijete na respiratoru prema unutrašnjosti, i još da ne zna koliko će trajati baterije. Pa da nisu navijači, 100 drugih vjerojatnijih razloga je moglo zaustaviti promet. Ako je hitan slučaj, vjerujem da se mogao dobiti besplatno helikopter. Ako nije hitno, nije trebao krenuti u najgore moguće vrijeme nevezano za navijače na cesti u isto vrijeme.

Ta vijest je tolika truba i niko je ne bi ikad napisao da su umjesto navijača saobraćaj zaustavili borci za zaštitu bjeličastih morskih krastavaca ili tako nečeg. I ako je zbilja frka onda se vozi i probija ko što i ambulante čine, no je priča šupljak totalni

E to. Iako je kod nas bilo pucnjave na autocesti krajem prošle sezone (policija pucala na Torcidu) pa sad mediji rade skandal i od ničega. Što se tiče prošlosezonske ozbiljnije situacije, valjda nitko nitko nije toliko naivan da vjeruje u policijsku verziju, iako naravno da pripadnici Torcide ne provode većinu vremena u knjižnicama.

Ti isti mediji nas danas farbaju da se Srbi žale što su ružni dresovi u kojima će postati svjetski prvaci :slight_smile: Poštene novinare bi u današnje vrijeme trebalo biti sram reći da su novinari kad je profesiju preuzela hrpa idiota koji žive od clickbaita.

Nego…

Jel to Neno ide u Hajduk? :slight_smile:

Tesko ce u Hajduk jer tamo ide drukciji soj trenera :).

A nisu napisali koliko je Osijek kostao razlaz. Je milijunska odsteta ili bez odstete Bjelica napustio.

Inače ne pratim Zvezdu, ali ovu tekmu sam pogledao cijelu tekmu sad, baš dobra utakmica. Ali jbt kako nemaju sreće nikako… ostalo još par minuta, nadam se da će zabit jer je Zvezda bila bolja generalno

Spominje se desetak milijuna kuna. To mediji trkeljaju. Vjerojatno je pao neki kompromis.

@anja1 sta kazes na ovo sto Ohija otjerase

Meni je nekako bilo logično da ode poslije svega, kad je već Pešić došao, a Ohi je jedan od rijetkih koji imaju ponude. Meni je Ohi solidan bio ali ništa sad specijalno. On je bio dobar u 16 al van 16 tanko. Za onolkog čoeka je prilično fizički slab. Meni je Falćineli više ležo na ovu ekipu mada je i on prilično tanak. No me čudi da oće onog Adolfa Gaicha iz CSKA poslije što je već stigao ovaj visoki crnjo Kalifa il tako nekako. Ne vidim potrebu za tri skupa centarfora.

A nekako ne vidim da su ga otjerali. Rekli mu neće igrat redovno i on pošo. Govore to i Benu eo već tri godine pa je tu. I igrao je redovno pogotovo do dolaska Bukarija.

Bila je i priča da se Ohi zakačio sa Stankovićem. Kako god ne vidim neki problem što je Ohi pošo. One sezone kad je Boćko pošo u Kinu su mu igrači pjevali da ide što prije da uprava ima para da im da plate.

Moram pohvalit Stankovića što je postupio više no ljudski i dao ostavku. Iako je možda nekome za očekivat većina trenera ne bi postupila tako. Eno ga u košarci Saša Obradović je pored baš loših rezultata kad je dobio otkaz tužio i dobio isplatu za dvogodišnji ugovor od Zvezde.

Ovaj Njemac iz Argentine je svojevremeno bio placen skoro 10m… prosle god 1 go na 28 utakmica, sumnjam da ce biti upgrade :smiley:

A imali su ovog Piera iz Makabija, al se odlucise da ga nece dovest i ukanali nas covjek. Ovaj Kulibaj bi trebao biti isti tip igraca samo losiji… crni pavkov

Evo ga na manageru

A sad Chelsea… :wink:

Mislio sam da će Dinamo razbiti Rijeku 4:0, ali nije ni rutinskih 3:1 loše. Prije više od mjesec dana sam rekao da Osijek i Rijeka nisu što su bili prošle sezone jer je već tada bilo očito. Jedini Dinamov konkurent za naslov je Hajduk, koji je nedavno razbijen na Maksimiru sa 4:1 i sada svaki Splićo vjeruje u klimatske promjene jer je u Splitu krajem kolovoza već bilo -10 :smiley: Ajde, Hajduk ima 2 utakmice manje i još je puno do kraja pa će vjerojatno ipak biti konkurent. Znam da tu ima Hajdukovaca i nešto su tihi, pa evo malo guštam bar dok mogu prije Chelsea koji je za nas ono što smo mi za Hajduk :slight_smile:

Rijeka nakon prošlog amaterskog trenera dovela novog amatera. Budicin je poznato igračko ime (samo za HNL), ali nepoznat i nedokazan trener. Sa ekipom koja nije ni sjena prošlogodišnjoj, a jedan od rijetkih koji nešto mogu (Obregon) je bio na klupi, još je i dobro prošao. Možda se kasnije malo dignu uz pomoć Armade, ali konkurirat za naslov neće ove sezone.

U utorak, tijekom dana se očekuju vijesti o navijačkim čarkama, a navečer se nadam dobroj utakmici Dinama, što god to značilo :slight_smile: Na mostu kod Pruđa piše “Ovdje vlada zakon Chelsea” u čast pokojnog Bube, ali nadam se da će Dinamo dobro odigrati. Za BBB ne sumnjam da će biti na nivou i po gradu i na tribini, a nadam se da će igrači braniti i obraniti čast Dinama na terenu :slight_smile: Nada je *urva, pa neka si je i mi uzmemo malo :slight_smile:

čačke stari rutiner, nikad više neću reći riječ protiv njega a srao sam stalno. Oršić zvijer zvijer. Dinamo stvarno dobar, još uvijek ne vjerujem…

3 Likeova