Nogomet ⚽ općenito

Evo Dinamo bi mogao “ukrasti” mjesto srpskom timu (vjerovanto Zvezdi) u LS one tamo 24/25 sezone ako bi srpska liga ostala na istom mjesto… Kakav zajeb, izboris se za poziciju, jednu sezonu uzivas, i onda te zajebu odma haha

Malo mi krivo s navijacke strane, al kontam da je ovako nesto sasvim realno, i da je Dinamo bas dobar primjer zasto je ova izmjena dobra- imas tim koji sam vuce citavu ligu, i onda zbog krs lige taj klub pati zbog loseg koeficijenta, a realno ima bolji coef od svih timova koji se takmice za LS preko onog sampionskog puta

Ma do tad još 5 puta mogu promijeniti sustav natjecanja, bodovanja i ulaska u Ligu prvaka.

Ono što je činjenica je da ovaj sustav ne valja. Dinamo vuče cijelu ligu. Ispada da je bolje da ti dva kluba završe u Konferencijskoj i tamo ostvaruju pobjede protiv realno drugog ili trećeg ranga europskih klubova nego da imaš 2 sudionika skupina Lige prvaka i da oba zajedno jedva izvuku koji bodić.

Nije isto pobijediti Chelsea/City/Real s kojima je realno da ćeš igrati u skipini LP ili Koppenhagen s kojim je realno na ćeš igrati u Europa ligi ili Konferencijskoj ligi. Neki imaju i više utakmica zbog više pretkola, pa i na temelju toga mogu nakupiti dodatne bodove. Onda još kad u slaboj ligi pola lige izlazi u pretkola Europe i tamo redovno ispadaju to radi dodatnu štetu jer se koeficijent i skupljeni bodovi dijele sa brojem klubova koji su počeli u Europi. Ne odnosi se to samo na našu ligu nego i na druge slabe lige i države.

Ne pratim detaljno te euro koeficijente niti sustav bodova, ali ne sviđa mi se ovo što znam. Dobro je da će se nešto mijenjati, ali tek ćemo vidjeti konačnu odluku i kako će to funkcionirati.

Hrvatska je par puta imala 2 predstavnika koja idu prema Ligi prvaka, ali kratko je trajalo. Mislim da je tamo krajem 90-ih bio Dinamo + Rijeka. Dinamo je ušao, Rijeka ispala u nekom pretkolu mislim od Partizana. Poslije su bili Dinamo i Hajduk, pa je nas unakazio Shevchenko s Milanom, a Hajduk je započeo tradiciju ispadanja od amatera pa ih je izbacio Dunaffer ili kako se već zove. Poslije je još jednom bio Dinamo + Lokomotiva, i to je to.
Ove sezone smo imali priliku graditi da dobrim euro sezonama Dinama prošlih godina. Ali hebiga, Rijeka rasprodala ekipu i očekivano ispala, Osijek se osramotio, a Hajduk imao težak ždrijeb jer si je to priskrbio padom koeficijenta zadnjih godina zbog ispadanja od klubova sa Malte i sličnih egzotika. Dinamo ipak nije A klasa euro nogometa pa će teško još nešto konkretno napraviti ove sezone i opet smo u problemu. Zato dobro da će se nešto mijenjati jer ovako je nepošteno, a i za naše klubove preteško.

Ali usput da pitam @s.perkovic , ako se odlučim skoknut do Splita na utakmicu u petak, jel bude jako hladno dole zimi? Mislim, Hajdukove utakmice iz kola u kolo traju dok Hajduk ne zabije gol, a sad dolazi Dinamo, pa ne znam da li treba nositi debelu zimsku jaknu i hranu za nekoliko tjedana da se ne smrznem ili ne umrem od gladi na stadionu dok se čeka da Hajduk zabije? :smiley:

Hebeš nogomet bez provokacija u okvirima zahebancije :slight_smile:

Ah… :smiling_face_with_three_hearts:

Steta sto me forum tjera da napišem još nešto :sweat_smile:

Dobro je, Hajduk je poveo… :wink:

Nego, čini mi se da sam vidio
mitok
@mitok tamo negdje među protivničkim navijačima, he he. :grinning: :o:

Ma nije baš dobro, 1:1. Opet Dinamo prosipa bodove na malim utakmicama. Ranije Varaždin samo 1:1, sad i Hajduk. Ali ok, treba gledat pozitivno, valjda su se dečki štedili jer nas čekaju ozbiljne utakmice, Milan, Osijek i Chelsea.

Nisam išao, više sam se zezao. HNL gostovanje na derbiju je ubi Bože tortura od strane policije za gostujuće navijače, nemam više živaca za to. Neki vjerojatno znaju da nerijetko ni vodu ne daju kupit (oni koji ne znaju se čude scenama sa autoceste prošle sezone, iako naravno da navijači nisu nikakvo cvijeće). Ali ajde, utakmica nije predugo trajala, samo 100 minuta, niš novo :slight_smile:

U veznom redu protiv francuza ivanić i kanga, ni trke ni snage. Ne vidim smisao nikako. Ljudi se uzdigli nakon onih 4-1 a i tu do gola tolke rupčage među redovima bile. Ekipno Najgora zvezda posljednjih pet godina. I fizički loša.

Ne smjeh zateć keca na monako i trabzon, solidne kvote bile

Prestao sam da gledam posle drugog gola… Mozda je i bolje da ispadnemo sad…

Borjan od nakvog golmana do ovog sad… zasitio se i on i mnogi. Problem sve stari igraci, ovaj Kanga kakav takav je, je jedan od najkorisnijih, a ima zvanicno 32-33 god, mozda i 35-36; Ivanic, Katai, Ven, sve starkelje

Pa Borjan je oduvek bio takav (u smislu njegovih mana poput centarsuteva koje ne ume da proceni…) po mom skromnom misljenju dosta precenjen golman. Vec mu je 35 i mislim da bi nakon Katra trebao da razmisli da okaci kopacke o klin, eventualno neka Saudiska arabija ili MLS, ipak nije od Bufon da igra do 40…

Stari igraci su samo posledica katastrofalnog rukovodstva kluba. Meni je i dalje nejasno da se za toliko sezona nije uspeo pronaci pristojan desni bek, da i dalje igraju nedorasli fudbaleri poput ovog Srnica i Gobeljica, da potrosis 2.5 na igraca na koga uopste ne racunas, da se pogodi sa pojacanjem u 1 u 10 puta… U normalnim okolnostima to ne bi proslo ne kaznjeno…

Ma kakvi… pa pola ovog svega sto zvezda radi zadnjih 5-6 godina je tu gdje jeste upravo zbog Borjana, on je branio odlicno kad je bilo najbitnije. Da nije bilo njega tesko da bi Zvezda vidjela LE prve godine a to je bilo prelomno

Treba smanjit broj igrača u fudbalu na 9+golman, možda čak i 8+golman. Fudbaleri su toliko napredovali fizički da više nema metra slobodnog na terenu za po sekunde. Nema mjesta za dribling za loptu da prođe… ajd prije se i moglo ovako, nije bilo toliko trke i fizike ko danas, ni upola. Bilo je mjesta i za dribling i za trk i za loptu, sad nema. Sa igračem il dva manje opet bi bilo više mjesta na terenu i bile bi atraktivnije utakmice sa više golova. Ovako sa sve jačom fizikom sve će manje golova bit.

1 Like

Miriše na fritulu…

Kao i svake godine, i ove je zamirisala fritula. Miris se ovaj puta osjećao čak do veljače!

Frigane fritule, već dvadesetak godina nezaobilazne, ovaj puta recept za friganu fritulu by Matija Frigan

1 Like

Prijelomna

Evo prijelomna vijest na Indexu, samo koji sat nakon što je Frigan isfrigao fritulu. Da li je Jakša ili Leko? Za koga je #vrime? Za Perišićev dolazak još nije, za titulu isto nije, za čiju smjenu je? :wink:

Ni Jakša, ni Lukša, ni Leko…još. Za sada ipak samo Reznikov smijenjen :slight_smile:

Valjda nitko ne zamjera, ipak je danas Dinamo najvjerojatnije obranio naslov pa me malo ponjelo:)

Ali da se ne zna da li je više u *urcu Dinamo ili Hajduk, ne zna se. Ok, možda se ipak zna tko je malo više u k :smiley: , ali sve je to za k :slight_smile:


:face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

Novi Dinamovac. Biti će još puno fritula do titula :slight_smile:

Ne kontam što su u isto doba utakmice LŠ. Logičnije mi je jedna u 19 druga u 21h

Nizozemska - Hrvatska

Atmosfera kao da su došli u Hrvatsku igrat, a ne u Nizozemsku :slight_smile:

Bilo je dobro, ali dugo potrajalo jučer. Trebami smo to odmah riješiti u 90 minuta :).
Nadam se Talijanima jer ih dobijemo u dvobojima dok Španjolska ipak je malo teži protivnik. Kao komarci su dosadni, mali i teško ih poloviti.

Bilo je sinoć za infarkt. :smile:
Veselimo se svi dok je Luka s nama. :soccer: :o:

luka-modric-zauvijek
Nogometni svijet se divi Modriću: Najveći svih vremena! Hakirao je nogomet
:yum:

3 Likeova

Prognoza za sutra ? :smiley:

1 Like