Nogomet ⚽ općenito

Ne mogu virovat da je Dinamo onako dobro odigra. Do 70. min su doslovno bili bolja ekipa, a nakon toga su se povukli, sto je bilo normalno i za ocekivati. Dinamo ima realne sanse za 3. misto, a ako iznenadi Milan (sto je isto vrlo vjerojatno jer Milan cesto zna kiksati) mogu se boriti i za 2. misto

Di je @mitok ? Jesi živ? :rofl:

Živ sam :slight_smile:

Jel ima u tom Londonu neki jači klub? :smiley:

Riješili smo Arsenal, Tottenham, West Ham (u gostima), pa sad i Chelsea. Fulhamu smo nešto još dužni, ali riješit ćemo to kad-tad. Oršić sam riješio Tottenham, West Ham i Chelsea, i to majstorski! Skinuo je on i Sevillu (1:0) ove godine, da se ne zaboravi :wink:

Ovo je san! Nadao se jesam, vjerovao da možemo uz puno sreće do 3 boda ili na mišiće do boda jesam, ali očekivao nisam. Oni su ipak osvojili Ligu prvaka pretprošle sezone. Oni su kupili samo Fofanu za iznos koliko skoro vrijedi cijeli Dinamo. Oni su doveli Sterlinga kojeg sam se bojao. Zna se da su svjetska klasa, ali smo ih ipak dobili u ludnici Maksimira!

Evo Tuchel dobio otkaz danas :slight_smile:

Branili se jer moraš tako protiv Chelsea ako igraš na bodove, ali imali smo još par prilika i nisu uopće bile loše. Čini mi se da su bile bolje od njihovih šansi.

Inače svi pljuju Petkovića, a sad ga hvale. Ja moram u svemu kontra većine :slight_smile: Pa zato, Petković me nervirao cijelu tekmu. Radio je preslab pressing i prebrzo odustajao od pritiska na njih, iako je ispalo dobro. To je klasičan Petković, ali u ovoj tekmi sam ipak i od njega očekivao da će se bacat na glavu i za obranu. Njegov one touch je presudio utakmicu, naravno uz genijalnost Oršića, ali od Petkovića niti ne očekujem manje. Uz sve mane koje ima, i dalje tvrdim da je on najplemenitiji napadač kojeg Hrvatska trenutno ima. Da nije bio na terenu, mislim da Dinamo ne bi pobijedio, pa mu opraštam preslab pressing :slight_smile:

I ja moram priznat da me Čačić ugodno iznenadio. Nije ovo bilo na sreću, ipak je promijenio formaciju i odabrao igrače baš koje je trebao za ovakvu utakmicu. Taktika je bila pogođena do maksimuma. Vjerovao je i Ljubičiću koji mu je vratio na najbolji mogući način. Pljuvao sam i ja po Čačiću, valjda jer je Mamićev podanik, ali ipak nije neznalica. So far so good. Treba još dokazivati da zaslužuje respekt navijača, ali za sada mu ide dobro. A skidanje Chelsea koji dođe u najjačem sastavu nije mala stvar i to će zauvijek ostati zapamćeno!

Klinci dobili njihove juniore 4:2, pa onda seniori dobili glavnu ekipu, svaka čast!

Stvarno vrhunski! Na trenutke se vidjelo da želimo fajt s njima i da jurimo zabiti još koji, ali onda smo se ipak pametno suzdržali.

3 boda su tu, a kapnulo je i novih 2+ milijuna eura za pobjedu, nije loše :wink:

Sad Milan na San Siru već drugi tjedan. Nema imperativa pobjede, ali nema ni predaje. Realno je Milan favorit, ali ako opet dobro odigramo moguć je bod, a uz malo sreće i 3.

Nismo još ništa konkretno napravili, iako smo počeli iznad očekivanja. 2019. smo baš demolirali Atalantu i igrom i rezultatom u prvom kolu Lige prvaka, pa nesretno zbog onog sa Šahtorom u nadoknadi završili zadnji u skupini. Mislim da je nama glavno doma dobiti Salzburg i vani ne izgubiti od njih, pa još barem bod u dvije tekme sa Milanom i to bi moralo biti dosta za 3. mjesto, a svaki dodatni bod znači borbu za drugo mjesto, a možda i prvo :smiley:
Salzburg nije uopće loš i ne može se nikako uračunati bodove od njih, ali s njima Dinamo definitivno može igrati ako će biti na svom nivou.

Oršić na zimu ide u ManUtd ili City, eventualno Liverpool, da im pomogne riješiti londonske klubove :smiley:

Fino zvezda odigra protiv Monaca… ljepse igra protiv dosta bolje ekipe od Haife, a uz to i nisu pali posve polse 60e minute kao u onoj utakmici…

Zao mi Srnica… sto bi reko Bard Zivadinovic, “dete je dobar igrac, dete je pouzdan igrac” al ga bas nece u zadnje vrijeme. On je u Zvezdi najblize onome sto je Ji Sung Park bio u Manchesteru, a najmanju platu ima

Srnić je igrač ograničenih mogućnosti i tu platicu što prima ne bi mogao nigde drugde imati. Mislim da je čak u Las Palmasu lik blejao na tribinama. No po mom mišljenju, ako zanemarimo penal, Srnić je odigrao dosta solidno ali ipak sklonost penalima mu i dalje ostaje najveći nedostatak, što puno košta Zvezdu u evropi.

Dosta pozitivan utisak je ostavila zvezda na mene u ovoj utakmici, sve više počinje da mi se sviđa Milojević i njegova strategija. Šteta za onu šansu Bukarija…

Prije da je obrnuto- nikad neces naci igraca kao Srnica za te pare. Covjek igra za 9k mjesecno i igra sve. Za te pare je ogroman value za tim

Show! :smiley:

A sad opet:

Malo mi glupo ako nije dirao loptu uopste i ako ni na koji nacin nije uticao na igru (nije golman ispao zbog njegovog trznja glavom ili tako nesto)…

Ali smijesno isto kako ovaj dobije crveni zbog proslave, a onda se go ponisti :smiley: Tako i u zvezdi Milunovic dobi zuti karton zato sto vice da nije penal, a onda var ponisti taj isti penal

To da je offside mi je još i ok jer krši pravilo da ne smije utjecati na igru. Nije dirao, ali je bio u offsideu. Em je u golmanovom petercu, em je golman morao paziti i na njegovu moguću reakciju pa je “utjecao” na golmana. Ima i ono da golman od njega nije mogao vidjeti loptu na vrijeme, ali to ovdje nije bio slučaj.

Ali drugi žuti mislim Milika je i meni glupost ako nema gola.

Slavio gol skinuvši dres, a gola nema. Ostaje da je napravio na utakmici nešto za što se po pravilima dobiva žuti (skidanje dresa) pa je ajmo reći opravdano, iako glupo u ovom slučaju.

Al vidi ovo… kad se gledao snimak, zaboravise da je ovaj igrac dole i da zbog njega niko nije u ofsajdu… znaci neko je placen da gleda var i nije to vidio, i onda jos glavni to potvrdi hahah

Igrači igraju i ne smiju utjecati na (odluke) suca.

1 Like

jeste, trebalo bi biti discipline i da svi sute, al su svi ljudi i nije realno da napravis retardiranu odluku, i da dijelis tako olako kartone za prigovanje

Njih četvorica sami, a lopta došla do Petkovića. A onda se pojavio i Oršić :slight_smile:

https://www.youtube.com/shorts/RC5G8AOiomI

Šteta za 3:1 jer smo nakon 2:1 bili na dobrom putu ka izjednačenju, ali su onda oni presjekli trećim golom.

U Split je u subotu rano poslijepodne stigao najcjenjeniji sportski trofej na svijetu!

Neka ponovno dođe u Hrvatsku za cca 3 mjeseca i svi sretni :slight_smile: Ako ne, bar je Split vidio neki trofej, makar i na samo dva dana :smiley:

Ne znam jel ko odavde igro sega mega drajv fifa 1996 il neka ranija izdanja. Bila je ta neka oblast terena iz kosa i kad odatle šutneš vazda bude gol

Tako Kanga hakovao fudbal i našao tačku odakle šutne i vazda padne gol tj golčina

1 Like

Podsjeti me odma na taj go protiv Krasnodara… ladno pocetak poluvremena, tek se vratili na mjesta, proslo mzoda 20-30 sekundi, okrenem se prema terenu, lopta u golu a kanga trci ka sjeveru

Slabo prodanih karata, na dan utakmice bilo dosta na sajtu da se kupi

Dobro je izgleda Milojević iskoristio ovu reprezentativnu pauzu i moram priznati da mi se sve više sviđa kao trener :slight_smile:

S vremena na vreme zamenim dan za noć i eto propustih prvo poluvreme u pravo zbog toga. No, stigao sam odgledati drugo poluvreme i svedočiti Kanginoj “bombi” koja vraća flešbekove sa utakmice sa Krasnodarom.

Kanga je ubedljivo najbitniji igrač Crvene Zvezde jer jedini ume sa loptom tj. jedini ume da je iznosi i kreira igru i kao takav je nezamenljiv.

Takođe mislim da je Milojević uspeo nekako da oživi našu desnu stranu, tako da će biti vrlo interesantno pratiti Zvezdu u narednom periodu.

Petrić, s obzirom kakav tim vodi, je odlično pripremio utakmicu. Partizan je valjda sada prvi u grupi sa 5 bodova posle 3 kola, i neki moj generalni utisak je da je to 2. mesto dosta realno u ovom trenutku. Moram samo još istaći najboljeg igrača Superlige Srbije i doktora fudbala - Bibrasa Natha.

Tumoran dan nakon jučerašnje večeri.

Dinamo nažalost vjerojatno odsvirao svoje u Ligi prvaka za ovu sezonu. Nesretan penal za 1:0 u Salzburgu, pa nažalost opravadno poništeni gol zbog malog offsidea za 1:1 u nadoknadi iste utakmice, pa jučer loš sudac i neopravdano prekinuta igra umjesto gol za izjednačenje već u 19. minuti. Dinamo je prvih sat vremena mljeo i da je priznat gol u 19. za vraćanje na početak dobili bi mali Švabići još 3 komada do poluvremena. Ovako 1:1 i prolazak je sada SF.

Nije gotovo, ima još nade. Računica je jasna, dobiti Milan i nadati se, ili razbiti Milan 3 razlike i onda opravdano vjerovati. Realno, jako teško, ali nema predaje!

Ostaje:

Mislim da i dalje Dinamo ima sanse, ali samo ako Milan stvarno kiksa

Ah…matematički, Dinamo još može završiti i prvi u skupini, ali…

Teško je očekivat bod, a pogotovo 3 u Londonu. Nije naravno nemoguće, ali…
Mada i tu postoji nada. Oršić je specijalist za Londončane :smiley: , a neka sitna nada tinja i radi toga što Chelsea ako se poklopi može biti siguran, pa da se opuste, iako i u slučaju odmaranja glavnih rezerve grizu da se dokažu.

Znači pobjeda Dinama protiv Milana i pobjeda Chelsesa u Salzburgu iduće kolo (niti jedno niti drugo nije zicer), daje ovo:

Chelsea 10
Salzburg 7
Dinamo 7
Milan 4

Zadnje kolo, Chelsea nas dobije u Londonu i ima 13, Milan dobije Salzburg u Milanu i ima 7.
Znači Chelsea 13, ostali svi 7, Dinamo lošiji skor i sa Salzburgom i sa Milanom pa je zadnji, Milan je drugi jer ima bolji skor sa Salzburgom.

I to znači Chelsea i Milan dalje u LP, Salzburg u Europa ligu, a Dinamo la pa pa.

Zato velim, razbiti Milan sa 3 razlike da imamo bolji međusobni skor (hehe, ali nije nemoguće) i onda smo treći i ipak nastavljamo u Europi.

Ima i puno drugih kombinacija, iznenađenja su česta u nogometu, ali ovo je realno očekivanje. Ali ajde, ostaje i mogućnost da Dinamo dobije Milan bilo kojim rezultatom, pa Milan ne pobijedi Salzburg doma u zadnjem kolu. To je Dinamu već dosta za 3. mjesto.

Lud sam radi ishoda u 2 tekme sa Salzburgom. Stvarno su dobra ekipa, ali Dinamo je mogao bolje. Drmićev gol u nadoknadi u Salzburgu je radi milisekundi bio opravdano poništen, a da nije to bi drastično promijenilo situaciju. Pa onda jučer taj amaterski sudac, da je bilo izjednačenje već u 19. minuti (a moralo je biti), sa onim naletom koji smo imali prvih sat vremena natrpali bismo im još 2-3 gola i bilo bi dosta za pobjedu. To bi sve promijenilo i situacija bi bila puno ljepša. Ovako, jako gadno.

Ali naravno da nije gotovo. Igra se dok ima nade. Ja se naravno i dalje nadam, ali pokušavam biti realan. Da sam igrač, letio bih protiv Milana i mantro od danas do tekme da to nije Milan sa Van Bastenom, Gullitom i Rijkaardom nego samo nasljednik sa kur*ićima koje se može razbiti sa 3 razlike ako svi daju sve od sebe u Maksimiru. Nije uopće loš ni ovaj Milan, ali ako se bojimo sklepane ekipe koja nije ipak što je Milan nekad bio, onda smo papci. Ako se igrači naljute protiv Milana, bit će ovo ipak dobro. Nema predaje! Ali da je sad teško, je :slight_smile:

1 Like